Přístroj na detekci olejových nečistot před povrchovou úpravou
Firma TechTest s. r. o. se zabývá vývojem a výrobou ručního zařízení pro detekci olejových nečistot v procesu povrchových úprav ve strojírenství. Výskyt nečistot v procesu povrchových úprav často značí následnou nízkou trvanlivost nástřiku barvy. Vyvinutý přístroj umožňuje okamžité vyhodnocení čistoty povrchu před finální úpravou a pomáhá tedy při rozhodování, zda musí být předmět znovu odmaštěn. Jelikož jsou ostatní metody detekce olejových nečistot drahou a časově náročnou záležitostí, šetří přístroj čas i peníze.
Společnost ELKO Lighting představí nejnovější generaci úsporných LED žárovek na výběrové výstavě svítidel, příslušenství osvětlovacích soustav a řízení osvětlení.
Specializovaná výstava Světlo v architektuře se koná ve dnech 4. - 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze a je určena architektům, projektantům, inženýrům a developerům, kteří zde mohou získat nové kontakty i poznatky a také čerpat inspiraci. Výstavy se zúčastní nejvýznamnější české a světové značky z oboru.
Díky neustálému tlaku na snižování provozních nákladů vidí firmy v oblasti údržby pouze nutné zlo, které spotřebovává prostředky. Navíc další náklady přichází v reakci na vzniklou závadu, o nákladech na prostoje a rozběhnutí provozu nemluvě. Pouze zlomek podniků si však uvědomuje příležitosti prediktivního přístupu k údržbě výrobních zařízení a využívá je v plné míře.
Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP rozšířila počet míst, kde se zákazníci mohou podrobně seznámit s fungováním systému inteligentní elektroinstalace iNELS. Prostějovský showroom je v pořadí desátým v České republice. iNELS smart home solutions se stále častěji stává standardní součástí pasivních a nízkoenergetických rodinných domů. V Prostějově se právě dokončuje vzorový nízkoenergetický bytový dům, kde si zájemci mohou prohlédnout standardní vybavení budoucích bytů a vyzkoušet i inteligentní ovládání.
Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP představila inovaci spínacích hodin, díky které se nemusíte starat o přesnost jejich chodu. Přesnost je pro každé hodiny tou nejdůležitější vlastností. Spínacím digitálním hodinám SHT-6 zaručuje maximální přesnost chodu synchronizace prostřednictvím externí antény z vysílače DCF77 z Frankfurtu nad Mohanem. Plná synchronizace času s přesností 0,1s za den, předurčuje tyto hodiny k ovládání jednotného času, kostelních zvonů, školních zvonků – uplatní se všude tam, kde je přesnost času rozhodující.
Digitální průmyslové kamery uEye s rozhraním USB 3.0, jejichž výrobce je německá společnost IDS, jsou malé, rychlé a výkonné. Kamery jsou v současné době dodávány v několika variantách s rozlišením až 5MPx. Superrychlé USB 3.0 rozhraní nabízí přenosové rychlosti až 3,2 Gbitů za sekundu, což 3,5krát více než u GigE rozhraní! USB 3.0 rozhraní tak překlenuje mezeru mezi běžně dostupnými rozhraními v kombinaci s vysoce výkonnými moderními senzory. Uživatelé tak mají možnost například přenášet větší objem dat ke zpracování a zároveň nezatěžují síťové rozhraní Ethernet. Kamery uEye díky kombinací USB 3.0 rozhraní a vysoce kvalitního provedení již nyní splňují všechny současné i budoucí očekávání trhu v oblasti strojového vidění.
Nové vývojové, výrobní a logistické centrum otevřela česká společnost Enika.CZ s.r.o. v Nové Pace. Dnes již tradiční firma se v počátcích svého rozvoje orientovala na vývoj a výrobu detektorů pro zabezpečovací instalace. Nejvýznamnějšího světového prvenství dosáhla již v roce 1993, kdy uvedla na trh první bezdrátový spínač s radiovým vysílačem umístěným v pouzdře vypínače. Od současné investice ve výši 150 miliónů korun si majitelé společnosti slibují významnou podporu zejména do vývoje nových výrobků a celkové zefektivnění procesů, bez kterých by nešlo udržet přední postavení mezi nejprogresivnějšími firmami v oboru.
V oblasti vysokonapěťových sítí je v dnešním rychle se měnícím světě tvořen vysoký tlak na zlepšování určitých vlastností. Ať už je to například vysoká spolehlivost dodávky elektrické energie nebo zachování bezporuchovosti vytvořené aplikace po celou dobu její životnosti. Ke zvyšování těchto vlastností napomáhají automatizovaná řídicí a měřicí zařízení ve spojení s rozváděči vysokého napětí. Společnost Eaton pro tyto aplikace nabízí kompaktní rozváděč vysokého napětí Xiria ve spojení s terminálem dálkového ovládání RTU, indikátorem napětí a směrovým indikátorem zkratové a zemní poruchy.
Společnost Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) oznamuje průlomovou inovaci v LED technologiích uvedením energeticky nejúčinnějšího LED zdroje na světě, který je vhodný pro široké využití. Výzkumníci společnosti Philips vyvinuli prototyp TLED zdroje, který dodává teplou bílou barvu při světelném toku 200 lumenů/W (ve srovnání s 100lm/W u zářivek nebo 15lm/W u klasických žárovek). Prototyp TLED je dvakrát účinnější než předchozí technologie, čímž snižuje spotřebu energie na polovinu.