Endress+Hauser zajišťuje s pomocí Netilion Analytics digitální služby s využitím moderních a bezpečných systémů průmyslového internetu věcí. Charakteristickým rysem služeb Netilion je rychlé a snadné uvedení do provozu, které umožňuje začít využívat výhody nového řešení za velmi krátkou dobu. Netilion Analytics je digitální služba, která vám umožní spravovat všechna zařízení ve vaší továrně. Využijte jejich data k eliminaci zastaralosti optimalizací a standardizací vašeho vybavení. Toto je první krok k udržení hladké a nepřetržité produktivity.
Počátkem října došlo k podpisu smlouvy na pořízení nejvýkonnějšího superpočítače v ČR, který se zařadí i mezi nejvýkonnější v Evropě. Smlouva byla podepsána mezi Evropským společným podnikem pro vysoce výkonnou výpočetní techniku (EuroHPC JU), společností Hewlett Packard Enterprise (HPE), která systém dodá, a IT4Innovations národním superpočítačovým centrem při VŠB – Technické univerzitě Ostrava, kde bude nový superpočítač umístěn. Superpočítač bude sloužit nejen akademické obci, ale také průmyslovým podnikům.
Automatická kalibrace průmyslových robotů
Využíváte ve svých provozech robotické aplikace, které vyžadují velkou přesnost a časté seřizování? Zatímco klasická kalibrace průmyslových robotů po kolizi, servisním zásahu nebo údržbě vyžaduje přítomnost programátora na místě a zabere i desítky hodin, řešení od společnosti B:TECH umožňuje kalibraci bez přítomnosti programátora robotů a čas zkrátí na pouhé minuty.
Sdílení dat ke stavbám v digitální podobě bude brzy jednodušší. Nejen u nás ale i ve velké části Evropy. Česko se stalo iniciátorem vzniku nového klasifikačního systému CCI na evropské úrovni. Společný klasifikační systém zajistí jednotné pojmenování všech prvků stavby, které bude srozumitelné napříč obory i různými používanými programy. Zjednodušeně řečeno, zásuvka bude vždy zásuvka, ať ji již ve svém počítači a programu otevře projektant, investor, správcovská firma nebo kdokoli další. Mezinárodní spolupráce navíc rozšíří jeho využívání i do dalších zemí (nejen) EU.
Specialista na průmyslovou automatizaci pomáhá společnostem připravit výrobu na čas po pandemii. COVID-19 představuje výzvy pro průmyslové společnosti po celém světě. Mnoho továren je zcela zastaveno nebo produkuje s omezenými kapacitami, zaměstnanci pracují na směny nebo z domácí kanceláře. Dochází pouze k postupnému návratu na pracoviště. Bez ohledu na závažnost situace je nyní čas připravit výrobu a zaměstnance na dobu po pandemii, protože jedna věc se zdá být jistá již nyní: účinnost a flexibilita výroby i know-how zaměstnanců určí přežití společností.
Aby FANUC podpořil řešení tohoto úkolu nabízí všem, kteří mají zájem a chtějí přispět k úspěšnému restart společností, své simulační softwarové programy ROBOGUIDE a CNC GUIDE jako bezplatné zkušební verze do konce září 2020.
Registraci lze snadno provést na webové stránce FANUC Europe: https://special-offer.fanuc.eu/cs/
Mít přehled o svařovací výrobě na dálku je pohodlné, efektivní a udržitelné. Vyžaduje to ale digitální nástroje, např. Fronius software WeldCube Premium. Evropský výrobce lesních strojů například používá software pro správu svařovacích dat WeldCube Premium. Při výrobě tento podnik nasazuje svařovací systémy TPS/i od společnosti Fronius. „Díky WeldCube Premium se svařovací data propojených systémů Fronius ukládají do centrální databáze," vysvětluje Johannes Zauner-Penninger, systémový technik pro softwarové produkty v obchodní jednotce Fronius Perfect Welding. „Tento software nabízí inteligentní funkce pro správu i statistiku a umožňuje dokumentaci a analýzu údajů o svařovacím procesu jednotlivých dílů.
Skladové procesy hrají důležitou roli nejen v logistice, ale i v celém podnikání. Ať už se firma orientuje na e-commerce, výrobu či prodej, stojí před ní nelehký úkol. Vyřešit skladování.
Logistický provider do této problematiky vchází v případě, že se firma rozhodne pro outsourcing logistiky. Při výběru logistického partnera se pak vyplatí vybírat takového, který disponuje vlastními skladovacími prostory. Ať už klient svěří svému providerovi celý logistický řetězec, či jeho část, umožňuje mu to soustředit se na svůj core business. Odpovědnost za zásobování předává logistickému poskytovateli.
Outsourcing logistiky je také častou a logickou volbou firem, které nedisponují vlastní kapacitou, plochou, technikou, personálem, apod. Využívání externího poskytovatele šetří firmě přímé a nepřímé náklady spojené se skladováním.
Nesmíme opomenout ani legislativní stránku věci. V současné době je potřeba v souvislosti se skladováním dodržovat přísnější pravidla a bezpečnostní předpisy, a to ve všech aspektech logistického řetězce (doprava, mezinárodní obchod, skladování, aj.)
V rámci programu DIGIMAT dlouhodobě sledujeme nejvíce diskutovaná témata týkající se digitalizace a automatizace výroby. Díky těmto zkušenostem jsme si udělali konkrétní představu o tom, co je pro vás zajímavé. Pomůžeme vám zorientovat se v nových trendech a nasměrovat digitalizaci vaší výroby.
A nyní jsme se rozhodli vám je nabídnout v sérii bezplatných webinářů s našimi specialisty. První webinář bude věnován MES systémům.
Instalační ozvučení budov pro větší počet reproduktorů znamená zajistit dostatečný výkon pro jejich buzení. V domácím prostředí sice nežádáme vysoký výkon, ale potřebujeme zato stereo a nízké zkreslení. Pro všechny případy takovýchto ozvučení nabízí Dexon speciální koncové zesilovače.