Překonávání fyzikálních omezení je pro techniku tou největší výzvou. Kromě technické dokonalosti hrají stále důležitější roli také ekonomické ohledy. Konstruktéři navrhují stále kompaktnější a rychlejší stroje s větší kapacitou. Speciální balicí stroje nebo stroje na výrobu desek plošných spojů jsou neustále optimalizovány, aby se zvýšil jejich výkon. Kromě mechanických dílů musí být stále zlepšovány také elektronické komponenty, určené k automatizaci činnosti strojů. Stále roste poptávka po malých snímačích, které však budou mít výkon, rychlost a přesnost svých větších sourozenců. Kromě zajištění základních funkcí musí snímače také umožňovat snadnou vestavbu do stroje.
V západočeské metropoli vyrazil do provozu nový hybridbus kompletně vyvinutý a vyrobený společností Škoda Electric. Hybridbus se tak stává novinkou v současném plzeňském vozovém parku. Jeho předností je možnost využití ekologického bateriového pohonu, který je šetrný k životnímu prostředí a má výrazně nižší spotřebu než klasické autobusy. Nový hybridní autobus Škoda H12 je určený převážně pro bezemisní oblasti v centrech měst. „Elektrobus je schopen využívat bateriový pohon, který do vzduchu nevypouští žádné zplodiny a navíc není hlučný. Stává se tak ideálním dopravním prostředkem pro obytné zóny. Na čistě bateriový a bezemisní pohon ujede až 10 km bez nutnosti dobíjení baterií či použití diesel generátoru. Tato koncepce je vhodná především pro intenzivní městský provoz s velkou četností rozjezdů a brzdění při relativně malých rychlostech," říká Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy Škoda Electric.
Nová řada S8VK-G od společnosti Omron nabízí širokou škálu zdrojů (od 15 až do 480 W) ve velmi kompaktních velikostech, přibližně o 13 % menší než srovnatelné napájecí zdroje a je nejmenším zdrojem tohoto typu na trhu. Mezi hlavní výhody patří: Široký rozsah provozních teplot (-40 až +70 ºC) zaručuje stabilní funkci, dvojité výstupní stejnosměrné svorky (trojitá záporná) pro jednoduché zapojení, vysoká účinnost (90 %) snižuje spotřebu energie, funkce zvýšení výkonu (120 %), vylepšená západka na DIN lištu zajišťuje vyšší odolnost proti vibracím a umožňuje snadnou instalaci.
Snížení nákladů a zefektivnění výroby je v dnešní době hlavní prioritou všech výrobních odvětví. Potřebujete spolehlivě a nepřetržitě řešit například výstupní/vstupní kontrolu vámi vyrobených produktů? Potřebujete provádět různá měření, vyhodnocení, číst čárové kódy, porovnávat výrobky nebo hledat vady? Odpovědí na tyto otázky je použití spolehlivého kamerového systému.
Na konci roku 2015 bude končit projektovaná životnost prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Řídicí systémy firmy ZAT výrazně přispěly k prodloužení její životnosti minimálně o dalších deset let. „Při pěti odstávkách třetího bloku jsme měli na starosti nejnáročnější část rekonstrukce. Výměnu řídicích systémů jsme prováděli při zachování výrobní kapacity elektrárny, což byla i pro nás výzva. Podle dostupných informací nebyl podobný projekt při zachování výrobní kapacity elektrárny ve světě ještě realizován," říká Karel Stočes ze společnosti ZAT.
Představujeme vám ruční 3D skenery pracující v reálném čase, bez nutnosti kalibrace a lepení referenčních bodů.Stačí pouze vzít skener do ruky, připojit ho k počítači a skenování může začít. Pomocí softwaru Artec Studio je snímaný objekt ihned převáděn do 3D modelu a výsledná data jsou exportována do standardních 3D formátů. Pořízené modely lze bez dalších nutných úprav ihned vytisknout na 3D tiskárnách.
Siemens, který je s 10,5 tisíci zaměstnanci a osmi výrobními závody jedním z největších zaměstnavatelů a exportérů v České republice, otevřel zbrusu nové vývojové a prototypové centrum. V Praze a Brně v něm pracuje 115 inženýrů, kteří se podílejí na vývoji a testování produktů a aplikací určených pro průmysl, energetiku a veřejnou infrastrukturu. České centrum dále rozšíří své kompetence a do konce roku 2013 otevře 40 nových pracovních míst. Celkově Siemens v Česku provozuje již deset vývojových a konstrukčních center, ve kterých zaměstnává více než 500 lidí.
ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013
3G kamera FLAJZAR byla vyvinuta v České republice, kde je i nadále plně vyráběna. Jedná se o nejmenší, designově vyvedenou kameru svého druhu na světě, určenou pro střežení a monitorování libovolných prostorů. Přenos obrazu prostřednictvím GSM sítě, umožňuje bleskové odeslání snímků střeženého objektu na mobil a email uživatele. Při špatné viditelnosti se kamera automaticky přepíná z barevného do nočního černobílého režimu a prostor je osvícen vestavěnými IR LED. Mezi další přednosti 3G kamery patří snadná montáž, nastavení a ovládání zpřístupňující obrazové zabezpečení majetku a monitorování prostor běžnému uživateli. Ideální řešení pro zabezpečení domů, bytů, garáží a prodejen.
ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013
DEHNvenCI – světová novinka - první kombinovaný svodič bleskového proudu SPD typu 1+2+3, včetně pojistek. Funkce: vlnolam bleskového proudu, integrované předjištění, ochrana před bleskem a přepětím elektronických přístrojů, zvýšení provozní disponibility zařízení. Výhody: úspora místa v rozváděči (75 %) a montážního času, zkrácení přívodních délek vodičů svodiče. Použití: v průmyslových rozváděčích s hlavním jištěním nad 315 A, v přípojkových skříních distribučních společností nad 315 A. Parametry: Vrcholová hodnota bleskového proudu 25 kA (10/350), následný zkratový proud 50 kA, nejvyšší trvalé napětí 255 V. ochranná úroveň 1,5 kV.