Divize plynových motorů Jenbacher společnosti GE Energy se sídlem v rakouském Jenbachu je předním výrobcem plynových pístových motorů, motorgenerátorů a kogeneračních systémů pro výrobu elektrické energie. Plynové motory Jenbacher s výkonem od 0,25 do 3 MW pracují na zemní plyn nebo na široké spektrum speciálních odpadních plynů, a to včetně bioplynu a skládkového plynu. Dvěma významným závodům, patřícím k ocelářskému řetězci na severu Španělska, se podařilo dosáhnout nových provozních milníků při nasazení speciálních plynových motorů Jenbacher společnosti GE Energy. Využíváním nejrůznějších odpadních plynů, vznikajících při výrobním procesu, tak tyto motory nabízejí alternativní zdroj lokální energie, díky němuž mohou oba závody snižovat emise i spotřebu tuhých paliv.
Společnost Coca-Cola Hellenic Bottling Company S.A. a energetická společnost ContourGlobal zahájily v Evropě velkou ekologickou iniciativu s cílem snížení emisí. V rámci první fáze projektu dojde k instalaci 19 plynových motorů Jenbacher s celkovým výkonem 58MW. Iniciativa podporuje snahu Evropské komise zaměřovat se na palčivé ekologické problémy a dosáhnout vytyčeného cíle, jímž je snížení emisí oxidu uhličitého ve členských zemích o 20 % do roku 2020.
Společnost Flender, která se před dvěma lety stala součástí koncernu Siemens, spolupracuje s firmou ŽĎAS, a. s., významným českým výrobcem strojírenských produktů a zařízení, již více než 15 let, a to k oboustranné spokojenosti. V rámci této spolupráce se podílela na nejrůznějších projektech, kde mohla uplatnit široký sortiment svých produktů, tedy nejrůznější druhy spojek, veškeré typy elektropřevodovek a čelní, kuželočelní i planetové převodovky. Posledními velkými projekty, kterých se firma Flender zúčastnila již jako součást koncernu Siemens, jsou zakázky pro Oskolský elektrometalurgický kombinát v Rusku.
Největší podíl převodovek na dodávkách do Ruska mají elektropřevodovky Motox z výrobního závodu v Tübingenu, do jehož výrobního programu patří také sortiment šnekových převodovek Cavex. Konstrukční řada elektropřevodovek Motox se vyznačuje stavebnicovým konceptem zahrnujícím řadu převodovek Motox-N, integrované motory dle konceptu Modulog a širokou nabídku frekvenčních měničů značky Siemens. Produktová řada Siemens-Flender zahrnuje veškeré současně využívané typy převodovek – převodovky s čelním ozubením v koaxiálním a jednoosém provedení, čelní převodovky v plochém provedení a kuželočelní i šnekové převodovky. Celá stávající řada převodovek se vyznačuje vysokým krouticím momentem, velkým rozsahem převodových poměrů, velkým počtem variant upevnění převodovky do zařízení, použitím optimalizovaného ozubení a různými typy výstupních hřídelí. Použitím různých nástaveb vznikají speciální pohony pro různá průmyslová odvětví – pohony chladicích věží, míchacích zařízení, extrudorů, speciální pohony pro automobilový průmysl a další.
Nová řada malých čtvrtotáčkových pohonů BERNARD pro použití ve vybavení budov, bazénech, sklenících a podobných aplikacích. Pohony jsou ve shodě s předpoklady tohoto trhu a kvalita designu odráží Bernardovu dlouholetou zkušenost a schopnost inovovat. Pohony mají velmi snadné zapojení, integrované elektronické ovládání, omezovač točivého momentu, 2 přídavné spínače signalizace koncové polohy, samosvornou převodovku, nastavitelné mechanické koncové zarážky, ochranu před ručním překročením točivého momentu, světelnou signalizaci chodu a připojení podle ISO 5211 F04-F05.
www.fluidbohemia.cz
Na aplikace lineárních pohonů jsou kladeny vysoké požadavky. Obvyklá řešení s pneumaticky nebo hydraulicky poháněnými válci stále častěji naráží na problém nedostatečného výkonu, případně na hranici možností systému. Díky připojení lineárních pohonů na SEW-servoregulátor vzniká inteligentní pohonný systém s vysokou flexibilitou (nastavení, programování, silovou regulací a možností diagnostiky). Ve výrobním procesu tak vznikají zcela nové možnosti, včetně větší spolehlivosti.
Elektrické pohony jsou přesné a přizpůsobivé – a tedy ideální v případech, kdy je třeba rychle vyvinout požadovanou sílu a přesně najíždět do příslušné polohy. Způsob použití přitom určuje jeho vybavení: kluzný závit například pro přestavování formátu v tiskařských a balicích strojích a v dopravnících. Závit s uložením matice v kuličkových pouzdrech je pak vhodný pro dynamické aplikace „push & pull“, jako při úlohách typu „objemové plnění“ nebo třeba při stohování CD.
MOVIMOT®, převodový motor s integrovaným frekvenčním měničem, je osvědčenou kombinací převodového motoru a digitálního frekvenčního měniče ve výkonovém rozsahu od 0,37 do 3,0 kW. Navzdory integraci frekvenčního měniče potřebuje zařízení MOVIMOT® jen nepatrně více místa než běžné převodové motory a samozřejmě je k dispozici ve všech standardních provedeních a pracovních polohách s brzdou i bez brzdy pro připojovací napětí 380 až 500 V a 200 až 240 V.
Následující situaci jistě dobře znáte: prší ... je lhostejné,zda jste právě přijeli nebo odjíždíte ... Musíte vystoupit, otevřít vrata, vozem buď vyjet ven nebo zajet dovnitř ... znovu vystoupit, zavřít vrata. Učiňte si svůj život komfortnějším a bezpečnějším. Pohonem brány Hörmann otevřete a zavřete Vaši vjezdovou bránu aniž byste museli zastavovat - pohodlně ze svého vozu pomocí rádiového dálkového ovládání. Pohon brány DTA a STA od společnosti Hörmann je svým moderním, štíhlým designem a kombinací z hliníku a ušlechtilé oceli sladěn s Vaší pěkně vypadající bránou.
Výkonné motory, které jsou používány u běžných centrálních vysavačů jsou nejvíce zatěžovány při spínání systému. V tomto okamžiku vzrůstá proudové zatížení a dochází k největšímu opotřebovávání uhlíků a mechanických částí motorů. Jedině u centrálních vysavačů HUSKY byl tento problém vyřešen pomocí elektroniky s příznačným názvem SOFT START, která plynule rozbíhá motor a prodlužuje významně jeho životnost. Všechny motory HUSKY jsou vybaveny systémem AUTOMATIC STOP chránícím motor před poškozením.