Demag je nyní součástí koncernu Terex Material Handling & Port Solutions, jak ke spojení došlo? Jak dlouho tento proces trval?
Proces začlenění Demag Cranes AG do skupiny Terex začal v květnu 2011, v srpnu téhož roku vlastnil Terex již 80 % akcií Demagu. Příchodem Demag Cranes AG se Terex rozšířil o pátý segment, který zahrnuje dvě oblati: průmyslové jeřáby Demag a technologie pro přístavy. Pro Terex šlo o opravdu velkou akvizici, tento pátý segment s novým názvem Terex Material Handling & Port Solutions je totiž hned od svého vzniku druhý největší ve skupině. Od počátku roku 2014 je Terex již jediným vlastníkem Demagu, který je plně integrován.
MD Logistika vybaví pěti nízkozdvižnými vozíky BT Levio DC v Horních Počernicích. Deklaruje tak svoji soustavnou snahu využívat nejmodernější bezpečné a ekologické technologie, díky kterým zajišťuje svým zákazníkům efektivní skladování a spolehlivou logistiku zboží na markety.
Hamburská společnost představila světové veřejnosti na veletrhu CeMAT v Hannoveru četné inovace a vývoj v oblasti vnitropodnikové logistiky. Návštěvníci se v areálu EXPO seznámili na ploše více než 7 000 m2 se širokým výrobním programem v oblasti logistických systémů, vysokozdvižných vozíků a služeb spojených s vnitropodnikovým tokem materiálu.
Inteligentní řešení správy flotily manipulační techniky Toyota I_Site a spolehlivý, energeticky úsporný čelní vysokozdvižný vozík Toyota Traigo 80 – to jsou letošní velcí nositelé ocenění IFOY (International Forklift Truck of the Year). Další dva vozíky – čelní spalovací vozík Toyota Tonero HST a vychystávací vozík BT OSE200X se dostaly do finále.
Společnost Škoda Transportation sjednocuje obchodní názvy svých nejmodernějších nízkopodlažních tramvají. Všechna vyráběná vozidla dostávají nový obchodní název – ForCity. Díky sjednocení názvů především dochází ke zjednodušení orientace v portfoliu tramvajových vozidel z plzeňské Škodovky. Typové označení tramvají zůstává zachováno.
Společnost Siemens vybudovala centrální vysokokapacitní sklad využívající pohonů s vysokou účinností a výkonného automatizačního systému pro výrobní závod automobilky Audi AG v Győru v Maďarsku. Skladištní systém, který je nainstalován v budově vysoké 30 m a nabízí místo k uložení více než 400 karoserií osobních automobilů, je součástí nové linky pro výrobu vozů Audi A3 Sedan, Audi A3 Cabriolet a Audi TT Coupé i Roadster. Centrální vyrovnávací sklad karoserií, tzv. Zentraler Karossenpuffer (ZKP), společnost Siemens vyvinula a dodala jako celek „na klíč", včetně budovy.
Železnice je středem pozornosti dnešních dopravních řešení. Nabízí alternativní řešení pro ucpaný silniční provoz velkých měst a stále se rozrůstající předměstí a přispívá k regionálnímu hospodářskému rozvoji, přičemž navíc chrání životní prostředí. V České republice také nastávají změny jak v osobní dopravě, tak i v železniční infrastruktuře. Liberalizace trhu poskytuje příležitosti pro nové soukromé subjekty. Určené investice do efektivnějších řešení zabezpečení na hlavních tranzitních koridorech optimalizují rozvoj přeshraniční mezinárodní dopravy.
Vedle nové generace vysokozdvižných vozíků prezentovala společnost Jungheinrich na předním světovém veletrhu intralogistiky CeMAT 2014 i novinky z oblasti ergonomie, bezpečnosti a produktivity práce. Na veletrhu CeMAT 2014, který se konal 19. - 22. května v německém Hannoveru, představila odborné veřejnosti společnost Jungheinrich celou řadu zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.
Na mezinárodním veletrhu CeMAT 2014 představí hamburská společnost Jungheinrich světové veřejnosti kompletně inovovanou generaci vysokozdvižných vozíků, poháněných spalovacím motorem. Tyto vozíky vyráběné v Německu se vyznačující univerzálním využitím, spolehlivostí a robustní konstrukcí a dosahují nadprůměrného výkonu překládky při současně nízké spotřebě paliva.
Společnost Jungheinrich představí již tradičně na mezinárodním veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu svoje další inteligentní, inovativní řešení pro použití vozíků ve vnitropodnikové logistice. Společnost Jungheinrich prezentuje na v pořadí již 12. mezinárodním veletrhu distribuce, materiálových a informačních toků LogiMAT (konaném ve dnech 25. až 27. února 2014) ve dvou oddělených veletržních stáncích své kompetence v řešeních pro intralogistický sektor. Přesně podle hesla veletrhu „Inteligentní síťové propojení znamená ovládnutí komplexity" ukáže společnost se sídlem v Hamburku v hale (č. 6, stánek 201) s vozíky na více než 330 m2 širokou paletu svých pozemních vozíků a intralogistických řešení. Odbornému publiku představí například čelní vozík DFG/TFG 540s a vozík s výsuvným sloupem ETV/ETM 216, které získaly cenu IFOY Award 2013.
Tak jak je u firmy Combilift dobrým zvykem, přichází opět s novinkou. Tentokrát je to terénní čelní vysokozdvižný vozík, který svými vlastnostmi posouvá zvyklosti a zažitá pravidla do nových, v mnoha ohledech nečekaných mezí. Vozík vycházející z firemní filosofie tříkolových vozíků byl původně vyvinut pro potřeby manipulace s velkými nosiči přepravek s drůbeží. Podmínkami pro takové provozy byla nízká průjezdní výška a malý poloměr otáčení, což bylo beze zbytku splněno.