Rakouská společnost Fronius, která je specialistou na svařovací techniku, zdokonalila svoji simulační platformu Virtual Welding. Od nynějška s ní lze virtuálně cvičit také svařovací procesy TIG, a to bez bezpečnostních rizik a použití spotřebního materiálu. Uživatelé mohou kromě přesné manipulace se svařovacím hořákem trénovat také vedení přídavného materiálu. Pro nové systémy Virtual Welding je funkční balíček k dostání standardně, ke stávajícím přístrojům společnost Fronius nabízí sadu pro dovybavení.
V průběhu roku 2016 byly na Divizi industry zařazeny do výroby dva nové stroje, obráběcí centrum AXA VHC3 – 3000XTS a vertikální soustruh HWACHEON VT-650. AXA VHC3 – 3000XTS je 5-osé vertikální obráběcí centrum. Výklopná hlava v kombinaci s otočným stolem umožňuje opracování z pěti stran, nebo 5-osé simultánní obrábění.
Společnost Fronius představí na veletrhu EuroBLECH v Hannoveru další špičkový svařovací zdroj příští generace – TPS/i CMT. O vysoce dynamickém procesu svařování, který nabízí nejstabilnější oblouk na světě, se mohou profesionálové a zájemci o svařování přesvědčit od 25. do 29. října u stánku Fronius F174 v hale 13. Návštěvníky očekávají také další novinky v podobě systému Virtual Welding TIG, TransPocket 150/180, svařovacího hořáku PullMig CMT TPS/i a LaserHybrid Twin.
Nejpohodlnější způsob zvýšení flexibility upnutí obrobků poskytuje zaručeně nulový upínací systém VERO-S firmy SCHUNK. V modulu nulového upínacího systému radiálně umístěné upínací čelisti vtáhnou upínací čep a zajistí jeho pozici díky samosvornému a tvarovému spojení.
Společnost Seco dosahuje významných pokroků v soustružení tvrdých materiálů uvedením nejnovějších tříd PCBN. Ke stávajícímu typu Secomax CBN060K se nyní připojují další tři třídy a doplňují tak prémiovou nabídku produktů pro přesné obrábění materiálů z kalené oceli, a to v aplikacích, které zahrnují plynulé i přerušované řezy.
Průmyslové využití pokročilých skladovacích a výdejních systémů ve výrobním průmyslu se traduje již více než 20 roků. Zatímco tehdy si tento systém přisvojoval především průmysl v USA, dnes je seriozně využíván v počtech desítek tisíc kusů po celém světě a počty kusů díky benefitům nových systémů neustále rostou. Průmyslové automatické vydavače nářadí a nástrojů, jako je například systém MATRIX, přinášejí výhody jak poskytovatelům nástrojů, tak i jejich konečným uživatelům.
Podavač tyčí Haas, který byl navržen a postaven přímo pro CNC soustružnická centra Haas ST-10 až ST-35 a stroje řady DS, se připojuje přímo k systému řízení Haas a je poháněn soustružnickým centrem. Rychlá nastavení a rychlé výměny – to odlišuje nový podavač tyčí Haas od konkurence. Vyznačuje se inovativní pojízdnou konstrukcí, která poskytuje snadný přístup k zadní části vřetena soustruhu pro rychlejší změny nastavení adaptéru vodítka a samotného vodítka.
Mnozí uživatelé, ať už ve strojírenství, při výrobě zařízení, ocelových, kovových či portálových konstrukcí, v zámečnictvích, kovárnách nebo dílnách, jsou odkázáni na mobilní svařovací zdroje. Tyto zdroje mohou s vhodnými typy elektrod poskytovat vynikající výsledky, a to i ve velmi nepříznivých podmínkách.
Společnost Seco rozšířila využitelnost své řady monolitních karbidových fréz Jabro-HFM JHF980 určené pro obrábění vysokým posuvem doplněním sortimentu o nové 4břité a 5břité verze. Tyto frézy s více břity umožňují výrobcům například v oblasti leteckého průmyslu či zdravotnictví dosáhnout maximální produktivity v aplikacích čelního a ponorného frézování včetně obrábění drážek.
Nové planžety a držáky 150.10-JETI představují další krok v inovaci systému pro přímé vysokotlaké chlazení řezné zóny při upichování, kde jsou vyšší produktivita, životnost nástroje a kvalita obráběných dílů důležitými faktory pro úspěch. Upichovací systém je vybaven planžetami z rychlořezné oceli, technologií Jetstream Tooling® a držáky s přímým přívodem chlazení.
Novým přírůstkem do sortimentu nástrojů WIDIA VariMill jsou čelní stopkové frézy se slinutými karbidy VariMill III ER, vyznačující se sedmi řeznými hranami a excentrickým profilem (ER). Jsou navržené pro vyšší úběry materiálu, delší životnost a lepší výsledný povrch u obrobků z nesnadno obrobitelných materiálů, např. z titanu nebo korozivzdorných ocelí.