24 Červen 2024

Turck 3Společnost Turck, s.r.o. se nově stala obchodním partnerem společnosti MAFELEC. Ta je mimo jiné specialistou na HMI rozhraní ve světě železnic v oblasti řídicích a signalizačních funkcí. Všeobecně však má více než 60 let zkušeností ve vývoji a výrobě vysoce kvalitních specifických produktů zejména pro aplikace v oblasti drážního průmyslu, průmyslové a zemědělské techniky, jaderné energetiky, obranného průmyslu a také letectví. Tak široké portfolio je možné díky skupině MAFELEC Team, která zahrnuje nejen samotnou společnost MAFELEC, ale také společnosti PETERCEM, COMTRONIC, TSL-ESCHA, STOPCIRCUIT a FULL ELECTRONIC SYSTEMS.

 
24 Červen 2024

TME 1a 2000x1200Průmyslová automatizace s řešeními ABB. Specialisté pracující v odděleních údržby a servisu strojů dobře vědí, že bezporuchovost automatizačních systémů vyžaduje použití značkových dílů a komponent. Na sklady TME se proto dostanou pouze osvědčená řešení – od stahovacích pásků až po silnoproudé měniče.

 
21 Červen 2024

Tapo 1 Lifestyle 02Nová chytrá Wi-Fi žárovka Tapo L535E od společnosti TP-Link, předního dodavatele síťových řešení a produktů pro chytrou domácnost, podporuje standard Matter a zároveň umí poskytnout maximální individualizaci osvětlení. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který dokáže navodit jedinečnou atmosféru domova.

 
20 Červen 2024

Sensit cSnímače CO2 do vzduchotechnických kanálů. V sortimentu českého výrobce snímačů SENSIT s.r.o. lze nově kromě snímačů teploty, relativní vlhkosti a CO2 použitelných v aplikacích kolejových vozidel najít také dva snímače v provedení pro měření koncentrace oxidu uhličitého do vzduchotechnických kanálů.

 
11 Červen 2024

Amtek 1 pruletové maindi-soric vyřešil problém s detekcí menších a rychle procházejících objektů na výrobních linkách. Nové snímače kombinují oba principy detekce – jak statický, tak dynamický.

 
07 Červen 2024

Asco 890 IO-Link Digital Positioner  IO-Link Signaling BoxSpolečnost EMERSON s potěšením oznamuje uvedení na trh nových digitálních pozicionérů IO-Link a signalizačních boxů IO-Link série 890. Tato nová komunikační verze IO-Link je k dispozici ve verzi z polyamidu a nerezové oceli. Možnost komunikace I/O Link umožňuje řízení, zpětnou vazbu z ventilu a diagnostiku pro zlepšení bezpečnosti procesů.

 
30 Květen 2024

TME 1 anemometr RDAnemometry jsou ve velké zkratce přístroje používané k měření rychlosti proudění vzduchu a síly větru. Běžně se používají v meteorologii, instalačních a servisních pracích a v mnoha dalších oblastech, kde je důležité sledovat atmosférické podmínky a průtok plynů.

 
10 Květen 2024

Renishaw 1 Otevřené enkodéry a FORTiSOdměřovací enkodéry si většinou spojujeme s běžnou průmyslovou výrobou. Jen málokdo ví, že mohou v řádech nanometrů měřit i velké součástky. Proč Česko vyniká ve výrobě elektronových mikroskopů a jak lze pomocí optických enkodérů měřit šroubovici DNA vysvětluje Pavel Kýr ze společnosti Renishaw.

 
23 Duben 2024

TME 1 mppt RD kopieMPPT a PWM regulátory – fotovoltaické instalace pod kontrolou. Není třeba nikoho přesvědčovat, že správně provedené fotovoltaické instalace mohou být velkým přínosem jak pro samospotřebitele, tak pro samotný energetický systém. Majitel i malé fotovoltaické farmy se stává bezúdržbově výrobcem elektřiny, což výrazně snižuje účty za elektřinu. V kombinaci se zásobníkem energie umožňuje taková instalace za určitých podmínek izolovat se od energetické sítě a zajistit příslušné množství energie pro vlastní potřebu. Z hlediska energetické sítě je elektřina vyrobená fotovoltaickými panely zdarma (celou instalaci platí samospotřebitel) a v době vysokého slunečního svitu umožňuje obrovské množství energie flexibilnější využití velkých konvenčních elektráren a snížení emisí skleníkových plynů.

 
Začátek Předchozí Další Konec

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10