Spojovací procesy výrobce zemědělských strojů Pöttinger se vyznačují širokou škálou různých programů a typů. Význačnou úlohu přitom hraje svařování, počínaje automatizovaným robotizovaným až po ruční svařování. S cílem vyrábět na ekonomicky i technicky nejvyšší úrovni, přešel tento přední podnik na svých 23 ručních svářecích stanovištích na digitální svařovací systémy. Po ukončení diferencovaného procesu rozhodování, procesu evaluace potřeb a informací, preferují manažeri společnosti Pöttinger jednoznačně svařovací systémy společnosti Fronius. Po dvouletém nasazení v praxi jsou o správnosti své volby přesvědčeni.
Přestavba staré invertorové techniky na nový digitální svařovací systém byla u společnosti Pöttinger v rakouském Grieskirchenu na programu investic od roku 2003. Rozhodnutí mělo ekonomický i strategický význam. Hospodářský výkon společnosti charakterizuje denní spotřeba surovin, činící 50 tun oceli ve formě plechových tabulí, tyčí nebo potrubí a roční produkce 15 000 zemědělských strojů. Image předního evropského a světového výrobce v oblasti zemědělských vozů klade nejvyšší nároky nejen na technologická řešení, ale i na kvalitativní výsledky svařování.
V první fázi systematického výběrového procesu tvořil základ exaktního průzkumu trhu profil požadavku vycházející z potřeb, možností a přání. Pro následující praktický test se kromě společnosti Fronius kvalifikovali čtyři další výrobci. Na hodnotící škále byl samozřejme zcela nahoře poměr cena–výkon. Pri vyhodnocení všech "tvrdých" a "měkkých" dat se jako jednoznačný vítěz ukázala společnost Fronius.
V souladu s aktuální potřebou spojování nízko legovaných ocelí a ocelových plechů s ocelovými odlitky objednali odborníci 23 svařovacích systémů MIG/MAG TransPuls Synergic 4000. Dva roky po zprovoznění a nasazení ve dvousměnném provozu potvrdili uživatelé v Grieskirchenu splnění všech kritérií v plném rozsahu. Johann Renoldner, vedoucí oddělení montáže a svařovací techniky, vyjmenovává jako hlavní výhodu podstatné racionalizacní efekty a rychlou amortizaci. Koncentrace na jeden svařovací systém ovlivňuje nízký objem skladovaných položek, náhradních součástek a školení. Provoz s programovými bloky šetří čas potřebný jinak pro opětovné zadávání parametrů, zvyšuje reprodukovatelnost, redukuje počet zmetků a dokončovací práce. Otevřenou možností zvoleného systému je svařování vysoce legovaných ocelí a hliníku.