24 Červen 2024

Turck 3Společnost Turck, s.r.o. se nově stala obchodním partnerem společnosti MAFELEC. Ta je mimo jiné specialistou na HMI rozhraní ve světě železnic v oblasti řídicích a signalizačních funkcí. Všeobecně však má více než 60 let zkušeností ve vývoji a výrobě vysoce kvalitních specifických produktů zejména pro aplikace v oblasti drážního průmyslu, průmyslové a zemědělské techniky, jaderné energetiky, obranného průmyslu a také letectví. Tak široké portfolio je možné díky skupině MAFELEC Team, která zahrnuje nejen samotnou společnost MAFELEC, ale také společnosti PETERCEM, COMTRONIC, TSL-ESCHA, STOPCIRCUIT a FULL ELECTRONIC SYSTEMS.

 
24 Červen 2024

TME 1a 2000x1200Průmyslová automatizace s řešeními ABB. Specialisté pracující v odděleních údržby a servisu strojů dobře vědí, že bezporuchovost automatizačních systémů vyžaduje použití značkových dílů a komponent. Na sklady TME se proto dostanou pouze osvědčená řešení – od stahovacích pásků až po silnoproudé měniče.

 
21 Červen 2024

elesa 1 Ilustracni fotka 06Stavitelné nohy jsou běžnou součástí snad každého výrobního stroje. Tou nejdůležitější funkcí, kterou polohovací prvky plní, je zajištění jeho stability, aby mohl správně pracovat, a zároveň, aby nedocházelo k úrazům obsluhy. Po stavěcích nohách ale můžete chtít mnohem víc, třeba i antivibrační nebo antistatické vlastnosti. Pojďme se nyní podívat na to, jak vybrat ty správné.

 
21 Červen 2024

Tapo 1 Lifestyle 02Nová chytrá Wi-Fi žárovka Tapo L535E od společnosti TP-Link, předního dodavatele síťových řešení a produktů pro chytrou domácnost, podporuje standard Matter a zároveň umí poskytnout maximální individualizaci osvětlení. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který dokáže navodit jedinečnou atmosféru domova.

 
21 Červen 2024

HENNLICH 2024 06 20 Opravdu horká hlava - Nový materiál SLS pro 3D tiskiglidur i230: První 3D tiskový materiál pro polymerní komponenty s teplotní odolností až 110 °C. Litoměřice/Kolín nad Rýnem, 20. června 2024 – 3D tiskem vyrobené polymerové komponenty budou v budoucnu schopny odolávat mnohem vyšším teplotám – například v motorovém prostoru automobilu. Zatímco u standardních materiálů pro SLS tisk na trhu hrozí, že se budou deformovat při teplotě vyšší než 80 °C, nový práškový materiál iglidur i230 od společnosti igus, kterou v Česku výhradně zastupuje firma HENNLICH, vydrží dlouhodobou aplikační teplotu 110°C. Materiál navíc neobsahuje PTFE a je přibližně o 80 % odolnější proti opotřebení než klasický PA12.

 
20 Červen 2024

elesa Uvodni ilustracni obrazekZajistit bezpečné pracoviště pro své zaměstnance je úkolem každého zaměstnavatele. Částečně či plně automatizovaná výroba, do které dnes investuje nemalé finanční prostředky notná většina výrobních firem, s sebou přináší i nové výzvy právě na poli bezpečnosti výroby. Pojďme se nyní podívat, jakým způsobem jim je možné čelit s využitím normovaných dílů.

 
12 Červen 2024

MSV el 1Slavnostní otevření nové výrobní haly
Dne 30. května 2024 se ve Studénce konalo slavnostní otevření nové výrobní haly společnosti MSV elektronika. Tuto významnou událost si nenechala ujít řada významných hostů, kteří se přišli podívat na novinky a pokrok společnosti. Přítomni byli mimo jiné starosta města Studénky, Libor Slavík, a první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, Jakub Unucka.

 
18 Červen 2024

Julca 1Podle dvou studií týkajících se dopravy a životního prostředí, které dnes zveřejnila Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), zůstává železniční doprava v porovnání s automobilovou a leteckou dopravou z hlediska emisí skleníkových plynů celkově nejekologičtějším druhem motorizované osobní dopravy v Evropě.