Modulární řešení od společnosti Schneider Electric jsou škálovatelná a efektivní. Lze díky nim rychle a prakticky rozšiřovat napájecí a chladící kapacitu datového centra.
Rázné snížení nákladů společnosti nebude nikdy passé. Také rádi snižujete zbytečné náklady, abyste je měli možnost efektivně využít někde jinde? Zdali i Vy rádi vsázíte na profesionalitu a nejmodernější technologie, pak pro Vás máme více než skvělou zprávu. Náklady Vaší společnosti můžete snížit o celých 50%! Za pouhou polovinu nákladů můžete mít opět baterii s původní 100% kapacitou – nevěříte? Pak Vás přesvědčí společnost Grempol – specialisté na repasování trakčních baterií i autobaterií, kteří se oboru repasování věnují již od roku 2004.
Jak energii šetřit a využít ji ještě jiným způsobem? Jedním ze způsobů je zavedení Systému managementu hospodaření s energií do běžné praxe podle ČSN EN 16001 a nyní i nově dle mezinárodního standardu ISO 50001. Od 1.1. 2012 je standard dostupný i v české verzi jako ČSN EN ISO 50001 - Systémy managementu hospodaření s energií - Požadavky s návodem k použití.
Na českém trhu jsou nově k dostání alkalické nabíjecí baterie značky iGo. Díky svým unikátním vlastnostem dokáže jediná baterie iGo nahradit více než 100 klasických alkalických baterií. Výhodou je i prodloužená doba skladování, která dosahuje až 7 let. Baterie navíc neobsahují žádné škodlivé látky, proto jsou vysoce šetrné k životnímu prostředí. Nové nabíjecí alkalické baterie iGo byly navrženy tak, aby efektivně nahradily klasické baterie na jedno použití. Proto jako jediné na trhu pracují s napětím 1,5 V a nabízí kapacitu a životnost srovnatelnou s běžnými alkalickými bateriemi. Díky inovativní technologii dovolují 100 až 250 nabíjecích cyklů. Nabíjecí alkalické baterie iGo jsou vhodné k všestrannému využití.
Nové řešení pro komerční a administrativní budovy umožňuje bezdrátové ovládání systémových prvků pro řízení osvětlení a zastínění, regulaci vytápění a chlazení, energy management – měření spotřeby energií, plynu a vody; nyní rovněž s komunikací v sítích LAN a WiFi.
Nová funkce „Personality“, jež je nyní k dispozici u všech modulů RadioLinx IHN (moduly v průmyslovém provedení podle 802.11n) od ProSoft Technology, automaticky ukládá a zavádí nastavení rádiové komunikace. Tato funkce slouží pro zálohování a správu konfigurace rádiových modulů. Moduly typové řady Automation-class RadioLinx IHN (moduly v průmyslovém provedení podle normy 802.11n) nyní přicházejí s funkcí Personality. Tato nová funkce automaticky ukládá a zavádí konfiguraci rádiové sítě. Využívá přitom paměťovou kartu SD (Secure Digital) v průmyslovém provedení a umožňuje radiovým modulům číst konfigurační data z karty a zapisovat je na ni.
V oboru spotřební elektroniky změnily multidotykové displeje nejen ergonomii zařízení, ale i zvyklosti uživatelů. V průmyslové automatizaci je tato technika schopna přivodit převratnou změnu v ergonomii zobrazovacích a ovládacích jednotek s možností realizovat intuitivnější, rychlejší a bezpečnější způsoby ovládání strojů a strojních celků. Společnost B&R představila na veletrhu SPS/IPC/Drives 2011 v Norimberku zařízení umožňující multidotykově vkládat povely v průmyslovém prostředí.
Výrazný trend ovládání strojů a zařízení s použitím dotykových displejů existuje v průmyslové automatizaci již více než deset let. Dotykové displeje se široce prosadily i např. v potravinářských a farmaceutických provozech s mimořádnými požadavky na hygienu. „Dotykové displeje patrně nikdy úplně nenahradí všechna zařízení s fyzickými klávesami,“ říká Raimund Ruf, vedoucí divize HMI ve společnosti B&R. „Díky své všestrannosti však budou nadále nacházet další a další oblasti využití. Současně je patrný stále větší důraz kladený uživateli na ergonomické uspořádání jak hardwaru ovládacího panelu, tak i uživatelského rozhraní stroje.“
– tepelná čerpadla vzduch-voda
Principu tepelného čerpadla lze využívat i bez nákladných půdních vrtů a zemních kolektorů. Energie využitelná k vytápění se kromě země nachází i mnohem blíže – ve vzduchu.
Asociace obnovitelných zdrojů uspořádaly 15. září v budově Poslanecké sněmovny seminář, věnující se obnovitelným zdrojů energie a jejich budoucnosti. Uspořádalo ho sdružení Společná iniciativa asociací pro obnovitelné zdroje energie v ČR ( Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Česká společnost pro větrnou energii, České sdružení pro biomasu CZ Biom, Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry).