Jungheinrich Auto Pallet Mover typu EKS 210a je – jak už napovídá sám název – automatizovaný paletový vozík. Jedná se o řešení, které vede k výraznému zvýšení efektivity v logistických postupech. Jedná se o manipulační vozík samostatně pojíždějící po skladu, který může přepravovat břemena o hmotnosti až 1 500 kg. „Tento vozík představuje vynikající alternativu pro všechny standardní přepravní úkoly", říká Dr. Martin Schwaiger, vedoucí oddělení APM (Auto Pallet Mover) ve společnosti Jungheinrich. Transportní systém bez řidiče společnosti Jungheinrich je možné používat zejména k běžným, pravidelně se opakujícím rutinním úkolům – například pro přepravu zboží mezi jeho příjmem nebo výrobou a místem předání.
Stále více používanou komunikační možností rádiového dálkového ovládání je výměna informací mezi přijímačem a vysílačem a zobrazení požadovaných údajů na jeho displeji. Zobrazované údaje se mohou vztahovat k nastavení a konfiguraci vlastní sady rádiového dálkového ovládání nebo k aktuálnímu stavu ovládaného zařízení. Výhody plynoucí z takové možnosti jsou následující: snadná úprava provozních parametrů a diagnostika závad, přenos informací z ovládaného stroje nebo technologie, flexibilita použití a v konečném efektu také zvýšení bezpečnosti obsluhy zdvihacího zařízení.
Společnost BRKA, s.r.o. začínala v roce 1991 s montážemi plynových infrazářičů pro vytápění hal. Zdvihací a manipulační technikou se zabývala od samého počátku. Nejprve ovšem jen jako uživatel. S prodejem a pronájmem zdvihací a manipulační techniky začala v roce 1994, kdy si zakoupila první plošinu ALP-LIFT od firmy R. Böcker (dnes Böcker Maschinenwerke GmbH) a stala se zástupcem této firmy v celé tehdejší ČSFR. Tato spolupráce trvá dodnes. Jen původní pracovní plošiny a montážní vrátky ALP-LIFT byly postupně doplněny o další zdvihací techniku. Montážní vrátky ALP-LIFT není nutné zvlášť představovat. Je s nimi vybavena většina firem, montující VZT a klimatizaci.
Na jaře 2013 uvedla společnost Jungheinrich na trh zcela nově vyvinutý vysokozdvižný vozík typu ETV 318 s výsuvným sloupem. Poprvé byl světové veřejnosti vozík představen na mezinárodním veletrhu manipulační techniky IMHX 2013 v Birminghamu. Společnost Jungheinrich představila na veletrhu IMHX, který se konal od 19. do 22. března 2013 v britském Birminghamu, svůj nový vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem. Tento vozík typu ETV 318 dokáže zdvihat a přepravovat břemena s hmotností až 1 800 kg. Jednou z předních vlastností tohoto nově vyvinutého siláka je maximální výška zdvihu 11 500 mm (výška palety v regálu: 11 300 mm) při zbytkové nosnosti 1 000 kg.
Firma TMT spol. s r.o. Chrudim patří již více jak 22 let mezi přední české výrobce a dodavatele dopravníků a dopravníkových systémů. TMT projektuje, konstruuje, vyrábí a dodává transportní, manipulační a dopravníkovou techniku, vhodnou pro technologickou i mezioperační dopravu sypkých a kusových materiálů, do většiny průmyslových odvětví a oborů. Technická řešení a výrobky firmy nacházejí uplatnění v potravinářství, stavebnictví, v lehkém a těžkém strojírenství, v papírenském průmyslu, v chemickém, zpracovatelském i v automobilovém průmyslu.
Hutnický průmysl patří k tzv. těžkému odvětví strojírenství. Je zaměřen na získávání a zpracování kovů z kovových rud s následným zpracováním na jednotlivé produkty polotovarů. Z hutí tak zákazníci nakupují jejich finální produkty – dlouhé válcované výrobky a polotovary, jejichž odběratelem je široký okruh zákazníků. Provozy železáren se vyznačují poměrně specifickými podmínkami výroby. Po stránce logistiky je v hutích nutno přepravovat těžká břemena v tepelně nadstandardních a prašných podmínkách. Tyto provozy se vyznačují velikým obratem materiálu, kde je kladen důraz na nutnost bezporuchovosti podpůrných zařízení. Manipulační jeřábová technika pro transport materiálu na válcovacích tratích tak musí zajišťovat nepřetržitý proces s nutností využití bezvazačské technologie – zpravidla pomocí magnetů.
