28 Leden 2008

Manual Guide i, uživatelsky přátelský software pro dílenské programování od společnosti Fanuc GE, je neustále dále vyvíjen. Kromě zdokonalení různých cyklů obrábění a frézování má nové funkce pro vícekanálové soustružení a programování v nakloněné pracovní rovině.
Se softwarem Manual Guide i lze současné CNC systémy Fanuc GE programovat přímo na místě a jednodušeji – bez ohledu na to, zda se jedná o soustružení, frézování či kombinované obrábění. Díky základnímu modulu a modulům pro soustružení a frézování se uživatel může soustředit na podstatné skutečnosti. Každý modul inicializuje všechny cykly, takže uživatel může snadno a rychle naprogramovat požadovaný proces obrábění.

 
15 Leden 2008
dvousemestrové studium

Fakulta strojní ČVUT v Praze nabízí dvousemestrové studium „Povrchové úpravy ve strojírenství“. Cílem tohoto studia je přehlednou formou doplnit potřebné poznatky o tomto oboru pro všechny zájemce, kteří chtějí pracovat efektivně na základě nejnovějších poznatků a potřebují získat i na základě tohoto studia potřebnou certifikaci v oblasti protikorozních ochran a povrchových úprav. Způsobilost v tomto oboru je možno prokázat akreditovanou kvalifikací a certifikací podle standardu APC Std-401/E/01 „Kvalifikace a certifikace pracovníků v oboru koroze a protikorozní ochrany“, který vyhovuje požadavkům normy ENV 12387. Studium je uspořádáno tak, aby nejdříve byly doplněny znalosti základních teoretických disciplin a v návaznosti na tento teoretický základ je pak koncipována výuka odborných předmětů a specializovaných technologií, týkajících se protikorozních ochran a povrchových úprav ve strojírenství.

 
04 Leden 2008

Kotoučové pily Exactcut řady MA jsou určeny převážně pro velkosériové dělení širokého spektra ocelí a lehkých kovů. Časy a kvalita řezu mnohonásobně převyšují všechny běžně dostupné technologie a v porovnání s pásovými pilami je u rychlořezných kotoučových pil dosahováno až desetinásobné rychlosti. Díky tomu jsou tyto stroje předurčeny k dělení materiálů určených k následnému lisování, tváření a jiným velkosériovým provozům.
Firma ExactCut v minulém roce představovala dvě kotoučové pily pro vysokovýkonné hospodárné sériové dělení materiálu. První byla již standardizovaná kotoučová pila ExactCut řady 65/90 a druhou byla novinka v našem výrobním sortimentu: kotoučová pila ExactCut 155. Jak již napovídá označení pily, tento stroj umožňuje dělení materiálu pomocí kotoučů „Throw away“ pro vysoce produktivní řezání ocelí do průměru 155mm.
Důvodem k vývoji nové kotoučové pily byl na jedné straně zájem zákazníků o zařízení schopné dělit materiál větších průměrů a na druhé straně zájem vyvinout pilu, která bude schopna využít možnosti nových řad pilových kotoučů. Vznikl tedy stroj, který je schopen využít maximální řezné podmínky současných nástrojů a přitom má ponechanou dostatečnou rezervu pro jejich další vývoj.
Pila je oproti původní verzi přepracována od základu. Vše je dimenzováno s ohledem na obrovské síly a následné vibrace vznikající při dělení materiálu. V tomto ohledu došlo i ke změně konstrukce převodovky vřetene, a tím bylo dosaženo maximální tuhosti na výstupu. Návrh pohonů pro veškeré pohyby stroje byl optimalizován s ohledem na zkrácení vedlejších časů na minimum. Dalším významným kritériem pro návrh byla optimalizace pro připojení do výrobních linek. Ze stránky mechanické bylo ponecháno maximum volného prostoru pro připojení vstupních i výstupních zařízení.
Ze stránky automatizace je řízení včetně pohonového vybavení stroje postaveno na produktech firmy Siemens. To nám umožňuje vysoký standard v kvalitě a jednoduchosti při ovládání stroje. K připojení a komunikaci s dalšími zařízeními je možné použít průmyslovou sběrnici PROFI-BUS, PROFINET, lokální síť Ethernet aj. Pila je koncipována jako plný automat, který na základě zadaných parametrů automaticky provede veškeré nastavení a spustí řezný cyklus. Při zadávání řezných parametrů je k dispozici databanka doporučených hodnot ke standardním materiálům. Celé nastavení se dá poté uložit jako standardní obrobek a obsluha pily provádí v praxi nastavení pouhým výběrem obrobku. To výrazně snižuje nároky na obsluhující personál. Aplikace prvků firmy Siemens našim zákazníkům zajišťuje servisní podporu po celém světě. Požadavky na tato řízení jsou již delší dobu standardem u všech větších firem a firem pracujících v automobilovém průmyslu.
Standardem těchto pil je připojení na síť typu „Ethernet“ a tím maximální podpora při řešení jakýchkoliv problémů na straně zákazníka kdekoliv ve světě.
Svým provedením se tato pila zařazuje do vyššího standardu. Prvotní cenové náklady jsou samozřejmě vyšší než u technologií pásových pil, ale při kalkulaci nákladů na řez v sériové výrobě je to nejlepší řešení. Další velká úspora může být na kvalitě povrchu uříznutého kusu, kde často není potřebná další operace a šetří se materiál použitý na přídavky.
Pila je tedy určena pro zákazníky, kteří potřebují produkovat velké množství kusů, efektivně využít lidské zdroje a zvýšit výkonnost výroby. V případě zájmu Vám rádi podáme další informace, případně spočítáme produktivitu a náklady na řez přímo na Vašem materiálu.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
03 Leden 2008

