Čím dříve a podrobněji rozhlásíte špatné zprávy, tím lépe.
Firma Unitool představuje nově vyvinuté vrtáky a závitníky z práškové rychlořezné oceli vhodné pro většinu materiálů:
· korozivzdorné oceli
· konstrukční oceli
· nástrojové oceli
· cementační oceli
· oceli k zušlechtění
· litiny a ocelolitiny
· barevné kovy
Více: www.unitool.cz
Společnost Leach Europe bude dodávat primární elektrické obvody do Airbusu A400M, který bude využíván pro vojenskou přepravu.
Společnost Esterline Corporation (NYSE:ESL), včera oznámila, že její francouzská
pobočka Leach International Europe byla vybrána společností Airbus, aby navrhla a vyrobila základní elektrickou rozvodnou síť (PEPDC) pro nový airbus A400M, který vzniká v rámci projektu osobní a nákladní letecké přepravy a bude určen pro vojenskou přepravu. K pondělku společnost Airbus obdržela objednávky na 180 letounů A400M a očekává, že obdrží objednávky až na 300 letounů.
PEPDC je primární spínací systém, který zajišťuje spínání a rozvod elektrické energie z generátorů do hlavních napájecích přípojnic letounu. Bude obsahovat různé typy výkonových stykačů od společnosti Leach, které budou vybaveny výkonnými přepěťovými ochranami.
Generální ředitel společnosti Esterline, Robert W. Cremin, řekl: "...toto je během několika měsíců druhé významné ocenění pro firmu Esterline v rámci programu A400M a první vítězství našeho primárního rozvodného zařízení." Jean-Michel Sigaud, prezident francouzské společnosti Leach International, Europe, dodal, "...toto je významný mezník pro společnost Leach. I když již několik let dodáváme podobná zařízení výrobcům letounů po
celém světě, toto je naše dosud nejvýznamnější zakázka."
Společnost Leach při práci na tomto projektu využívá svých projektových a výrobních poboček, které jsou rozmístěné po celém světě. Některé ze stykačů budou dodávány z kalifornské pobočky společnosti Leach International a PEPDC bude projektován a vyráběn v pobočkách společnosti ve městech Sarralbe a Niort ve Francii.
www.esterline.com
Firma Rittal, největší světový výrobce rozváděčů pro průmysl a IT dodává na trh neobvyklý rozváděčový systém ISV, umožňující postavit klasický rozváděč pro budovy a kombinovat jej s výkonovým rozváděčem, vybaveným přípojnicovým rozvodem, krytým proti dotyku i v otevřeném stavu.
Oblasti použití se pohybují od domovních rozváděčů pro větší výkony až po průmyslové rozváděče, obsluhované osobami bez elektrotechnické kvalifikace.
Základem je osvědčená konstrukce svařované skříně řady TS. Ta je doplněna vnitřní konstrukcí, která slouží k upevnění jednotlivých funkčních modulů a izolačního límce, takže celý rozváděč je i po otevření dveří v krytí IP 20.
www.rittal.cz
Konica Minolta získala další prestižní ocenění - tentokrát za fotoaparát Konica Minolta Dynax 7D. Asociace redaktorských webů zabývajících se testováním digitální fototechniky, udělila zlatou medaili DIWA digitální zrcadlovce Konica Minolta Dynax 7D. Zlatá medaile znamená nejlepší výkon.
Ocenění vzniklo na základě řady přesných testů provedených experty DIWA v různých zemích. Dynax 7D dokázal navázat v designu na velice úspěšnou řadu analogových zrcadlovek Dynax tak, aby byl pro jejich uživatele přechod co nejsnadnější. Fotoaparát umožňuje používat veškeré AF objektivy systému Dynax, což je důležité z finančního hlediska. Vynikající vlastnosti přístroje vycházejí z robustní konstrukce těla, velkého 2,5 inch LCD displeje a přímočarého, intuitivního ovládání. Profesionální požadavky splňuje i rozlišení 6.1 Mpix v kombinaci s formáty RAW a RAW+JPEG. Revoluční inovací je pak stabilizátor obrazu v uložení CCD čidla u první systémové zrcadlovky. Spolu s tím je zde velice rychlý a přesný autofokus, okamžité náběhy a reakce přístroje, rychlá sekvence a vynikající kvalita obrazu spojená s nasazením procesoru CxProcess III.
Co je DIWA
DIWA je sdružením vybraných redaktorských webů, které prokazují expertní znalosti v oblasti recenzí digitální fototechniky. Nejlepší výrobky z oboru digitální fototechniky jsou vyhledávány prostřednictvím porovnání výsledků získaných v recenzích jednotlivých členů DIWA. V průběhu celého roku jsou pomocí technického systému vyvinutého sdružením DIWA vyhledávány a testovány výrobky, které jsou kandidáty pro zlatou, stříbrnou a bronzovou cenu DIWA. Podmínkou pro udělení každé z těchto cen je výsledek, který vzniká složením a vyhodnocením řady testovacích protokolů získaných od jednotlivých členů sdružení DIWA.
Česká republika musela jako člen EU vzít na vědomí směrnici z 8. května 2003, která ukládá závazek zavést příslušnou legislativu a učinit taková opatření, aby od roku 2005 byl minimální podíl biopaliv z veškerých prodaných paliv pro dopravu dvě procenta. Podíl biopaliv by se pak měl zvyšovat o 0,75 procenta ročně a v roce 2010 má činit nejméně 5,75 procenta. A to byl důvod, proč vláda projednala a schválila novelu zákona o lihu, sdělil ministr zemědělství Jaroslav Palas.