Nosnost kladkostrojů LIFTKET STAR a POWER se pohybuje v rozmezí 125 kg až 25 000 kg. Všechny nosnosti mají modely s jednou rychlostí zdvihu nebo dvěma rychlostmi zdvihu – tzv. „mikrozdvihem". Rozsah rychlostí zdvihu je dle typu a provedení od 0,75 m/min do 24 m/min. Nejmenší dodávaná výška zdvihu je 3 m, největší „není omezená" (desítky metrů běžně). Kladkostroj je standardně dodáván se závěsným ovládacím panelem (délka ovládacího kabelu dle požadavku). Kladkostroje lze dodat bez závěsného ovladače nebo s rádiovým dálkovým ovládáním. Kladkostroje LIFTKET mají počet sepnutí až 360/hod, vysoký zatěžovatel až 60 % ED a skupinu mechanismu (životnost) až 3m/M6. Klakostroje mohou pracovat v pracovních teplotách v rozsahu –20 °C až +40 °C, na jiné předpokládané pracovní teploty okolí je třeba upozornit dodavatele.
V roce 2012 rozšířila firma Cavotec Micro-control paletu vyráběných dálkových rádiových ovládání o joystickové RDO MC-3100. Uspořádání ovladače MC-3100 může být konfigurováno dle požadavků zákazníka s použitím analogových nebo digitálních joysticků, páčkových a otočných přepínačů. Vysílač je osazen 3 tlačítky na každé straně, Stop tlačítkem a uzamykatelným vypínačem umístěným po straně a chráněným designem krytu. Držadlo 360° umožňuje snadné zacházení.
Na základě specifických požadavků firmy ArcelorMittal a.s., firma Prestar s.r.o. vyvinula zařízení, které řeší hned několik úskalí manipulace se svazky plechů, jeho skladování a transport. Prvním požadavkem zákazníka bylo uzpůsobit délku zařízení v maximální míře délce břemene. Důvodem je především maximální využití skladovací plochy, tj. minimalizace nutných mezer mezi jednotlivými svazky.
Transportní vozíky německé společnosti LKE GmbH, které na český trh dodává brněnská společnost MAREK Industrial, a.s., lze charakterizovat následujícími slovy: jednoduché, kvalitní a cenově dostupné. Manipulační vozíky, které společnost MAREK Industrial, a.s. dodává na český trh, se zaměřují na tři oborové skupiny. Zařízení pro vnitřní logistiku, která slouží k manipulaci s materiálem a výrobky nejen uvnitř firmy. Zařízení pro globální logistiku, která jsou využívána převážně v kurýrních a zásilkových službách, expresních a poštovních službách a na interních firemních poštovních místech ve větších společnostech. Poslední skupinu tvoří tzv. oborová řešení. Jedná se o manipulační vozíky, které jsou vyráběny specificky pro různé obory, jako například program kontejnerů pro prádelny a transport prádla, vozíky do obchodů apod. Kromě standardních provedení může být každý vozík upraven dle přání zákazníka tak, aby vyhovoval jeho požadavkům.
Firma TESORT spol.s r.o. byla založena v roce 1995 a od svého vzniku se zabývá vázacími a manipulačními prostředky a zařízením pro manipulaci s materiálem. Hlavním odlišením firmy TESORT od konkurence je masivní odborná pomoc při řešení problémů zákazníků v oblasti manipulace. Celá republika je pokryta sítí obchodníků zajišťujících osobní kontakt se zákazníkem a poskytování důležitých informací o nabízených produktech. Pro rychlý kontakt mezi firmou a zákazníkem jsou v sídle firmy k dispozici obchodní asistentky. 24 hodin denně je k dispozici HOT LINKA TESORT. Další odbornou pomoc jsou připraveni poskytnout produkt manažeři, kteří díky komplexní znalosti svých sortimentů mohou přispět k řešení i složitých požadavků zákazníka.