Společnost Válcovny plechu ze skupiny největší české ocelářské společnosti ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu novou pozinkovací linku. Stála 33 milionů korun a patří k nejmodernějším na světě. Její výstavba probíhala 7 měsíců.
„Díky nově uplatněné špičkové technologii přinese nová linka zvýšení produkce, výrazně větší kvalitu a rovnoměrnost nanášené zinkové vrstvy a také snížení ekologické zátěže a splnění všech legislativních požadavků v oblasti ochrany životního prostředí,“ říká generální ředitel Válcoven plechu Ing. Tomáš Mischinger.
„Zmodernizování linky se také projeví v růstu tržeb,“ dodává finanční ředitelka firmy Ing. Marcela Blachová Mikšová. Měsíční kapacita linky je 800 tun pozinkované pásky a drátů. Nová linka nahradila 14 let starou linku, která byla nedávno zlikvidována.
Válcovny plechu jsou jediným výrobcem pozinkované pásky v České republice a na Slovensku. V Evropě jsou nyní jen 4 producenti této pásky, která se používá pro potřeby elektrotechniky k zemnění objektů a budov. Celkem 52 procent vyráběné produkce pozinkované pásky směřuje pro české zákazníky. Zbývajících 48 procent jde do zahraničí, a to zejména do Německa.
Společnost Válcovny plechu letos zahájila rozsáhlý investiční program. Do roku 2009 společnost vynaloží na investice směřující do výroby elektroplechů více než jednu miliardu korun. Investice zahrnují výstavbu nových výrobních agregátů, tzn. nových poklopových pecí pro vysokoteplotní žíhání svitků a nové termo-rovnací a nanášecí linky, dále rekonstrukci stávající oduhličovaní linky a realizaci dalších nezbytných souvisejících investic.

 
29 Listopad 2007

B0815CNC.jpgFanuc GE představil nový 4 kW laserový zdroj se zvýšeným řezným výkonem. Tento nejmenší a nejlehčí CO2 laser na současném trhu nabízí vysokou rychlost i velký výkon pro vyšší produktivitu řezání celé řady materiálů, včetně měkké oceli tloušťky 25 mm. Ke zdokonalením použitým u nového typu C4000i-Model B patří zlepšená stabilita řezného paprsku a vysoce rychlé řízení laseru, synchronizované s řízením servoosy stroje. Tato zdokonalení umožňují zvýšit přesnost i řeznou rychlost a poskytují vyšší kvalitu hran řezu při nižších provozních nákladech.

 
08 Listopad 2007

B0709CN.jpgŠpičkové obráběcí stroje jako obráběcí a frézovací centra nebo pětiosé stroje slibují vysokou efektivnost obrábění. Pro operátory těchto strojů je však čím dál tím těžší sledovat rychlé a složité obrábění. V případě hrozící kolize je ručně vyvolané zastavení prakticky vyloučené. Z tohoto důvodu vyvinula společnost Fanuc GE funkci 3D kontroly porušení obrysu, která pomáhá předcházet kolizím strojů řízených CNC systémem řady 30i/31i Model A. Dalším vývojem konfiguračního softwaru je tzv. nastavovací nástroj, který umožňuje výměnu dat s CAD systémem.
Díky nastavovacímu nástroji pro kontrolu 3D kolize může výrobce obráběcího stroje – a v případě potřeby i jeho operátor – pomocí geometrických tvarů definovat všechny oblasti, ve kterých hrozí nebezpečí kolize (jako je například nástrojová hlava, obrobek, lože či upínací přípravky).

