„Průmyslový internet věcí umožní takovou efektivitu výroby, že to povede ke čtvrté průmyslové revoluci." To je příslib, který láká mnohé výrobní podniky. Současně jim přináší možnosti jak se vypořádat s příchodem nových obchodních modelů založených na internetu. Rostoucí rozmanitost produktů vyráběných ve stále menších sériích totiž zvyšuje tlak na ekonomický provoz výrobních linek. Kromě nových strojů nabitých nejnovější technologií je důležité umět využít i stávajících zařízení a síťové infrastruktury. To vše umožní vhodná IoT architektura.
Technologie pro aditivní výrobu kovových dílů se většinou využívají pro výrobu prototypů. Gefertec nyní nabízí stroje GTarc, které jsou určeny pro výrobu kovových dílů při vysoké rychlosti. Technologie 3DMP pro aditivní výrobu je založena na svařování elektrickým obloukem, a proto využívá drát jako původní materiál. Závěrečná část je tvořena nanesením svařovací vrstvy přes svařovací vrstvu. Stroje GTarc vyrobí kovové díly tvaru velmi podobného původní síti. Nutné je pouze dokončení s využitím standardního CNC frézování. Stroje GTarc jsou dostupné ve třech verzích.
Zkrácení doby programování, zabránění chybám v programování: Pomocí funkce importu solid modelu lze nyní provádět import 3D modelů, které jsou k dispozici jako soubory STEP, přímo ze strojů HURCO. Tím se zjednoduší zejména obrábění z 5 stran.
Philips Lighting (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, nově nabízí technologii Light Fidelity (LiFi), která prostřednictvím vysoce kvalitního LED osvětlení a světelných vln poskytuje širokopásmové datové připojení.
Technologie se vyvíjí vysokým tempem, a my proto požadujeme stále vyšší výkon a vyšší kvalitu, což vede k obrovské spotřebě energie a plýtvání omezenými zdroji naší planety. Naštěstí, pokud jde o monitory, je na trhu již dostatek řešení, která kombinují výkon a udržitelný rozvoj. Zákazníci tak mají na výběr monitory, které splňují jejich náročné požadavky, ale mají zároveň minimální dopad na životní prostředí. Společnost MMD takové modely v nabídce má. Tyto modely nabízí inovativní funkce pro snížení dopadu na životní prostředí a zároveň přináší skvělý obraz a výkon.
Skupina BEC Solution Group, založená v roce 2015, sdružuje tři výrobní společnosti, které mají stejného jmenovatele – vývoj a výroba výrobků probíhá pod jednou střechou. Základním kamenem celé skupiny je nejstarší a zároveň nejúspěšnější firma Bomar, která vyrábí pásové pily na kov. Druhá společnost ExactCut vyrábí automatizované kotoučové pily na kov a celá řezací centra přesně dle požadavků zákazníků.
Společnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, zpřístupnila platformu Voice of the Machine pro všechny produkty a řešení segmentu Industrial Internet of Things (IIOT).
Průmyslový internet věcí (IIoT) zvýšil dostupnost informací v rámci celého podniku díky cílenému shromažďování dat z vícero zdrojů a využívání aplikací strojového učení. Ale vliv nových nástrojů IIoT na zlepšení výkonnosti strojů je limitovaný, protože lidé analyzující informace stroj neznají, takže je nechávají bez povšimnutí a nevyužívají je.
Společnost Ljunghall, s. r. o., se sídlem v Čáslavi, se zabývá výrobou hliníkových odlitků s použitím technologie výroby „vysokotlaké lití". Zákazníky tohoto závodu, jenž je spolu s dalšími závody Ljunghall ve Švédsku a Číně součástí italského koncernu Gnutti Carlo, jsou zejména dodavatelé do automobilového průmyslu, ale i samotné automobilky. Nemalý podíl výrobků směřuje i do oblasti telekomunikací.