Dny Bundesgartenschau (BUGA), které jsou tradičním místem pro prezentaci trendů a novinek v oblasti urbanismu a architektury, patří minulosti. Kromě stromů a květin bylo možné na loňské akci BUGA v Heilbronnu obdivovat také unikátní dřevěný pavilon. Autoři jeho návrhu z Ústavu pro výpočetní design a stavbu Univerzity ve Stuttgartu (ICD) čerpali inspiraci z přírody. Od svého založení v roce 2008 ICD vyvíjí inovativní, počítačem podporované návrhy a konstrukční procesy. Rozsah potenciálních aplikací pro roboty je jednou z klíčových oblastí zaměření. Toho bylo zcela využito při výrobě inovativních dřevěných prvků pro pavilon BUGA. „Výrobní procesy pro komponenty jsou složité, nákladné a jedinečné. Tak, že je lze provádět pouze s pomocí robotů," vysvětluje Hans Wagner, výzkumný pracovník a doktorand na ICD.
Podívejte se do zákulisí – seznamte se s naší LSR výrobou. Vydejte se na virtuální prohlídku výrobním závodem společnosti Trelleborg Sealing Solutions Stein am Rhein ve Švýcarsku a přesvědčte se, jakou přidanou hodnotu poskytují výrobky vyráběné z LSR. Prostřednictvím 360° prohlídky nejmodernějším výrobním závodem ve Stein am Rhein, zjistěte, proč se na zakázku vyráběné díly z LSR používají ve stále více a více aplikacích.
Od výroby forem po oddělení dokončovacích operací až po samotnou výrobu, uvidíte celý výrobní závod v detailních záběrech. Nenechte si ujít pohled do zákulisí a podívejte se na výrobu přesných forem přímo uvnitř CNC strojů. V dalších záběrech pak uvidíte automatizovanou výrobu za plného chodu. Poznejte, jak na naše 2K výrobky, které jsou vyráběny na moderních strojích s téměř 100% úspěšností, spoléhají zákazníci po celém světě.
Brněnská společnost HIWIN s.r.o. dosáhla v prvním čtvrtletí roku 2020 obratu ve výši 75 milionu korun. V následujícím období očekává pokles výkonů o 20 %. HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, očekává, že celkové oživení ekonomiky nastane až ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020. Na výkony dosažené v roce 2019 (344 milionu korun) se firma dostane podle ekonomických odhadů nejdříve za dva roky. První čtvrtletí roku 2020 však bylo obchodně úspěšné. Na těchto výsledcích se podílely také kontrahované a rozpracované zakázky z předchozích období. Konsolidovaný obrat dosáhl v prvním čtvrtletí 2020 částky 75 milionu Kč, což představuje 94 % z původního plánu. Konsolidovaný zisk za toto období dosáhl částky 7,6 milionu Kč. Výrazné ochlazení poptávky a propad nastal v dubnu 2020 a to až o 35 % ve srovnání s předchozími měsíci.
Pravděpodobně prožíváme jedno z nejtěžších období v jednadvacátém století. Denně dostáváme zprávy o stoupajícím počtu nakažených nemocí COVID-19 a počtu úmrtí po světě, umocněné zoufalstvím zdravotnického personálu a složek IZS z jejich přetížení a z absence ochranných pomůcek. To nejen ve mně vyvolávalo otázku, jak můžu pomoci více než tím, že se zavřu v home office, vyvaruji se sociálního kontaktu a budu striktně dodržovat pokyny týkající se hygieny.
Řešením na tuto otázku byl odpolední telefonát v pondělí 23.3.2020 od generálního ředitele CzechInvest Ing. Patrika Reichla MBA, ve kterém mi sdělil, že existuje výrobce filtrů do respirátorů a ochranných masek SIGMA Výzkumný a vývojový ústav, jehož výrobu je potřeba optimalizovat tak, aby byla odolná vůči možnému poklesu počtu zaměstnanců z důvodu nařízené karantény a aby byla navýšena výrobní kapacita na maximální možnou mez.
AQUAEL patří mezi největší výrobce akvárií na světě. Ve své továrně v Suvalkách v Polsku tato společnost úspěšně nasadila kolaborativního robota UR5, který automatizuje proces výroby topítek pro akvária.
Pořízení kobota znamenalo snížení času výroby a umožnilo se zaměstnancům přesunout na jiné pozice v rámci výroby. Návratnost investice do pořízení kobota UR5 se odhaduje na 16 až 18 měsíců a společnost již nyní plánuje pořídit další roboty z portfolia Universal Robots.
Uzavřít vjezd do velkoskladu, výrobních prostor nebo depa není to samé jako řešit garážová vrata pro osobní auto. Takové prostory mají svá specifika a v nabídkách výrobců najdete taková vrata pod označením průmyslová.
Základy moderního průmyslu v oblasti robotiky byly položeny v padesátých a na začátku šedesátých let minulého století. Od té doby se robotické aplikace vyvinuly ve vysoce složité stroje, které jsou schopny samostatně provádět složité činnosti. Zároveň se toto průmyslové odvětví neustále vyvíjí v souvislosti s novými požadavky a inovacemi.
Ať už jde o dopravní technologie, stavební a strojní inženýrství nebo potravinářský a chemický průmysl – pohony LEANTECHNIK s ozubeným hřebenem se používají všude tam, kde je třeba vyřešit problém vysoké přesnosti a synchronního polohování. Ve svých osvědčených a odzkoušených pohonech série lifgo® spoléhá společnost na bezpečnostní brzdy ROBA®-guidestop od společnosti mayr® power transmission.
Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení.