Měření hladin vzdáleně umístěných plastových nádrží může být velmi problematické. Tyto problémy se navíc hromadí, pokud nejen jedna, ale i několik nádrží může být umístěno daleko od sebe. Tyto nádrže by měly umožnit vzdálený přístup s možností nastavení limitu, při kterém by se odeslalo oznámení pro doplnění. V 80% výrobních závodů se ale měření hladin dělá manuálně. Tento typ měření je časově i finančně náročný. Výsledkem je, že se vyčerpání zásob hlásí až když je nádrž prázdná a výroba musí být pozastavena. Je tedy jasné, že je potřebné lepší řešení.
Jak by to bylo jednoduché pokud by se dal na stránkách časopisu detailně popsat úspěšný projekt. Popsat krok za krokem technologie a procesy, které zrychlili výrobu, snížili náklady a eliminovali zmetkovitost. Celý článek by mohl být doplněn obrázky s detaily provedení, grafem navrácení investice a rozhovorem se CEO o úspěšnosti celého projektu. Realita není až tak jednoduchá. Když pomineme, že bezproblémová implementace nebude vypadat opravdově (nějaký zádrhel se vždycky objeví), reálný popis nasazení projektu není až tak zajímavý (nebo naopak je někdy velmi vzrušující) a největším nepřítelem je strach z konkurence. „Přece neukážeme konkurenci jak dobře to teď u nás funguje", je nejčastějším argumentem proč není možné uveřejnit nějakou fotku, plánek či graf. Je to obava, že konkurence se dozví jak lze nějakou situaci vyřešit lépe a tím ztratíme naši výhodu. Jenže bez těchto detailů by se z referenčního článku o úspěšném nasazení nějaké technologie stal blábol bez konkrétního informačního obsahu.
Seriál technických on-line seminářů
V rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Panasonic nyní tyto produktové skupiny spojuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou nově zastřešeny značkou Panasonic Industry. Tomuto tématu, včetně představení produktových skupin, služeb a klíčových projektů, se bude věnovat podzimní seriál virtuálních seminářů WAPIC (Webová Akademie Panasonic Industry Czech). Vždy v půlhodinovém vstupu se bude pozornost věnovat konkrétnímu tématu zakončené blokem otázek a odpovědí.
Se začátkem školního roku ČEPS opět přivítala studenty bakalářských a magisterských oborů elektrotechnických fakult vysokých škol na Letní škole ČEPS. V průběhu jednoho týdne se studenti seznámí s fungováním společnosti, prodiskutují aktuální trendy v energetickém sektoru s odborníky a získají skvělou příležitost nastartovat svou kariéru.
Proč si na solární elektrárnu najímat firmu a platit jim poplatky jako marže na materiál a za jejich práci, když jsme národ kutilů a můžeme si jednoduše objednat levné panely na internetu?
Endress + Hauser Liquid Analysis slaví 50. výročí. Společnost byla založena v roce 1970 a díky inovacím zaměřeným na zákazníka a odborným znalostem v oboru se zasadila o vedoucí pozici na trhu kapalinoých analýz. Úspěšný příběh Endress + Hauser Liquid Analysis začal v roce 1970 ve Stuttgartu v Německu výrobou a prodejem transformátorů pro měření pH a plynových přístrojů pod názvem „Conducta". O sedm let později byla společnost začleněna do skupiny Endress + Hauser a přestěhovala se do německého Gerlingenu. Specialista na analýzu kapalin má nyní 1 000 zaměstnanců v pěti výrobních závodech v Německu, USA a Číně.
Potřebujete, aby se návštěvníci ve vašich firemních prostorách cítili příjemně? Podkresová hudba, zvláště bude-li znít příjemně, teple, ne plechově, nám odvede výbornou službu. Ozvučení doplňme subwooferem.
Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Vlivy Industry 4.0 a Idiot vedou k rostoucím požadavkům na řízení procesů a na získávání zpětných vazeb. Také mechanické pohony přecházejí od pneumatických k elektrickým, které zvyšují nároky na spotřebu energie v místě instalace. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik.
Normal 0 21 Styl, propracovaný vzhled, výborný zvuk a řada ocenění. To jsou HiFi reprosoustavy českého výrobce Dexon. Navíc v dostupné ceně.O reprosoustavách Dexon Largo můžeme směle říci, že ve své cenové kategorii posouvají laťku designového zpracování i zvukového projevu. Více, než roční vývoj je opravdu znát a výsledek si nezadá s mnohem dražší konkurencí. Jejich vzhled je praktický a luxusní zároveň. Horní a přední stěna je matně černá, potažena speciální folii imitující kůži. Boční a zadní stěna je tmavě hnědá, s barevným nádechem dřeva třešně. Určitě se vám zalíbí i zaoblené hrany, které minimalizují difrakční jevy. Další designovou vychytávkou je nakloněná přední stěna, pro vyrovnání fázových posuvů zvuku. Součástí každého balení je i odnímatelný přední rámeček s průzvučnou tkaninou černé barvy.