• Infrastruktura sítě
• Switche Ethernet
• Moduly RS-485 řady ADAM-4000/4100
• Průmyslové počítače
• Moduly USB – huby, signálové vstupy a výstupy
• Karty interfejsu PCI
• Řada kontrolérů ADAM-5000
• Nezávislé a spolupracující moduly
• Izolační moduly
• Řada AMAX-5000
V minulosti se v průmyslových aplikacích používaly velké rozvaděče. Svůj domov v nich našlo mnoho komponent a funkcí. Dnes už tomu tak není. V posledním desetiletí hledají výrobci strojů a výrobní podniky větší flexibilitu a efektivitu. Brzy se ukázalo, že v modularizaci a decentralizaci klíčových komponent je obrovský potenciál.
Roboti jsou již dlouho nedílnou součástí mnoha oblastí průmyslové výroby – a rozsah jejich úkolů v průběhu digitalizace stále roste. Ať už se jedná o svařování, lakování, pájení nebo paletizaci: průmysloví roboti pracují dynamicky. Flexibilní 3D energetický řetěz, jako je triflex R umožňuje bezpečně vést kabely robota. Jak je ale možné včas detekovat potenciální přetržení řetězu kvůli extrémní zátěži a vyhnout se neplánovaným odstávkám stroje? Firma igus, kterou v Česku zastupuje strojírenská společnost HENNLICH, představuje jako první na světě systém i.Sense TR.B pro monitorování stavu 3D energetických řetězů Triflex.
Thomas Alva Edison před 120 lety patentoval nikl-kadmiové (Ni-Cd) baterie, které se staly nejpoužívanějšími akumulátory 20. století. Mají unikátní vlastnosti, které v mnohém předčí i současné lithiové baterie. V čem byly Ni-Cd články výjimečné a proč je v dnešní době na českém trhu už nepořídíme? Na to ve svém komentáři odpovídá Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.
Dynamicky se měnící potřeby trhu nutí výrobce neustále hledat nová řešení. V mnoha případech se dnes technologický pokrok omezuje na automatizaci procesů, která umožňuje eliminovat lidské chyby, zlepšit kvalitu života nebo zvýšit výrobní kapacitu v průmyslových závodech. S ohledem na klimatickou politiku a neustále rostoucí poptávku po elektřině je možnost výroby a skladování energie z obnovitelných zdrojů velmi důležitou otázkou. Díky této energii pak stále častěji přecházíme na elektromobily, které vytlačují znečišťující naše prostředí spalovací jednotky. Pro fungování těchto a mnoha dalších zařízení jsou nezbytné polovodičové výkonové moduly.
Schneider Electric se zapojila do projektu MicroGrid Olomouc. Nové energetické řešení snižuje závislost na dodávkách energií, umožňuje napájení elektroaut v nově vybudovaných nabíjecích stanicích a zároveň snižuje dopad na životní prostředí. Firma Auto Kubíček Olomouc bude díky této špičkové technologii moci využívat energii ze slunce, ukládat ji do bateriového úložiště či s její pomocí nabíjet elektromobily.
Z důvodu bezpečnosti na železnici jsou na používané materiály kladeny vysoké nároky nejen z hlediska protipožární odolnosti, které jsou dané normou EN 45545-2, ale také náročným prostředím, kde jsou tyto materiály používány. Podívejme se na vlastnosti jednoho z nejvíce rozšířených vodičů pro kolejová vozidla ÖLFLEX® TRAIN 331.
Prakab chystá školení o požární bezpečnosti, součástí budou praktické ukázky i prohlídka výroby. Prakab Pražská kabelovna chce vzdělávat v oblasti požární bezpečnosti, ve které je špičkou na trhu. V nové školící místnosti bude pro veřejnost pořádat zdarma semináře a školení.
Silná bouřka způsobila výpadky elektřiny. Z dobíjecích stanic umístěných na stožárech vysokého napětí vylétá skupina dronů. Proletí určenou trasu a jejich kamery snímají vybrané prvky elektrického vedení. Získané záběry jsou již během letu analyzovány s využitím strojového učení a zaslány pro finální vyhodnocení pracovníkům inspekce. Ti tak mohou okamžitě identifikovat místo poruchy a zahájit opravu v mnohem kratším čase, než je dnešní běžná praxe.