Konkurence mezi předními průmyslovými zeměmi se zostřuje, zatímco průlomové technologie, jako je umělá inteligence, nabízejí nebývalé příležitosti k rychlému zvýšení produktivity. Společnosti musí tyto technologické inovace urychleně integrovat a strategicky změnit svou pozici, přičemž současná geopolitická realita zároveň vyžaduje rozhodné politické kroky. V této souvislosti se návštěva veletrhu HANNOVER MESSE stává rozhodujícím faktorem úspěchu.
Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě. Jeho historie na brněnském výstavišti se začala psát 6. září 1959. MSV každoročně přiláká velké množství návštěvníků, přičemž téměř osmdesát procent z nich ovlivňuje rozhodování o investicích ve svých společnostech a třetina patří k vrcholovému managementu.
V posledních letech, ať už jde o posun umělé inteligence (AI) od diskriminačních ke generativním aplikacím, nebo o postupný vývoj tradičních průmyslových robotů směrem ke spolupráci člověka se strojem a humanoidním robotům, je společným znakem humanizovanější a intuitivnější ovládání. Na letošním veletrhu TIMTOS můžeme vidět, že výrobci obráběcích strojů, jako jsou QUASER a JAINNHER, spolu s gigantem v oblasti CNC řídicích systémů s klíčovými komponenty SYNTEC, budují ekosystémy pro AI, respektive robotiku, aby urychlili implementaci v různých průmyslových odvětvích.
V Česku tvoří generace Z asi 20 procent populace. Na rozdíl od generace baby boomerů je příslušníků této generace asi o polovinu méně. Mají tak možnost většího výběru pracovních pozic. Naopak na zaměstnavatele je vyvíjen tlak, aby se mladým zalíbili. Na co se budou muset zaměstnavatelé připravit a jaké strategie zvolit?
Veletrh Amper v Brně je pro firmu IMT vždy klíčovou událostí. Letošní ročník bude ale přelomový. Poprvé se zde na 100 m2 velkém stánku představí jako dodavatel SMT linek, což je zásadní krok pro naše portfolio automatizované výroby elektroniky. Tato významná změna je možná díky novému obchodnímu zastoupení pro sítotiskové stroje a osazovací automaty od Panasonic Connect. Návštěvníci stánku tak uvidí proces fungování sítotiskových strojů (printerů) i osazování desek plošných spojů od největšího světového dodavatele této technologie.
TECH Controllers, kterou letos můžete navštívit na AMPERu v hale P ve stánku P 3.09, byla založena roku 2004. Od svého vzniku se dynamicky rozvíjí a v krátké době se stává lídrem ve výrobě elektronických zařízení pro vytápění, ať už jde o pevná paliva nebo jiné zdroje energie. Letos by vám rádi představili Sinum - inteligentní systém smart home!
Jízda v zimním období vyžaduje od řidiče mimořádnou pozornost. Škoda Storyboard přináší tipy, jak si s přehledem poradit se zasněženými a zledovatělými silnicemi. A jako něco navíc pak i postřehy experta, který za polárním kruhem testuje systémy vozů Škoda. Jen ve zkratce připomeňme, že primárně jde o zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu, dobře ometenou karoserii i správně oškrábaná všechna okna. Obutí a výhled z vozu jsou naprostými základy. Nezapomeňte také během jízdy na čelní světlomety, jelikož moderní diodová řešení neprodukují tolik tepla, a tudíž se vám už o rozpuštění ledové krusty nepostará výbojka.
AI pomůže v technologiích a postará se i o komfort v místnosti. Umělá inteligence vstupuje stále více do pracovních prostor a ovlivňuje také způsob organizace a to, jak jsou schůzky vedeny. Nástroje založené na AI automatizují mnohé obslužné úkony, jako je nastavování osvětlení a teploty v místnosti pro optimální pohodlí, a pomáhají i s meetingy samotnými. Jaké další novinky lze letos očekávat?
Chart Ferox ve středu potřetí získala prestižní titul Inovační firma Ústeckého kraje. Ocenění firma obdržela za průlomový projekt výroby pěti speciálně izolovaných zásobníků na zkapalněný vodík, které budou součástí největšího evropského úložiště vodíku v Rotterdamu. Tento projekt je historicky první zakázkou svého druhu a zásadním krokem k budování evropské vodíkové infrastruktury. Cenu již posedmé vyhlásilo Inovační centrum Ústeckého kraje.