Průmyslové konektory M12 společnosti Murrelektronik v krytí IP67 jsou ideální pro použití v náročných průmyslových ethernetových aplikacích. Konektor M12 s X-kódováním umožňuje vysoké přenosové rychlosti. Konektor M12 s Y-kódováním zajišťuje současně přenos dat a napájení.
Tradiční výroba elektroniky je velmi namáhavá. Mnoho procesů, které vyžadují velké množství přímých pracovních úkonů, jako je vyzvednutí a umístění obrobků na více dopravníků, má potíže plnit současné výrobní trendy charakteristické častými změnami a vysokou účinností.
Společnost Renishaw uvádí na trh novou sondu RFP fringe probe určenou pro použití s pětiosým měřicím systémem REVO pro souřadnicové měřicí stroje (CMM). Sonda RFP pro bezkontaktní 3D skenování tak zvyšuje výkonnost a kapacitu celého měřicího multisenzorového systému se zaměřením na velmi přesné snímání volných ploch a následné zpracování vysokého počtu měřených bodů například formou tak zvané teplotní mapy (heat map).
V potravinářském průmyslu má hygiena a čistota zásadní význam. Stroje a zařízení musí těmto požadavkům vyhovovat - a elektronické komponenty spolu s nimi.
V automatizačním průmyslu bývá každá minuta, po kterou technologie stojí, drahá. Jednou ze specializací společnosti Murrelektronik je vývoj řešení, která výpadkům předejdou, nebo minimalizují jejich dopady: Odrušovací moduly, schopné absorbovat přebytečnou energii z napěťových špiček; siťové filtry, odstraňující nežádoucí rušení v napájecí síti; redundantní moduly, starající se o okamžité připojení záložního zdroje; vyrovnávací bateriové i ultrakondenzátorové moduly, schopné překlenout výpadky v řádech milisekund až hodin; a v neposlední řadě komponety MICO, speciálně navržené pro sledování a jištění proudových napájecích větví.
Podíváme-li se na výrobní proces jako na celek, jehož účelem je dodávat produkt v dané kvalitě, ceně a daném čase, můžeme směle kvantifikovat jeho spolehlivost a co na ní má vliv. A začneme rovnou jeho základní surovinou – elektrickou energií – bez které se dnes prakticky neobejde žádný moderní výrobní proces. Požádali jsme o rozhovor Jaroslava Smetanu, který má v oboru měření a kvality elektrické energie více než 20leté zkušenosti a osobně konzultoval a analyzuje stavy elektrických jevů v zahraničních i českých výrobních podnicích a laboratořích.
Když dojde k diagnostickému nebo servisnímu případu, umožňuje rozhraní Modlink MSDD společnosti Murrelektronik integrované v čelní stěně rozvaděče snadný přístup k řídicí jednotce. Velká výhoda: řídicí rozvaděč může zůstat zavřený, provoz v něm obsažených komponent probíhá v předepsané třídě krytí. Bezpečnostní předpisy pro provoz elektrických zařízení jsou tedy důsledně dodrženy.
Přístup k řídicímu systému se provádí připojením notebooku nebo diagnostického přístroje. K tomu je nutné, aby rozvaděč otevřel školený odborník. Někdy je řídicí systém instalován společně s komponentami, které jsou pod napětím. Pak by bylo z bezpečnostních důvodů nutné i pro jednoduchou úpravu softwaru odpojit celé zařízení od napětí.
Společnost ZAT a.s., dodavatel inteligentních systémů řízení pro energetiku a průmysl, zveřejnil své hospodářské výsledky za fiskální rok 2018. „Máme za sebou úspěšný rok, objem tržeb přesáhl 700 milionů korun. Růst zaznamenaly všechny tržní segmenty, především divize Smart systémů, tedy nových technologií z oblasti Průmyslu 4.0," říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT. V oblasti smart systémů firma zaznamenala téměř dvojnásobný růst, kdy výše tržeb dosáhly 75 milionů korun a nový obchod rekordních 117,8 milionu korun. „ZAT se dlouhodobě zaměřuje na vývoj inteligentních systémů řízení. V loňském roce jsme uvedli na trh novou platformu SimONet, která zajišťuje bezdrátový sběr, přenos a zpracování dat pomocí sítí IoT. Mezi strategické cíle společnosti patří rozvoj softwarových služeb spojených se zpracováním velkého množství dat a jejich prezentací na moderních informačních platformách. I proto jsme k prvnímu lednu tohoto roku včlenili do struktury dceřinou společnost Definity Systems, která se na vývoj IoT technologií zaměřuje. Chceme tím posílit naše kompetence a nabídnout zákazníkům nové inteligentní systémy," doplňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.