Hřídelové spojky od firmy Elesa + Ganter přenášejí rotační pohyb a točivý moment z hřídele na hřídel. Rovněž vyrovnávají tolerance a mechanické vady, které by jinak vedly k poškození pohonné jednotky nebo chybnému nastavení. Portfolio společnosti Elesa + Ganter nabízí tímto dokonalé řešení pro prakticky každou situaci.
Nový stroj uvedla v prosinci do provozu společnost Spojmont ze skupiny BR Group. Jeho nákup byl v letošním roce další zásadní investicí této ostravské strojírenské firmy. Stroj Dynamic Line od společnosti Dopag slouží k nanášení litého těsnění. To je zárukou těsnosti dveří u kabinetů, které společnost vyrábí a montuje. Jedná se například o telekomunikační kabinety, které se instalují ve venkovních prostorech. Kvalita utěsnění je velmi důležitá, aby se voda nedostala k vnitřním elektro dílům a nezkratovala je.
„Nyní nabízíme produkty s vyšší přidanou hodnotou včetně kompletní mechanické montáže, naši zákazníci je pak dovybavují elektrozařízením a bateriemi," vysvětlil výkonný ředitel Spojmontu Pavel Nápravník.
Pořizovací cena nového stroje byla bezmála 5 milionů korun. Okamžitě po instalaci v prosinci ho firma začala využívat k výrobě zakázek pro svého klíčového klienta, společnost Vertiv. Zařízení ale bylo zásadním předpokladem i pro další rozšiřování zákaznického portfolia výrobců telekomunikačních kabinetů, venkovních rozvaděčů a datacenter.
Už letos v březnu Spojmont zakoupil nový dělicí stroj TruMatic 7000 za přibližně 28 milionů korun. Zařízení nejmodernější generace kombinuje technologie vysekávání a laserového vypalování, které se jinak provádí na dvou samostatných strojích. Tím podstatně snižuje operační čas, rozšiřuje technologické možnosti a automatizuje rukodělnou práci. Nákup stroje byl letošní první velkou investicí ve skupině BR Group a dosud největší investicí ve Spojmontu od jeho zařazení do skupiny v roce 2015.
Přes letošní částečný propad zakázkové náplně i výroby, způsobený epidemií nemoci covid-19, se ostravské strojírně Spojmont daří zvládat koronakrizi v dobré finanční kondici a hledá další kvalifikované zaměstnance. Volná místa jsou zejména na pozicích operátorů a seřizovačů CNC strojů. Prostor firma dává i čerstvým absolventům odborných škol.
Rok 2020 bude světovou ekonomikou považován za obtížný, ale takové roky jsou často pro společnosti podnětem k tomu, aby se vydaly novým směrem, inovovaly a investovaly za účelem vytváření hodnoty a podpory svého podnikání. To je případ společnosti Pneumax S.p.A., společnosti se sídlem v provincii Bergamo, která je již více než čtyři desetiletí globálním nositelem „Made in Italy" a zaznamenává neustálý růst v tak strategickém odvětví, jakým je automatizace.
Pistole typ CleanFlex Easy se používá pro čištění a eliminaci elektrostaticky nabitých povrchů. Pistole má velmi unikátní vlastnosti dříve nepoužité, které umožňují
všestranné použití. Ergonomická konstrukce, držení v ruce nebo na závěsu, menší spotřeba stlačeného vzduchu, nízká úroveň hluku, optimální ofukovací síla. Pistole je napájená 24 V DC integrovaným zdrojem pro ionizaci.
Speciálně vyvinutá povrchová úprava zlepšuje montážní proces a výkon aplikace díky snížení tření a přilnavosti. Povrchové úpravy slouží ke zlepšení těsnicího efektu a dalších vlastností, které základní materiály nemají. Dokončovací operace, jako je povlakování slouží ke zmenšení drsnosti povrchu s cílem snížení tření a prodloužení životnosti komponentů. Povrchové úpravy mohou mít potíže s přilnavostí nebo s dosažením míst na dílech, které nejsou snadno přístupné.
Elesa+Ganter vždy sleduje a dbá na požadavky trhu, ve snaze nabídnout co nejkomplexnější sortiment. A proto jsme nedávno uvedli na trh novou produktovou linii pro hydraulické systémy: Modulární hadicové systémy. Jsou ideálním řešením, pokud potřebujete lubrikovat, chladit, nebo odsávat tekutiny a prachové částice. Tyto hadicové systémy jsou přímo navržené zejména pro chladící systémy, kde dochází k cirkulaci kapalin pod vysokým tlakem, což je vhodné například při soustružení, vrtání, broušení, frézování, nebo erodování. Lze je také ale použít pro cirkulaci vzduchu k vysoušení inkoustu u tiskařských strojů.
Psal se rok 1908, když začala v detroitském Fordu výroba modelu T, hovorově zvaného jako Tin Lizzie aneb plechová Líza. Jednalo se o milník, který „postavil Ameriku na kola". Přesně v tom samém roce založil Hermann Gebauer v Görlitz firmu MEWA. Továrny se ocitly na vlně průmyslu 2.0 a začaly s automatizací výroby. Produkty měly být vyráběny rychleji a levněji, aby si je mohli dopřát i lidé s nižšími příjmy. MEWA tuto myšlenku následovala a podporovala továrny svým inovativním systémem čisticích utěrek. S ním je MEWA po 112 letech v celé Evropě důležitým partnerem podniků, které svou výrobu právě přizpůsobují průmyslu 4.0.
V oblasti spojování materiálů je lepení jednou z nejběžnějších metod, kterou každý známe z domova například v podobě sekundového lepidla či lepicí pásky. Průmyslové lepení je oproti běžnému lepení mnohem komplexnější proces, neboť jsou na výsledný spoj kladeny přísnější požadavky. Pojďme se tedy podívat, jak a co se lepí za zavřenými dveřmi továren.
Brněnská společnost HIWIN s. r.o., přední dodavatel produktů lineární techniky, pořádá pro odbornou veřejnost přímo v brněnské centrále Den otevřených dveří. Termín nahrazuje zrušený brněnský strojírenský veletrh a nabízí možnost setkat se s vedením firmy, a především s produkty HIWIN přímo v brněnské centrále. Představeny budou pojezdové dráhy pro roboty, ale i další produkty značky HIWIN, jako jsou lineární a rotační osy, polohovací systémy, lineární motory, kuličkové šrouby, lineární vedení a další produkty. Akce se koná ve spolupráci s výrobcem průmyslových robotů FANUC.
Další informace a registrace na www.dodhiwin.cz