Kamera senzoru snímá strukturu žil v dlani a tuto strukturu porovnává s databází pořízených snímků. Oproti starším generacím této technologie, již uživatel nemusí provádět pevné a nehybné umístění dlaně nad senzor, protože senzor si dokáže se série pořízených snímků vybrat ten nejkvalitnější a na jeho základě provést velice přesnou identifikaci a autorizaci osoby. Uživatel tak provádí identifikaci opravdu jednoduše – jen za pomoci rychlého umístění dlaně nad senzor.
Dánská společnost, v jejímž názvu Universal Robots chybí už pouze jméno Rossum, se možná inspirovala při hledání svého jména hrou Karla Čapka R.U.R. Nevyrábí ovšem humanoidní roboty, ale malá robotická ramena, využitelná v mnohých oblastech lidské činnosti. Nahrazuje jimi člověka například v jednoduchých stále se opakujících výrobních operacích, aby nedopadl jako Charlie Chaplin v Moderní době. Odborným novinářům v Praze, Brně a Ostravě představila robota z dílny Universal Robots sympatická obchodní zástupkyně Svetlana Vinogradova. Sama o sobě tvrdí, že není žádný technický typ, ale robot má tak jednoduché ovládání, že je ho schopna představit i té nejodbornější veřejnosti.
Dassault Systèmes, 3D EXPERIENCE Company, která se řadí ke světové špičce v oblasti softwaru pro 3D navrhování, tvorbu 3D digitálních prototypů a správu životního cyklu výrobků (PLM), představila nové aplikace SolidWorks Electrical. Nová nabídka zahrnuje inovativní nástroj pro 2D schematické navrhování na systémové úrovni a výkonný přídavný modul pro 3D modelování elektrických prvků v konstrukčním systému SolidWorks. Společně jsou propojeny v reálném čase.
Pokročilé 3D technologie pomáhají projektantům společnosti SITEZ efektivněji a přesněji zpracovávat projekty. Při projekci moderních energetických zdrojů a souvisejících tepelných sítí je dnes zcela nepostradatelná možnost konstruovat trojrozměrně. Velmi často jde o prostorově složité a vzájemně provázané systémy. Změna jediného prvku či jeho umístění může mít dopad na celou rozsáhlou sestavu. V praxi se zde velmi osvědčil modul Routing z 3D CAD řešení SolidWorks Premium.
Pokračujeme v rozhovoru (viz č. 4/2012 T+T) s představitelem mezinárodní skupiny STAR Group, překladatelské a softwarové agentury, o možnostech efektivního překladu technických textů. Na otázky redakce odpovídá jednatel společnosti STAR Czech s.r.o., pan Ing. László Jankovics.
Intenzifikace výroby surového železa v moderních vysokých pecích je dosažena zvyšováním provozního tlaku, teploty dmýchaného větru a objemu vysokých pecí. Pro ohřívače větru, které jsou nezbytnou součástí vysoké pece, to znamená, že armatury pro jejich ovládání mají větší světlost, proudící média mají stále vyšší teplotu a tlak. Na tyto parametry musí být armatura dostatečně nadimenzována. Dalšími požadavky jsou snižování hmotnosti, optimalizace výroby a spolehlivost ventilu po celou délku jeho technického života. Nad tím vším je neúprosný termín ze strany zákazníků, jenž se s novými zakázkami neustále zkracuje.
Společnost AEC, člen Cleverlance Group, v říjnu 2011 uzavřela dohodu o participaci v programu SecurCare Provider společnosti RSA pro řešení RSA enVision. K dnešnímu dni se jí navíc podařilo dosáhnout úrovně Affiliate Elite v rámci RSA SecurWorld Programu. „Vnímáme to jako velkou výzvu a závazek vůči našim zákazníkům a samozřejmě i společnosti RSA, ale také jako potvrzení našeho dlouhodobého dominantního postavení na trhu bezpečnosti,“ uvedl Jan Rulíšek, obchodní ředitel AEC. „Disponujeme širokým a zkušeným týmem technických specialistů, kteří zajišťují veškeré fáze dodávky projektů včetně technické podpory našim zákazníkům s využitím nejmodernějších technologií i pro nejnáročnější řešení a požadavky klientů.“
Společnost Dassault Systèmes spouští nové řešení pro automobilový sektor. Novinka nese název „Inteligentní, bezpečný a propojený automobil” (Smart, Safe & Connected Car) a urychluje vývoj integrovaných systémů při zachování bezpečnostního standardu ISO26262 a kompatibility se standardem AUTOSAR. Přes 80 % inovací v automobilovém průmyslu se v současnosti týká elektroniky a softwaru. Velká část z toho se zaměřuje na aktivní nebo pasivní bezpečnost, zábavu a výkon. V reakci na tento trend vytvořili přední hráči v automobilovém průmyslu standard Automotive Open System Architecture (AUTOSAR).
Společnost Siemens získala prestižní ocenění „iF product design award 2012“ za novou řadu širokoúhlých operátorských panelů Simatic HMI Comfort Panel. Panely v odolném průmyslovém provedení jsou určeny k místnímu ovládání a sledování strojů, novinku představují varianty s barevnými displeji s úhlopříčkou 15, 19 a 22 palců. Nové přístroje se ovládají dotykem přímo na obrazovce, v nabídce je také varianta s klávesovým ovládáním a velikostí úhlopříčky 15". Nové panely mají přidané třetí rozhraní Profinet pro připojení k další nezávislé síti. Sortiment širokoúhlých přístrojů řady Comfort Panel nyní zahrnuje panely s displeji o úhlopříčce délky 4, 7, 9, 12, 15, 19 a 22 palců.