Na vyladěnou manipulaci v podání společnosti Toyota Material Handling CZ se zaregistrovalo přes 800 zájemců, což je nový rekord v sedmileté historii Demo Days. Velká většina z nich také dvoudenní akci navštívila. Sedmý ročník nabídl i další rekordy - Toyota prezentovala 112 produktů a aplikačních řešení na ploše více než 4 500 m2 a zapojila 17 partnerských společností posílené o dealery. Velký zájem byl letos zejména o alternativní pohony, ale v rozsáhlé komplexní nabídce umocněné expozicemi partnerů si každý jistě našel to své.
Společnost Linde Material Handling uvedla na trh čtyři nové retraky – Linde R10B až R16B s nosností od 1,0 do 1,6 tuny a rozšířila tak své portfolio retraků o takzvané „lehké" modely. Tyto nové retraky jsou určené pro lehké až středně náročné aplikace a představují základní modely, které přesto nabízejí řidičům vysoký uživatelský komfort.
Šestým rokem firma Toyota Material Handling připravila v logistickém areálu Rudná u Prahy pro své zákazníky a partnery dvoudenní předváděcí akci s podtextem vyladěná manipulace. K dispozici byly zákazníkům stanoviště s 112 produkty Toyota MH na rozloze 4 536 m2. O chod celé akce se staralo 66 zaměstnanců k plné spokojenosti návštěvníků, jak ze strany stálých, tak i ze strany nových či potencionálních zákazníků, kterých se přes internet prezentovalo téměř 800. Své pevné místo měli na akci i partneři Toyoty, jak dodavatelé baterií, lyžin, logistických služeb či dalších navázaných komodit. Asi nejviditelnějším partnerem byl Plzeňský pivovar, jehož produkty byly použity k předváděcím jízdám a „barvy" pivovaru nesl i slavnostně odhalený a vyšperkovaný elektrický čelní vozík pro efektivní manipulaci v hale i venku Toyota Traigo 30.
Park manipulační techniky ve společnosti Faurecia Automotive Czech Republic, která sídlí v Písku, mimo jiné zahrnuje tahače značky Jungheinrich, za kterými jsou připojeny na míru vyvinuté přípojné vozíky s možností speciálního zastřešení. Celá flotila značky Jungheinrich je pronájemní, což má nesporné benefity nejen ve flexibilitě, ale i v ekonomických ukazatelích.
Ve společnosti Rexel Sweden AB, sídlící ve městě Årsta nedaleko Stockholmu, se rozhodli zvýšit produktivitu svých pracovišť a obrátili se proto na Helge Nyberg AB. Jedním z důvodů byl i předchozí úspěšný projekt realizovaný v dalším podniku této skupiny, ve společnosti Storel z Gothenburgu. Rexel nabízí mimo jiné i inovativní a trvale udržitelná elektrotechnická řešení a elektrotechnický materiál pro průmysl, bytové vybavení a komerční sektor.
V létě 2014 uvede Jungheinrich na trh nové vozíky s výsuvným sloupem: modely ETV 110 a ETV 112 jsou kompaktní retraky s nosností až 1 200 kg a spotřebou energie o 10 % nižší než předchozí verze. S uvedením nové modelové řady 1 získávají všechny retraky Jungheinrich stejný design.
Jungheinrich vstupuje do dalšího segmentu logistických systémů. Nové produkty „Jungheinrich Lift Racking" (LRK) a „Jungheinrich Paternoster Racking" (PRK) – rozšiřují nabídku společnosti v segmentu dynamických skladovacích a vychystávacích řešení.
Oba systémy jsou založeny na strategii „zboží k člověku", kde je optimalizováno využití prostoru v kombinaci s vychystáváním. Díky uzavřené konstrukci je navíc skladované zboží neustále chráněno před prachem, vlhkostí, či teplotními výkyvy.
Říká v rozhovoru Petr Köhler, manažer pobočky společnosti Schindler CZ, a. s. v Karlových Varech. Společnost Schindler CZ, a. s. byla přizvána jako generální dodavatel přepravní technologie v rámci projektu přestavby nádraží v Plzni. Co bylo hlavním kritériem dodávky?
Pewag, prémiový výrobce řetězů, vyvinul dva nové vyvažovací segmenty (vahadla), které díky novým, inovativním funkcím pomáhají minimalizovat náklady! Optimální rozložení hmotnosti díky optimalizovanému provedení: Nové a patentovaně zatížitelné vyvažovací segmenty pewag winner AGWW (G10) a pewag winner pro AGWP (G12) jsou konstruovány v souladu s požadavky běžného distributora zatížení. Vzhledem k ploché konstrukci mohou být vyvažovací segmenty zatíženy a použity při úhlu sklonu 60°.
Tak jak je u firmy Combilift dobrým zvykem, přichází opět s novinkou. Tentokrát je to terénní čelní vysokozdvižný vozík, který svými vlastnostmi posouvá zvyklosti a zažitá pravidla do nových, v mnoha ohledech nečekaných mezí. Vozík vycházející z firemní filosofie tříkolových vozíků byl původně vyvinut pro potřeby manipulace s velkými nosiči přepravek s drůbeží. Podmínkami pro takové provozy byla nízká průjezdní výška a malý poloměr otáčení, což bylo beze zbytku splněno.
Vedle nové generace vysokozdvižných vozíků bude společnost Jungheinrich prezentovat na předním světovém veletrhu intralogistiky CeMAT 2014 i novinky z oblasti ergonomie, bezpečnosti a produktivity práce. Na veletrhu CeMAT 2014 (19.–22. května) v německém Hannoveru bude odborné veřejnosti společností Jungheinrich představena celá řada zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.