Ve dnech 4. až 5. prosince 2024 se bude v Norimberku konat veletrh HYDROGEN DIALOGUE 2024 – Summit & Expo, který přivede národní a mezinárodní vodíkový průmysl k dialogu zaměřenému na budoucnost. Bavorsko jako jedna z předních lokalit pro vodíkové technologie v Německu nabízí díky své silné infrastruktuře a inovační síle pro tuto akci ideální rámec. Kombinace konference a veletrhu umožňuje účastníkům využít jak špičkové přednášky a diskuse, tak i rozsáhlou výstavu nejnovějších technologií a projektů. Na této akci se setkávají osoby s rozhodovacími pravomocemi a odborníci z ekonomiky, politiky i vědy, aby podpořili dialog, výměnu znalostí a vytváření sítí v rámci celého hodnotového řetězce vodíkové ekonomiky.
Ing. Jaroslav Skoták, MBA, krizový manažer a člen České asociace interim managementu, přibližuje specifika interim a krizového managementu v českém podnikatelském prostředí. V rozhovoru vysvětluje rozdíly mezi interim a standardním managementem, nejčastější problémy firem a význam včasné konzultace. Dozvíte se také o nápravných opatřeních, která pomáhají firmám vyhnout se vážným krizím a znovu získat stabilitu.
Od úterý 5. listopadu až neděle 10. listopadu 2024 se v Japonsku koná jedna z největších světových mezinárodních technologických výstav, která spojuje špičkové technologie a produkty. Veletrh slouží jako komplexní přehlídka položek, zařízení a technologií.
Mgr. Jan Rafaj, MBA, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, hodnotí klíčové priority vlády a představuje vizi hospodářské politiky do roku 2029. Hovoří o strategických pilířích jako znalostní ekonomika, energetika a digitální transformace. Součástí rozhovoru je i diskuse o ambici Moravskoslezského kraje stát se „vodíkovým údolím" a o úkolech potřebných k rozvoji vodíkových technologií v průmyslu.
• Zástupcům čtrnácti společností bylo 22. října v pražském Kaiserštejnském paláci předáno osvědčení „Bezpečný podnik". Jednou z oceněných firem byl i výrobní závod Innomotics z Frenštátu pod Radhoštěm.
• Frenštátský Innomotics získal titul Bezpečný podnik již pošesté v řadě. Je tak držitelem tohoto prestižního titulu nepřetržitě již od roku 2009.
Doc. Ing. Marian Piecha, Ph.D., LL.M., náměstek ministra průmyslu a obchodu, hovoří o aktuálních dotačních programech, inovacích a budoucích plánech v oblasti dekarbonizace a zelené energetiky v České republice. Ve videu se dozvíte, jak ministerstvo podporuje podnikání, malé a střední firmy, a jaký je potenciál vodíkových technologií. Zjistěte, jaké příležitosti přináší evropské fondy a jak mohou podniky těžit z těchto dotací.
Michal Macko je uznávaný odborník v oblasti mezinárodního obchodu s bohatými zkušenostmi z Evropy. Je absolventem ekonomie a managementu a držitelem dvojího diplomu v oboru veřejné správy z Masarykova univerzita Brno a Université de Rennes. V roce 2019 byl jmenován ředitelem FČOK, kde se věnuje posilování česko-francouzských obchodních vztahů. Od roku 2023 je také členem představenstva La French Tech programu, který podporuje francouzský startupový ekosystém jak ve Francii, tak na mezinárodní úrovni.
Pozvání do studia Voices of industry přijal ministr životního prostředí, pan Petr Hladík. Svým vzděláním je projektový manažer v IT. Místopředsedou KDU-ČSL se stal podruhé na sjezdu v roce 2022. V předsednictvu si vzal na starost oblast životního prostředí a adaptaci na klimatickou změnu.
V automobilovém průmyslu má zásadní význam zvýšení efektivity výroby a přesnosti kontroly. Řešení společnosti TM Robot kombinuje kolaborativní roboty s pokročilými systémy vidění s umělou inteligencí a pomáhá známým výrobcům automobilů dokončit 120 vizuálních kontrolních úloh za 80 sekund, čímž výrazně zlepšuje proces ověřování montáže.