LMT Lab Days (22.-23. února 2013 v Chicagu) představují největší mezinárodní setkání komunity zubních laboratoří v Severní Americe. Účastníci se mohli seznámit s nejnovější verzí pokročilého CAM softwaru WorkNC Dental pro frézování zubních komponent, který má pomoci zajistit laboratořím nejnižší náklady na frézování kvalitních zubních protéz. Funkce jako multi-threading, paralelní zpracování a dávkové zpracování umožňují rychlé výpočty, zatímco uživatelské šablony a programová schémata částí pomáhají frézovat více dílů z jednoho bloku materiálu.
Pokud jste si oblíbili boty od Nike, tak vězte, že nyní budou vznikat nejmodernější technologií za pomoci 3D tisku. Části podobných kopaček již byly vytvořeny – odpařovacím laserem (Vapor Laser Talon) ze super lehkého materiálu, kdy boty váží 159 gramů. Tyto boty jsou určeny k běhu na 100 metrů, protože tištěná podrážka dává atletům při běhu tu nejlepší polohu. Pro tvorbu podrážky Nike využívá 3D tiskovou technologii zvanou selektivní laserové slínování, které využívá lasery k tavení malých částí do 3D tvarů. Kdyby byl vytvořen design jakýmkoliv jiným způsobem, nebyly by boty, podle ředitele Nike pro inovace Shaneho Kohatsu, nikdy stejné.
Jen velice těžko byste v rámci České republiky hledali konferenci věnovanou bezpečnosti ICT s tak dlouhou tradicí a charakterem, jakým se může pochlubit konference Security. V únoru se konala již po jednadvacáté. Za dosavadní dobu své existence si vybudovala pevné postavení v kalendářích IT expertů a manažerů. Tři sta bezpečnostních manažerů a specialistů se 20. února sešlo v pražském Aquapalace hotelu, kde pro ně byl přichystán maraton přednášek a prezentací. Security 2013 byla již tradičně rozdělena na manažerskou a technickou sekci. Přednášky v obou sálech probíhaly zcela synchronně, takže každý návštěvník měl možnost vybrat si konkrétní prezentace, jež odpovídaly jeho zájmům.
Práci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím. Největší riziko pro firmu představuje situace, kdy zaměstnanec využívá k práci své vlastní vybavení. Tedy svůj počítač, notebook, tablet, mobilní telefon či USB disk. Tato zařízení jsou pak zcela mimo kontrolu firmy. „Uložená a zpracovávaná vnitrofiremní data leží v případě home office mimo chráněné prostředí firmy. V jakémkoliv množství a jakkoliv dlouho.
Sdílení informací o potravinách se spotřebiteli se stává velkým tématem, které zesiluje nejen se změnou chování zákazníků a rozvojem technologií, ale také s novými povinnostmi výrobců a prodejců s přijetím nové evropské směrnice 2011/1169/EU o poskytování informací o potravinách koncovým spotřebitelům. Díky využití lineárního čárového kódu, který obsahuje standardní GTIN, na obalu zboží a pomocí aplikace v chytrém telefonu lze zákazníkům sdělit vše potřebné. Přitom téměř dvě třetiny obchodníků a výrobců dnes vnímají čárový kód na obalu jen jako nosič informací pro logistiku.
Už se to asi přihodilo každému z nás: Sedíte v letadle, které ve výšce tří tisíc metrů krouží nad cílovým letištěm, a začínáte sledovat hodinky. Minuty neúprosně ubíhají a vy pohledem hypnotizujete mapu v palubním časopise, propočítáváte, kolik času potřebujete k přeběhnutí mezi příletovou a odletovou halou a kolik minut vám ještě zbývá do odletu navazujícího spoje. Uletí vám to nebo to ještě můžete stihnout? Tento problém je však možné vyřešit. Díky digitální technologii Required Navigation Performance (RNP) mohou letadla cestovat po trasách přesně vypočtených pomocí satelitů GPS a nemusí se spoléhat na hlášení pozemního rádia a systému řízení letového provozu, který pamatuje ještě éru padesátých let minulého století. Zavedení této technologie „požadovaného naváděcího výkonu" by umožnilo efektivnější plánování letových tras, zkrácení doletových časů, úspory paliva a snížení emisí.
Společnost Wavin Osma, přední specialista na oblast venkovních inženýrských sítí, začala ve spolupráci s firmou AutoPEN nabízet všem projektantům specializovaný program AutoPEN Wavin umožňující jejich kompletní návrh. Snadno, rychle, přehledně a bezplatně. Programový balíček AutoPEN Wavin zahrnuje moduly Situace pro odečet souřadnic trasy liniové stavby přímo ze situační mapy v prostředí AutoCad, Podélný profil kanalizace, sloužící k návrhu podélného profilu kanalizace a terénu, a Kubatury, umožňující specifikaci šachet a výpis podrobného výkazu výměr celého projektu.
Symantec Endpoint Protection 12 nyní umožňuje bezproblémovou ochranu prostředí VMware prostřednictvím integrace s VMware Endpoint vShield. Díky této integraci přebírá Symantec Endpoint Protection 12 zpracování antivirových a antimalwarových agentů do vyhrazeného zabezpečeného virtuálního zařízení, které zjednodušuje nasazení a monitorování v prostředí VMware. V souhrnu lze říci, že Symantec Endpoint Protection 12 s VMware Endpoint vShield zlepší poměry konsolidace a zabrání přetížení systémů antivirovou ochranou. (Read more about some recent third-party tests in VDI (Přečtěte si výsledky některých testů třetích stran ve VDI). Díky robustnímu zabezpečení a výbornému výkonu mohou organizace zvýšit podíl virtualizace svých kritických systémů a urychlit přechod ke cloud computingu.
Společnost Lenovo oznámila na veletrhu CES 2013 uvedení IdeaCentre Horizon, prvního dotykového počítače spadajícího do kategorie All-in-One řešení. Jedná se o první mezilidský počítač, na kterém může pracovat více uživatelů najednou. Tento počítač funguje jako velký tablet a uživatelé ho mohou v horizontální poloze využít třeba pro hraní her. Reaguje totiž v jednu chvíli na dotek až deseti prstů. IdeaCentre Horizon lze však postavit i klasicky a používat běžným způsobem pro osobní práci nebo sdílení multimédií. Na letošní výstavě CES získal tento unikátní produkt ocenění jako nejlepší produkt v kategorii PC a tablety.