Lamina pokračuje v inovacích a přináší nejnovější řešení pro frézování oceli a nerezavějící oceli. "Protože jsme si vědomi faktu, že zhruba 40 % řezných nástrojů se celosvětově spotřebovává při obrábění ocelí a nerezavějícíh ocelí, bylo pro nás důležité vyvinout řadu frézovacích nástrojů speciálně určenou právě pro tyto dvě skupiny materiálů. Cílem je přinést našim zákazníkům vylepšení produktivity obrábění a snížení nákladů", vysvětluje Dr. Ligia Colina z expertního týmu vývoje a výzkumu.
Laserové gravírování je velmi přesným druhem opracovávání, kdy je po odpaření určitého objemu materiálu docíleno vytvoření plastického vzoru požadovaného tvaru a rozměrů. Ve většině případě se gravírování provádí v hloubkách od několika setin do několika desetin mm. Nejčastěji se provádí gravírování pouze v jediné hloubce, vzor pak obsahuje pouze dvě výškové úrovně – úroveň povrchu a úroveň gravírované oblasti.
Obráběcí centra řady SRTi od inženýrů firmy HURCO byla vyvinuta specificky pro manipulaci s těžkými přesnými součástmi, kde je třeba obrábět složité kontury navzdory jejich těžké hmotnosti a nadprůměrné velikosti. Na veletrhu AMB, například, HURCO použilo VMX 60 SRTi pro demonstraci toho, jak velké pojezdy drah v kombinaci s konfigurací výkyvné hlavy a otočného stolu účinně rozšiřují výrobní spektrum. Tato konfigurace umožňuje horizontální obrábění a optimální kontrolu třísky.
Nejnovější průlomové čelní frézy Double Quattromill® 22 výrazně zvyšují rychlost úběru materiálu a umožňují maximální využití plného frézovacího potenciálu obráběcího stroje. Nová fréza, určená pro hrubování a polodokončovací operace, je vybavena oboustrannými břitovými destičkami s osmi řeznými hranami umožňujícími dosažení velkých hloubek řezu, tedy vysoký řezný výkon při nízkých nákladech.
Společnost WALTER na letošním veletrhu GrindTec poprvé představila odbornému publiku dva nové modely z řady HELITRONIC. Jednalo se o brusku HELITRONIC POWER 400 a elektroerozivní brusku HELITRONIC POWER DIAMOND 400. Nejnovější stroje z portfolia společnosti WALTER mají zásobník na několik sad kotoučů nebo elektrod, dále pak prodlouženou dráhu pojezdu - což nyní umožňuje obrábět nástroje o délce až 380 mm místo dřívějších 280 mm. Dráha je tedy prodloužena o více než 35 %.
Automatické kontrolní systémy Equator 300 se v posledních pěti letech uplatnily ve výrobních provozech po celém světě. Umožňují vysoce přesnou rozměrovou kontrolu soustružených a frézovaných dílců ihned po vyrobení.
Japonská kvalita a precisnost
Mitsubishi Corporation patří k nejstarším výrobcům laserových strojů na světě, s výrobou vlastního rezonátoru začala již v roce 1979.
„Welding 4.0 – Next Step, next Generation" – pod tímto mottem předvádí společnost EWM AG na veletrhu Euroblech pokrokové technologie svařování z praxe pro průmysl a řemesla. V ohnisku prezentací na stánku E78 v hale 13 stojí inovativní procesy svařování výrobce. Uživatelé zažijí na vlastní oči, jak lze ušetřit energii i náklady a snížit emise svářečských dýmů.
Na korbu kamionu naloží tříosé obráběcí centrum MCV800 a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem. Strojírenský podnik Kovosvit MAS připravil pro své zákazníky na Slovensku hodně netradiční akci, při které jim přímo v akci představí velmi úspěšnou novinku z minulého roku. Šest ze sedmi zastávek roadshow je naplánovaných na východním Slovensku, na které se v letošním roce Kovosvit MAS ve větší míře soustředil.
„Průmysl 4.0" zůstane i v novém roce předním tématem oboru obráběcích strojů. DMG MORI se v této problematice se stále vyšší dynamikou vyvíjí v globálního partnera pro dodávky „na klíč". CELOS k tomu nabízí modulární portfolio řešení pro komplexní digitalizaci továren – strojů, procesů i služeb. Pro Dr. Holgera Rudzia, jednatele společnosti DMG MORI Software Solutions GmbH, patří dílna do středobodu každé digitalizace.
Tepelné spojení různých materiálů, jako je ocel a hliník, má v lehkých konstrukcích automobilů zásadní význam. Vzhledem k různým fyzikálním a chemickým vlastnostem materiálů je však tento proces mimořádnou výzvou: Dosáhnout vysoce kvalitních a stabilních výsledků je značně obtížné a další zpracování polotovarů naráží na zřetelná omezení. Řešení nabízí svařovací postup se sníženým vnosem tepla – proces Cold Metal Transfer (CMT) vyvinutý firmou Fronius.