V oboru spotřební elektroniky změnily multidotykové displeje nejen ergonomii zařízení, ale i zvyklosti uživatelů. V průmyslové automatizaci je tato technika schopna přivodit převratnou změnu v ergonomii zobrazovacích a ovládacích jednotek s možností realizovat intuitivnější, rychlejší a bezpečnější způsoby ovládání strojů a strojních celků. Společnost B&R představila na veletrhu SPS/IPC/Drives 2011 v Norimberku zařízení umožňující multidotykově vkládat povely v průmyslovém prostředí.
Výrazný trend ovládání strojů a zařízení s použitím dotykových displejů existuje v průmyslové automatizaci již více než deset let. Dotykové displeje se široce prosadily i např. v potravinářských a farmaceutických provozech s mimořádnými požadavky na hygienu. „Dotykové displeje patrně nikdy úplně nenahradí všechna zařízení s fyzickými klávesami,“ říká Raimund Ruf, vedoucí divize HMI ve společnosti B&R. „Díky své všestrannosti však budou nadále nacházet další a další oblasti využití. Současně je patrný stále větší důraz kladený uživateli na ergonomické uspořádání jak hardwaru ovládacího panelu, tak i uživatelského rozhraní stroje.“
– tepelná čerpadla vzduch-voda
Principu tepelného čerpadla lze využívat i bez nákladných půdních vrtů a zemních kolektorů. Energie využitelná k vytápění se kromě země nachází i mnohem blíže – ve vzduchu.
Asociace obnovitelných zdrojů uspořádaly 15. září v budově Poslanecké sněmovny seminář, věnující se obnovitelným zdrojů energie a jejich budoucnosti. Uspořádalo ho sdružení Společná iniciativa asociací pro obnovitelné zdroje energie v ČR ( Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Česká společnost pro větrnou energii, České sdružení pro biomasu CZ Biom, Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry).
Horkou novinkou, kterou ELKO EP představila na veletrhu For Arch, je propojení jejího inteligentního systému iNELS se spotřebiči prestižní značky Miele. Spotřebiče z řady Miele@home tak mohou mít jejich majitelé pod kontrolou kdekoliv v domě, a vlastně i mimo něj.
Automobilové pneumatiky musí splňovat nejvyšší požadavky na bezpečnost. Musí pružit, tlumit, držet přímou stopu, být vyvážené, mít dlouhou životnost a přenášet síly v podélném i příčném směru. Výroba takovýchto high-tech-produktů je základní kompetencí německého koncernu Continental. Podnik s hlavním sídlem v Hannoveru je předním výrobcem pneumatik v Evropě.
V posledním desetiletí vedla rostoucí poptávka po energii k využívání nových zdrojů energie jako alternativy k ropě. Rozvinulo se několik technologií, které zahrnují využití obnovitelné energie, jako je větrná energie, slapová energie nebo sluneční záření.
Nově přibyla do sortimentu společnosti Murrelektronik řada modulů MIRO GSM. Jedná se o moduly umožňující vzdálenou správu a řízení strojů pomocí služeb sítě GSM (850/900/1800/1900 MHz). Daný modul obsahuje šest vstupů, které v závislosti na provedení modelu jsou buď pevně nastaveny na digitální, nebo je možné si zvolit typ vstupu tj. analogový nebo digitální. Každý modul také obsahuje čtyři reléové výstupy s přepínacími kontakty. Všechny tyto vstupy a výstupy je možné monitorovat pomocí SMS (krátké textové zprávy) zasílané přes libovolnou síť. Poskytovatel sítě je libovolný a závisí na použité SIM kartě, v případě potřeby je možné operátora pevně nastavit. Modul také obsahuje vlastní telefonní seznam, do kterého je možné uložit až 50 telefonních čísel včetně jména.
Řada termokamer Fluke P3 poskytuje vysoké technické parametry v cenovém rozsahu podle vašich možností. Řada vychází z osvědčených modelů Ti32 a TiR32 a nové modely mají označení Ti27, TiR27, Ti29 a TiR29. Řada P3 přináší prověřené, praktické a plně výkonné modely pro široký rozsah diagnostických aplikací, které jsou navrženy pro použití v nejtěžších průmyslových podmínkách. Všechny modely se vyznačují vynikající kvalitou zobrazení, pohodlným ovládáním jednou rukou a jednoduchým uživatelským rozhraním.
ORegen je technologie, která využívá inovativní způsob zachycování tepla a jeho následné přeměny na čistou elektrickou energii. Díky vylepšenému mechanismus výměny tepla, tzv. organickému Rankinovu cyklu, pro svůj chod nevyžaduje žádné dodatečné zdroje energie a produkuje nulové množství skleníkových plynů. Investoři vynakládají miliardy dolarů na vývoj nových forem energie, zatím se smíšenými výsledky. Inženýři divize Oil & Gas společnosti GE zvolili odlišný přístup. Zaměřili se na odpadní teplo. Díky jejich úsilí se dnes čím dál tím více teplého vzduchu stává zdrojem čisté energie. Běžná plynová turbína ztratí až dvě třetiny tepla, jež vyprodukuje spalováním zemního plynu. Odpadní teplo tak ve Spojených státech ročně zodpovídá za ztráty v řádu miliard dolarů.