Nadprůměrně velký 5" palcový dotykový displej, extra jasný a velmi dobře čitelný na slunci. Nové dotykové rozhraní zaručuje snazší a bezpečnější ovládání při navigaci. Obrazovku Geosat 5 lze s výhodou využívat jako monitor a díky audio video vstupu přehrávat DVD, snímky z fotoaparátu, videokamery nebo připojit herní konzoli. Geosat 5 GT Europe obsahuje mapy západní a části východní Evropy na 2GB SD kartě. Přístroje využívají data TeleAtlas v maximálním uličním detailu. Najdete zde nejmenší ulice, stejně tak stezky pro pěší a nezpevněné silnice.
Společnosti GE, PowerLight Corp. a Catavento AS dnes oznámily spuštění solární elektrárny, jež bude do sítě dodávat elektřinu, která pokryje spotřebu 8 000 domácností. Solární elektrárna se nachází na rozlehlé svažité pastvině mezi olivovými háji a sestává se z 52 tisíců fotočlánkových modulů, což z ní činí jednu z vůbec největších solárních elektráren na světě. Stavba a testování elektrárny zabraly osm měsíců a dnes, přesně podle harmonogramu, byla spuštěna. Na projektu se podílely společnosti GE Energy Financial Services, dceřiná firma koncernu General Electric, PowerLight, jež je odnoží SunPower Corporation, a Catavento. Solární elektrárna o výkonu 11megawattů – jež rovněž slouží jako ukázkové spojení čisté výroby elektřiny a zemědělství – se nachází v zemědělském kraji Alentejo nedaleko města Serpa, zhruba 200 kilometrů na jihovýchod od Lisabonu.
Webkamera Live! Cam Optia AF je první kamera na světě s autofokusem a opravdu dvoumegapixelovým CMOS senzorem. Kamera má černý lesklý design, nový přesný objektiv sestavený z několika skleněných segmentů a nastavuje nový referenční standard pro kvalitu videa z webové kamery. Technologie automatického zaostřování zajišťuje neustálé dokonale ostrý obraz mluvčího. Ve spojení s vysoce kvalitním víceelementovým objektivem se skleněnými čočkami zajišťuje přirozenější zobrazení během online chatování.
Většina automatizovaných průmyslových systémů obsahuje mobilní části, jež potřebují komunikovat s pevnou řídící jednotkou stroje nebo zařízení. V zásadě existují dvě možnosti, jak tuto komunikaci realizovat – bezdrátově nebo pomocí datových kabelů. První možnost je u průmyslových aplikací limitována především značným počtem rušivých elektromagnetických signálů, které se u těchto aplikací vyskytují. Bezdrátový přenos navíc umožňuje ve srovnání s kabely menší přenosovou rychlost.
Spínač MASSIMOTTO je vybaven Acotom® systémem, což je plně elektronický, magnetický dekódovací systém specielně navržený k zabezpečení strojů. Samostatný nebo dvojitý konektor M12 umožňuje spojení spínačů na stroji do série a snadnou montáž na všechny 25mm nebo 45mm hliníkové profily. Spínač představuje vylepšenou a snadno použitelnou náhradu za mechanické systémy ochrany a neovlivní jej otřesy ani chvění. Využití nalezne ve všech odvětvích průmyslu, zvláště v průmyslu potravinářském.
Měnič kmitočtu Varispeed G7 pro všeobecné použití se super výkonným vektorovým řízením je možné používat v rozsahu výkonů 3×230 V/0,55–110 kW nebo 3×400 V/0,55–300 kW. Možným doplňkem můžou být komunikační karty (DeviceNet, Interbus-S, CANopen, Profibus-DP, CC-Link, ControlNet, LONworks); zpětnovazební otáčková karta; doplňková karta monitorování (analogová, digitální); doplňková karta zadávání frekvenční žádosti (analogová, digitální). Brždění vysokým skluzem představuje až 3× kratší dobu pro zastavení.
Monitor Acer AL2216W představuje podstatu univerzální produktivity a přináší do kancelářského a mediálního prostředí dokonalé spojení výkonu s vysokým rozlišením v tenkém provedení, které nabízí dokonalé zobrazení. Tento monitor spojuje nejmodernější technologii širokoúhlého panelu a tenké provedení s vysokým zobrazovacím výkonem na jeden pixel, a tedy nabízí jedinečnou příležitost zapojit se do současného trendu práce na širokoúhlých displejích. Displej zobrazuje v nejvyšší kvalitě videosignál bez ztrát a díky krátké době odezvy 5 ms, vynikajícímu kontrastnímu poměru 700:1 a jasu 300 cd/m² nabízí ostrý obraz v jasných barvách při sledování médií i při práci s datovými aplikacemi.
Nový drobný optomechanický senzor společnosti Osram, dceřiné společnosti firmy Siemens, pozná, zda je nakloněn vertikálně, nebo horizontálně. Jím vybavený digitální fotoaparát by proto například mohl „vědět“, kdy snímek vzniká na výšku či na šířku. Pokud by byl fotoaparát vybaven odpovídajícím softwarem, mohl by snímky ihned uložit ve správné orientaci a uživatel by nemusel fotoaparát otáčet, aby snímek viděl správně. Navíc by uživatelé ne trávili spoustu času otáčením snímků na monitoru poté, co si fotografie přehráli na počítač. Nový orientační senzor byl vyvinut firmou Osram, která jej nedávno předvedla na mnichovském veletrhu Electronica. Senzor je zejména vhodný pro použití v mobilních přístrojích, například v mobilních telefonech, MP3 přehrávačích a digitálních fotoaparátech.
Nové svodiče bleskových proudů OBO MCD 50-B a MCD 125-B/NPE zaručují koordinovanou funkci se za nimi následujícími svodiči přepětí třídy C i v případě, že jsou instalovány v jejich bezprostřední blízkosti. Není proto třeba používat žádné přídavné oddělovací prvky. Hlavní přednosti špičkové Multi-Carbon technologie svodičů řady OBO LightningController přitom zůstávají bezvýhradně zachovány. Velmi nízká ochranná úroveň činí zcela zbytečným použití rázové oddělovací indukčnosti nebo oddělovacího vedení mezi svodičem bleskových proudů (třída B) a svodiči přepětí (třída C). Výsledek: Úspora prostoru při montáži až 45 procent. Tato přednost se projeví především při sdružené instalaci více stupňů ochran před přepětím.