Společnost GE bude firmě Boeing dodávat motory pro novou generaci Boeingů 777. „Z hlediska našeho vývojového programu, budoucích plánů a výkonu letadel je pro nás společnost GE nejvhodnějším partnerem," uvedl Bob Feldmann, viceprezident a vedoucí vývoje letadel 777X společnosti Boeing Commercial Airplanes. „Naším cílem je zdokonalit současný model Boeingu 777 tak, abychom nejméně příštích dvacet let mohli létat s výkonnějšími a spolehlivějšími letadly. Motory jsou samozřejmě nedílnou součástí tohoto cíle. Soustředíme se především na to, abychom dokázali našim zákazníkům na velkém trhu širokotrupých letadel se dvěma uličkami poskytnout ty nejlepší služby."
Vodárenská společnost SEMEA dosáhla náhradou dosavadních čerpadel za moderní čerpadlo s pohonem vyvinutým společnostmi LEROY-SOMER a FLOWSERVE doby návratnosti 14 měsíců. Pro tuto úlohu, původně s konstantními otáčkami čerpadel, jsou charakteristické malé změny požadovaného průtoku, a proto je potenciál úspor energie regulací otáček čerpadla malý. Je to dobrý příklad, že změnou pohonu lze i v tomto případě dosáhnout ekonomického zisku. Společnost SEMEA má 45 zaměstnanců a stará se o distribuci vody v regionu Angouleme ve Francii (16 sídel, 110 000 obyvatel). Potřebovala nahradit starý systém skládající se ze dvou motorů a čerpadla, který se staral o dodávku vody do vodojemu Ruelle on Touvre (4 000 m3).
Společnost GE oznámila, že souhlasí s odkoupením letecké divize společnosti Avio S.p.A., italského výrobce leteckých pohonných součástek a systémů pro civilní a vojenské letectví, a to za 4,3 miliardy amerických dolarů (3,3 miliardy eur). Tuto zprávu oznámili dne 21. prosince v italském Miláně David Joyce, prezident a CEO divize GE Aviation a Nani Beccalli, prezident a CEO společnosti GE pro region Evropy. GE odkoupí leteckou divizi Avia od společnosti Cinven, přední evropské firmy investující soukromý kapitál (private equity), která Avio vlastnila od roku 2006, a italské letecké a kosmické skupiny Finmeccanica. Transakce nyní prochází procesem regulačního a úředního schvalování. GE nemá v úmyslu zakoupit kosmickou divizi Avia.
V první polovině letošního roku byly na trh uvedeny inovované typy robotů řady W8xx, které nabízejí zákazníkům vyšší výkon, větší komfort obsluhy, řadu nových funkcí a to vše za cenu předchozích modelů řady W7xx.V blízké budoucnosti se počítá s dalšími novinkami. Tyto nové roboty hrají důležitou roli pro další budování vůdčí pozice skupiny WITTMANN na trhu v oblasti robotů pro plastikářský průmysl.
Sérií robotů KR AGILUS představuje společnost KUKA Roboter GmbH novou rodinu produktů z oblasti malé robotiky. Obratný KR AGILUS zabírající minimální prostor se představuje jako univerzál pro všechna pracovní prostředí. Nový kompaktní člen rodiny robotů KUKA se vyznačuje rychlostí, krátkými cykly a vysokou mírou přesnosti a bezpečnosti.
Turbovrtulový motor H80 společnosti GE Aviation získal typové osvědčení mezinárodního leteckého výboru (MAK). Ruský letecký úřad toto osvědčení motoru udělil 24. Září 2012. Motor H80 doposud získal typová osvědčení evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), amerického úřadu pro civilní letectví (FAA), brazilského úřadu pro civilní letectví (ANAC) a argentinského úřadu pro civilní letectví (ANAC). Společnost GE usiluje o získání osvědčení pro motor H80 i v dalších zemích, mimo jiné v kanadě a číně, aby tak mohla podpořit globálně rostoucí počet svých zákazníků.
Přesné převodovky se často vyskytují v robotických a automatizačních aplikacích. Zde se etablovaly dva druhy převodovek – cykloidní a planetové. Kvůli odlišné koncepci převodovek musí konstruktéři pohonů v mnoha případech zvažovat dané přednosti i nevýhody pro stanovení optimálního řešení. Marcus Löw, obchodní manažer Nabtesco Precision Europe GmbH, vysvětluje rozdíly mezi oběma typy převodovek.
Německý výrobce převodovek a servomotorů společnost STÖBER ANTRIEBSTECHNIK představuje novinku ve svém sortimentu servopohon PY. Klíčovými vlastnostmi tohoto jedinečného servopohonu jsou kompaktní krátká konstrukce a neobvykle velký vnitřní průměr duté hřídele 28 nebo 38 mm, který umožňuje snadné protažení elektrických vedení motorem.
Odense (Dánsko)/ 17. dubna 2012 – Zcela nový typ robotické paže optimalizuje průmyslovou výrobu v řadě zemí světa. Návratnost investice do robotů společnosti Universal Robots je díky jejich flexibilitě a adaptabilitě téměř okamžitá, a to jak v malých, tak velkých podnicích. Nyní jsou tyto inovativní roboty dostupné i v České republice a na Slovensku.