 
02 Listopad 2007

111-VMF_1000__2982x2148.jpgObráběcí centra FERMAT VMF-1000 CNC jsou výkonná vyvrtávací a frézovací 3-osá centra umožňující vysokoproduktívní a přesné vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování a přímé řezání závitů. Jsou vybavené zásobníkem pro automatickou výměnu 18/24 popř. 24/32 nástrojů. Jejich předností jsou vysoké otáčky vřetena, velké rozměry pracovního stolu a dvířka na bočních krytech umožňující obrábění obrobků s délkou větší jako je délka stolu.

 
31 Říjen 2007

PDMWorks-.jpgSpolečnost SolidWorks Corporation dnes představila PDMWorks Enterprise 2008, novou verzi svého systému pro správu výrobních dat. Aplikace přichází s novými funkcemi pro správu rozpisek, replikaci dat po síti, podporu cizích jazyků, datová spojení, podporu platformy a celkový výkon. „Tyto nové důležité funkce usnadňují spolupráci v celém výrobním podniku, každý pak pracuje mnohem produktivněji,“ řekl Jeff Barker, vedoucí projektu PDMWorks Enterprise ve společnosti Paper Converting Machine Co. ve městě Green Bay ve státě Wisconsin. „Rozhodujícím faktorem je pro nás navrhování lepších výrobků a jejich rychlejší zavádění na trh. Systém PDMWorks Enterprise 2008 byl zjevně navržen se stejnými prioritami.“

 
19 Říjen 2007

4.jpgDMU 40 monoBLOCK® uzavírá program monoBLOCK® strojů jako ten nejmenší, využívaá úspěšné vlastnosti svých „větších sester“. Mezi ně patří vysoká kompaktnost, jakož i frézovací hlava s osou B a hydraulické upínání pro 5osé obrábění již ve standardním vyhotovení stroje a možnost obrábění záporných úhlů. Další výhodou je využití vysoké rychlosti posuvů a zrychlení všech lineárních a kruhových os při obrábění. Stroj se vyznačuje i vysokou statickou a dynamickou tuhostí. Tímto stroj DMU 40 monoBLOCK® dokonale splňuje rámcové podmínky pro dosažení optimálních výsledků při obrábění v pružné kusové výrobě dílů z hliníku, litiny anebo ocelí s vysokou pevností.
www.gildemeister.com

 
04 Září 2007
spojování CMT při výrobě karosérií

froniuspress_CMT_2007-08-22_01_rdax_238x158_100.jpgZkušení výrobci z průmyslu zpracování kovů požadují od tepelných spojovacích procesů začlenění do výrobního rytmu, vysokou kvalitu spojování i v nepříznivých podmínkách, začlenitelnost do procesů a hospodářsky přesvědčivé výsledky. Tyto vlastnosti vykazuje spojování CMT při výrobě karosérií u společnosti Opel. Postup se osvědčil jak při svařování, tak i při pájení. Odpadají nežádoucí vedlejší účinky, jako vznik odstřiků a podléhání korozi v oblasti švu, a deformace je minimální.

 
21 Srpen 2007
trubek a plochého ocelového plechu

rdi.jpgPři provozu nového systému Adige LT Combo z nabídky společnosti BLM Group postačují méně než tři minuty pro automatickou změnu z uspořádání pro obrábění trubek na uspořádání pro obrábění plochého ocelového plechu – a naopak. Z instalace této počítačem řízené kombinace laserového řezacího systému vyplývají významné úspory, díky kterým náklady na systém konkurují tradičnímu provozu na větším počtu strojů. Systém LT Combo má modulární konstrukci, takže se může konfigurovat pro splnění individuálních požadavků v parametrech podlahové plochy, obráběcí kapacity a stupně použité automatizace. Úroveň automatizace dosahuje až k zapojení vícesloupcového paletového skladu pro zpracování bez obsluhy.

 
Začátek Předchozí Další Konec

51 52 53 54 55 56 57 58 59 60