Vozík RX 20 je výrazně kompaktnější než jeho předchůdce. Pro zákazníky, kteří potřebují velmi kompaktní vozíky s nosnostmi 1,4 nebo 1,6 t, jsou správnou volbou extrémně obratné modely RX 20-14C a RX 20-16C. S uvedením nezaměnitelného stříbro-oranžového vozíku RX 20 na trh se společnost STILL již v roce 2005 přesně trefila do potřeb provozovatelů a obsluhy elektrických vysokozdvižných vozíků. Dokládá to již více než 80 000 vyrobených kusů. Nyní intralogistická společnost se sídlem v Hamburku svůj prodejní bestseler kompletně přepracovala, vylepšila v oblastech kompaktnosti, ergonomie, výkonu a preciznosti, a vybavila inteligentními asistenčními systémy. Nová konstrukční řada RX 20 se skládá z celkem 13 typů vysokozdvižných vozíků a je dimenzována pro břemena o hmotnosti od 1,4 do 2 t při vzdálenosti těžiště břemene 500 mm. Chytré univerzální vozíky se výborně hodí pro kombinovaný provoz uvnitř budov a venku a přepravují zboží s maximální rychlostí 20 km/h rychle a bezpečně i na dlouhých trasách. Své schopnosti využívá vozík RX 20 i při stohování palet do výšky až 5 900 mm.
Autonomní skladování – Linde Material Handling rozšiřuje své portfolio robotických řešení o autonomní retrak R-MATIC. Tento vozík dokáže zcela samostatně přepravovat a zakládat zboží na paletách o hmotnosti až 1,6 tuny do vysokých regálů. Je schopný dosáhnout výšky zdvihu až 10 metrů.Retrak R-MATIC je dalším členem produktové řady „Linde robotics". Nabízí nosnost 1,6 tuny a práci nepřetržitě 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Podle potřeby manipuluje se zbožím v regálech a může být využit i pro nepřetržité zásobování výrobních stanovišť. Snímače vozíku zajišťují bezpečné ukládání a vychystávání palet, a to vždy ze správného místa. Jiný snímač namontovaný na nosiči vidlic zabraňuje možnému přečnívání břemene. Pro detekci správného místa k uložení nákladu jsou využívány 3D kamery, zboží je pak přesně ukládáno pomocí bočního posunu vidlic.
Aeryon SkyRanger je bezpilotní prostředek ověřený praxí záchranářů i na bojišti. Letos v květnu například pomáhal při tornádu v Oklahomě. Shromažďoval videa řádění tornáda, v reálném čase je přenášel, a přispěl tak rychlému a bezpečnému řešení krizové situace.
Ve světě je pravidelně využíván v ostrém nasazení při zásazích bezpečnostních a záchranných složek, ale i pro komerční účely. Byl vyvinut týmem kanadských specialistů s dlouhodobou praxí tak, aby dokázal plnit svou funkci i ve velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínkách, čímž se od konkurenčních dronů často velmi výrazně liší.
Manipulace jsou základem logistiky ve STEEL PROFIL díky jeřábům
STEEL PROFIL, s.r.o. je společnost zabývající se výrobou a prodejem tenkostěnných svařovaných profilů a trubek. Samozřejmostí je vysoká kvalita produkce a snaha vycházet vstříc potřebám zákazníků.
Působností pokrývá společnost STEEL PROFIL s.r.o. celou Českou republiku a přilehlé státy. Zákazníkům poskytují dopravu na určené místo v ceně výrobků. Dále nabízí řadu doplňkových služeb např. dělení na požadovanou délku, broušení, začišťování konců a povrchové úpravy.
Šíří sortimentu STEEL PROFIL pokrývá nejžádanější rozměry trubek a jäklů. Díky dlouholetým zkušenostem jsou schopni zajistit i profily, které nevyrábí.
T+T: Firma SLT components s.r.o. je nová firma na trhu komponentů se zdvihací technikou. Proč vznikla a jaké jsou její cíle?
Firma SLT components byla založena před 2 lety jako reakce na měnící se trh se zdvihací technikou. Český a slovenský trh prochází dle našeho názoru obdobím proměn. Ještě pořád se jedná o unikátní trh, vyznačující se vysokým počtem lokálních firem, které nabízejí zdvihací techniku. Hodně těchto firem vzniklo v porevolučních letech.
Dálková ovládání se stala neodmyslitelnou součástí dnešních jeřábů. Jejich popularita stále roste a to díky zvýšení bezpečnosti i efektivity práce. Mezi jedničku na českém trhu se řadí společnost HBC-radiomatic CZ, s.r.o., která má v tomto oboru mnoholeté zkušenosti a dokáže se vypořádat s nejednou překážkou.
S rozvojem výrobních technologií se objevuje stále více požadavků na manipulační techniku, která umožňuje bezpečné zvedaní speciálních strojních systémů. Důraz je kladen především na bezpečnost, vyváženost při zvedání a ochranu před otřesy dle specifik daného zařízení. Pro tyto účely společnost HTS navrhla a vyrobila sérii hydraulických patkových zvedáků typu ECO-Jack, s jejichž pomocí lze snadno a bezpečně manipulovat s břemeny o hmotnosti 3 000–50 000 kg.
Skladování a práce s nebezpečnými látkami, kdy ne nutně musí jít pouze o chemikálie, podléhá přísným bezpečnostním standardům, např. normě Evropské unie EN 14470. Zkušenosti z praxe totiž ukazují, že firmy mají slon zanedbávat bezpečnost při manipulaci
s nebezpečnými látkami. Prevence je v tomto směru totiž opravdu rozsáhlá a pokrývá pracovní pomůcky pracovníků, pravidelná školení zaměstnanců manipulujících s nebezpečnými látkami, průběžnou kontrolu stavu itineráře ve skladu i koordinaci práce s dodavatelskými firmami.
K prominentním řečníkům fóra Logistics 4.0 na veletrhu CeMAT bude patřit Günther Oettinger, komisař Evropské unie pro rozpočet a lidské zdroje. Vystoupí zde v pondělí od 17:00 do 17: 30 hodin. Fórum zahájí dr. Michael ten Hompel, profesor na katedře dopravy a skladového hospodářství na univerzitě v Dortmundu a výkonný ředitel Fraunhoferova ústavu materiálového toku a logistiky IML.
Na veletrhu LogiMAT 13. března 2018 představil Jungheinrich svůj první interně vyvinutý vysoce výkonný miniload. Nejnovější technologie a inovativní design STC 2B1A zajišťují špičkový výkon při zvýšení efektivity a optimalizaci nákladů na vnitropodnikovou logistiku.
Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) přispěli do mezioborového výzkumného projektu Biocentex technologií, která umožní manipulovat s jednotlivými živými buňkami v tzv. laboratoři na čipu. Na obzoru jsou diagnostické metody, které budou předvídat onemocnění s nepoměrně vyšší přesností.