Hledáme nové kolegyně nebo kolegy do redakce technického časopisu se zapojením do týmu zkušených pracovníků našeho vydavatelství. Jde o příležitost pro všechny, kteří hledají zajímavou a nemonotónní práci s možností vlastní organizace času. Pozice je vhodná i pro absolventy, kteří mají dobré komunikativní schopnosti a zájem věnovat se novinkám v technické sféře.
Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádí elektromobilitu s novým ZOE. V posledních letech se stal rozvoj elektromobility důležitým společenským tématem. Představy o uvědomělejším, ekologičtějším světě, jehož je elektromobilita součástí, se stávají realitou. S cílem dokázat, že přejít k elektrické mobilitě může každý, vypracoval Renault ve spolupráci s Publicis nový plán na vytvoření prvního ,,100% elektromobilního" města ve Francii. Tím městem je Appy. Obyvatelé tohoto města, nacházejícího se v oblasti Ariège, budou mít po dobu tří let možnost zažít řízení elektromobilu s novým ZOE a podělit se o své dojmy. Pokud dokáží obyvatelé Appy, žijící na jednom z nejodlehlejších míst, přijmout elektrickou mobilitu, budou důkazem toho, že je opravdu dostupná pro každého. Jejich zkušenosti se stanou novou kapitolou v příběhu francouzských měst a vesnic: jestli dokáže přijmout elektromobilitu Appa, proč ne vy?
Nejen komerční sféru, ale i státní správu značně poznamenala pandemie koronaviru. Kromě negativních dopadů ale poukázala na příležitosti inovativních řešení. Právě na ty se od 2. do 4. září zaměří veletrh URBIS SMART CITY FAIR, který se koná na brněnském výstavišti.
Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh konaný pravidelně od roku 1959 na výstavišti v Brně se v letošním roce neuskuteční. Dne 25. června 2020 o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. Stalo se tak na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí. Bude tak přerušena tradice veletrhu, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě. Veletrh nebyl dosud nikdy zrušen, uskutečnil se dokonce s menším časovým odsunem i po 21. srpnu 1968. „Museli jsme ukončit přetrvávající nejistotu kolem jeho konání. MSV je další obětí viru mezi významnými evropskými veletrhy. Bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsem kdy musel udělat," uvádí Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno.
Každý, kdo pracuje na stavbě silnic, v komunálních službách nebo například v údržbě zeleně a parků, potřebuje bezpečné výstražné oblečení. A to i tehdy, když čísla na teploměru stoupají. Výběr letního oblečení zaměstnanců měst, obcí, ale i soukromých firem by však neměl být na úkor jejich ochrany při práci. MEWA proto nabízí vysoce viditelný oděv, který je příjemný, vzdušný, a přesto odpovídá normám.
Společnost Sygic vydává novou, prémiovou doplňkovou funkci pro Sygic GPS Navigation – Mobile Speed Cam (Mobilní radary). Novinka umožňuje řidičům vyhnout se zbytečným pokutám za rychlost a zpomalit v měřených nehodových úsecích, čímž přispívají k lepší bezpečnosti na cestách. V Sygicu věří, že nahlašování hlídek a radarů se dá dělat o mnoho lépe než neustálým rozptylováním řidiče za jízdy, zatím co by se měl soustředit na cestu před sebou. Proto se nová přídavná funkce pro Sygic GPS Navigation nespoléhá jen na hlášení od uživatelů, ale využívá informace také z jiných zdrojů včetně třetích stran.
Podle institutu Cochrane, který analyzoval závěry z 28 studií zabývajících se měřením rychlostí a jejich vlivu na nehodovost dochází v úsecích monitorovaných policií ke snížení počtu havárií až o 49 procent. Počet smrtelných nehod se přitom snižuje o téměř 60 procent.
Doplněk Mobile Speed Cam je dostupný v Sygic GPS Navigation pro telefony s operačním systémem iOS i Andorid.
Přilba, rukavice, bezpečnostní postroj a zaměstnanec po schválení systémem vchází do výrobního prostoru. Po pípnuté čipové karty totiž rám automaticky rozpozná, zda je dotyčný správně ustrojen pro svou práci, nebo zda by si měl například některé z ochranných pomůcek nechat vyměnit, protože už skončila jejich životnost. S tímto zařízením přišli odborníci z Ústavu telekomunikací FEKT VUT. Bezpečnostní rám najde využití nejen v těžkém průmyslu, fungovat může i ve zdravotnictví.
„Náš systém umí spárovat vybavení s určitým zaměstnancem. Rám automaticky detekuje po pípnutí karty zaměstnance, zda má potřebné vybavení, a to podle přidělených štítků pro jednotlivé ochranné prvky, jako je například helma, maska nebo třeba ochranný štít," vysvětlil Petr Dzurenda z Ústavu telekomunikací, který na vývoji rámu pracoval 3 roky. Kromě bezpečnostního rámu je součástí systému i ruční čtečka, pokud by bylo potřeba zapojit do kontroly i obsluhu, která bude zaměstnance osobně skenovat na místě.
ZAT a.s., světový výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl, aktuálně začlenil do své struktury dceřinou společnost Definity Systems. „Nově jsou veškeré aktivity této společnosti realizovány v obchodní struktuře ZAT. Pro stávající zákazníky Definity Systems se nic nemění. Rozpracované projekty pokračují beze změn a stanou se důležitou součástí naší společnosti. I nadále na nich budou realizační týmy dlouhodobě pracovat," říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT.
Ve většině firem neexistuje standardní vzorec pro optimální nakládání s odpady. Společnost Manutan, dodavatel výrobků a řešení pro průmyslový sektor i veřejnou právu, představuje osvědčený postup, který umožňuje nakládání s odpady optimalizovat.