Přijatá novela má vytvořit právní rámec pro výrobu biolihu v tuzemsku a pro jeho přimíchávání do paliv. Podle návrhu nebudou smět lihovary na výrobu bioetanolu pro přimíchávání do benzinů produkovat či upravovat jiné druhy lihu.
S produkcí biolihu by se podle ministerstva mělo v Česku začít v příštím roce, naplno by měla výroba fungovat do roku 2007. Producenti budou pro tento účel dostávat koncesi. Ministerstvo životního prostředí loni na podzim vyhlásilo dvoukolové výběrové řízení, z něhož by mělo vzejít nejvýše pět firem, mezi než se kvóta dva miliony hektolitrů rozdělí.
Přimíchávání biopaliv do pohonných hmot má snížit závislost Česka na dovozu ropy, přispět ke zlepšení ovzduší, a také přinést odbyt zemědělské produkce. Nahrazení části fosilních paliv biopalivy vyžadují směrnice Evropské unie.
Podle ministerstva zemědělství má omezení pro lihovary zabránit případným manipulacím a daňovým únikům. Z podílu biolihu přidaného do fosilních paliv bude totiž stát vracet spotřební daň. Podle odhadu MZe by takto vrácená daň představovala při pěti procentech biopaliva v benzinu zhruba 2,25 miliardy korun. Ročně se mají v tuzemsku produkovat dva miliony hektolitrů této látky.
V každém ročním období dojedete bezpečně. I v kritických situacích si udržíte přehled díky HotShotu. V silničním provozu jste často konfrontováni s nebezpečnými situacemi. Abyste mohli tyto situace úspěšně řešit a udrželi si kontrolu nad vozidlem, má volný výhled rozhodující význam. Patentovaný vodní, mycí a vyhřívací systém HotShot zabezpečuje čisté čelní sklo za každého počasí, v každém ročním období a přispívá tak k tomu, že bezpečně dojedete k cíli. S HotShotem Vás již práce se špinavou vodou nečeká.
Rychle, čistě a bezpečně
Všechny výhody, jedno řešení
- perfektní očištění čelního skla od hmyzu, prachu, zbytků vosku, povlaku soli, pouličních nečistot, mastnoty a mušinců
- znemožnění opětovného zapocení a zamrzání očištěného čelního skla na začátku jízdy
- čisté čelní sklo v každém ročním období
- bezpečnost na každé cestě na základě volného výhledu - komfortní čištění stiskem tlačítka
HotShot zahřeje vodu k ostřikování na optimální teplotu 65 °C, aby byl dosažen nejvyšší možný čistící výkon, bez toho, aby došlo k poškození čelního skla nebo laku
Jeden stisk tlačítka se silným účinkem.
Nekomplikované a komfortní použití HotShot je aktivován designovaně moderním tlačítkem, které je možné umístit individuálně do oblasti přístrojové desky vozidla. Stisknutím tlačítka je možné snadno a pohodlně nastavit oba dva druhy provozu HotShotu. Automatický modus: Automatický provoz HotShotu se doporučuje k rychlému čištění čelního skla při začátku jízdy. Voda k čištění se ohřeje během cca 30 sekund. Následovně dojde k 6 - 8 ostříknutí v odstupu 10 sekund. Přístroj se vypne zmáčknutím ovládacího tlačítka nebo automaticky nejpozději po 2,5 minutách. Modus Standy: Provoz Standy HotShotu se doporučuje k čištění a zabrání zapocení nebo zamrzání čelního skla během jízdy. Voda k ostřikování se zahřeje a je připravena k použití. Obsluhuje-li řidič mycí systém čelního skla individuelně, tryská zahřátá voda na čelní sklo dle jeho uvážení.
Jednoduchá montáž
Univerzální instalace bez námahy HotShot je integrován do stávajícího systému ostřikovačů vozidla a využívá stávající čistící běžnou kapalinu - dle ročního období. Integrace do stávajícího systému ostřikovačů Po upevnění držáku přístroje v motorovém prostoru je HotShot integrován do stávajícího systému ostřikovačů pomocí pouze dvou přípojek mezi nádrž s vodou a ostřikovací trysky. Při montáži se zpravidla přeruší stávající hadice a nasunou se na vstupní a výstupní vodní přípojky HotShotu. Pro zásobení energií je nutné zapojit odpovídající přípojky k akumulátoru vozidla. HotShot je samozřejmě dodáván s veškerým příslušenstvím, které je nutné k instalaci.
Tříčipové digitální videokamery byly až do nedávna výsadou profesionálních a poloprofesionálních přístrojů. Společnost Panasonic toto tabu prolomila a představila skutečně kompaktní tříčipovou kameru pro náročnější amatéry, která nemá ve své cenové třídě konkurenci.
První, co vás na této novince od Panasonicu upoutá, jsou její skutečně miniaturní rozměry. Videokamera Panasonic NV-GS75 má rozměry 76 x 77 x 120 mm a váží přibližně 420 g. Díky své kompaktnosti padne do dlaně jako ulitá a nebude vám činit potíže ani delší natáčení. Je až s podivem, že se do tak malé kamery podařilo vměstnat takový výkon.
Kamera má klasický design v kombinaci stříbrné a tmavě šedé. Přední straně kamery vévodí výrazné oko objektivu, který nám nabízí desetinásobný optický zoom a 20x/500x digitální zoom, dále ohniskovou vzdálenost 2,45 - 24,5 mm (v přepočtu na 35 mm kinofilm 42.0 - 420 mm) a clonou F 1.8-2.8. Samozřejmostí je přitom automatické ostření v celém rozsahu. Můžete si však také zvolit manuální ostření.
Více se dozvíte na: http://technet.idnes.cz
Nikdo nemá rád takového vítěze, který nikdy neprohraje.