Moderní automatizace a řízení vyžaduje flexibilitu, rychlou a snadnou záměnu zařízení, průběžné vyhodnocování dat s možností datové komunikace prostřednictvím širokého portfolia moderních sběrnic. Tyto požadavky je možné řešit modulární koncepcí strojů a decentralizovanou automatizací.
Digitální dvojčata pomáhají při vývoji koncepce udržitelného pěstování rostlin pod vodou
• Digitální dvojčata Siemens Xcelerator vytvořená pro udržitelné podmořské biosféry Nemo's Garden umožňuje vývojovému týmu mnohem rychleji upravovat návrh a testovat jej.
• Snadno přístupná digitální transformace umožnila malému a velmi specializovanému týmu využívat výkonné sady nástrojů určené primárně pro velké podniky.
• Algoritmus strojového učení s podporou aplikace MindSphere nasazený na výpočetních zařízeních Industrial Edge umožňuje vzdálené monitorování, automatizaci procesů a zpětnou vazbu při návrhu.
Květnová konference staví na zajímavých řečnících přímo z praxe. Nikdo nezná skutečné možnosti 3D tisku a 3D skenování lépe než ti, kdo už moderní technologie naplno využívají v průmyslu a výrobě, výzkumu a vývoji. Přijďte se o jejich zkušenosti podělit. Setkání, které klade důraz na vzájemnou výměnu zkušeností, proběhne v příjemném prostředí humpoleckého Fabrika Hotelu (hned u D1) pod záštitou NCP 4.0 a Svazu průmyslu a dopravy.
Sofistikované algoritmy, kterým se říká v IT světě umělá inteligence, je možné efektivně využívat i v cloudovém prostředí. Firmám může v rámci různých cloudových aplikací pomáhat při zpracovávání dat ve smyslu prediktivní business intelligence (BI), nebo například jako analytický a prediktivní nástroj v oblasti zákaznické podpory či v oblasti bezpečnosti.
Siemens Digital Industries Software oznámil vydání softwaru Simcenter Studio, webové aplikace zaměřené na rychlejší objevování lepších systémových architektur. Simcenter Studio nabízí jedinečnou konkurenční výhodu při navrhování produktů tím, že hledá nejlepší možné systémové architektury během kratší doby a prohledává tisíce možností pomocí umělé inteligence a simulace systému.
Společnost Acer oznámila 27. 5. aktualizaci jednotlivých řad notebooků ConceptD určených pro kreativce. Všechny byly aktualizovány tak, aby obsahovaly nové procesory Intel Core H 11. generace a řadu možností grafických řešení včetně grafických procesorů Nvidia RTX Professional Laptop využívajících grafickou architekturu Nvidia Ampere. Jsou podporovány ekosystémem Nvidia Studio a také exkluzivními technologiemi v ovladačích, které vylepšují kreativní aplikace pro optimální úroveň výkonu a spolehlivost. Nové notebooky ConceptD 5 jsou také vybaveny 16" displejem s poměrem stran 16:10, který poskytuje tvůrcům obsahu dostatek prostoru pro sledování videí a úpravu stop, aniž by museli měnit velikost hlavního panelu nebo skrývat náhledová okna.
Na čtyři po sobě jdoucí středy jsme pro vás připravili webináře nabité informacemi i praktickými ukázkami. Začínáme 19.5.2021, jednotlivá témata a linky na registraci najdete na tomto odkazu: https://www.murrelektronik.cz/cz/spolecnost/aktuality-znasi-spolecnosti/detail/news/prihlaste-se-na-nase-stredecni-webinare-vcas
Těšíme se na viděnou!
Jak se zaregistrovat? Vyplňte krátký formulář na tomto odkaze:
https://attendee.gotowebinar.com/register/8512313883458743820
Na co můžete těšit?
Přemýšlíte, jak vaši technologii jednoduše naučit diagnostickým funkcím? Lámete si hlavu, co s těmi dvěma posledními analogovými senzory? Stíněné kabely nestíní?
Komunikační rozhraní IO-Link je skvělý nástroj pro zpracování procesních dat ze senzorů. Nechte se od nás inspirovat.
Kdo vás webinářem provede? Lukáš Tacina a David Hanák
Společnost Stratasys, která je světovým lídrem v řešeních pro 3D tisk z polymerních materiálů, představila tři nové 3D tiskárny, které společně výrazně zasáhnou do multimilardového trhu výroby dílů pro koncové použití. Společným rysem těchto systémů je rychlejší přechod od tradiční k aditivní výrobě v oblasti malých a středně objemných sérií. Všechny nové produkty má již nyní v nabídce společnost MCAE Systems.
čtvrtek 13.05.2021 – 13 hod.
Laserové měřicí senzory nabízí přesnost až 0,01 µm a možnost připojení přes IO-Link.
Mohou fungovat v režimu optických mikrometrů, které mohou měřit i na velké vzdálenosti s přesností 1 µm. Hlavice senzorů lze připojit do řídící jednotky a v reálném čase dopočítávat potřebné hodnoty z různých měřících míst.