Operátoři v reklamách na ADSL a jiné druhy vysokorychlostního připojení někdy uvádí jako jejich výhodu i nemožnost přesměrování na linky 976 s vysokou cenou. Ve skutečnosti je však spotřebitel chráněn až v okamžiku, kdy telefonní modem vypojí ze zásuvky.
Někteří provozovatelé ADSL, CDMA, kabelových televizí, WiFi sítí a dalších druhů pevného připojení zmiňují při jeho propagaci jako jednu z výhod i bezpečnost tohoto druhu připojení, mimo jiné právě kvůli odolnosti proti přesměrování na linky 976 či do zahraničí s cenou až 99 Kč/min. Zapomínají ovšem dodat, že spotřebitel je chráněn pouze tehdy, když vypojí svůj starý modem pro připojení přes běžnou linku či IDSN z telefonní zásuvky. V opačném případě může podvodný dialer vytvořit druhé připojení k internetu prostřednictvím jinak nepoužívaného modemu za astronomickou cenu. Takovéto přesměrování je možné poznat prakticky jen podle nižší rychlosti připojení, ale třeba při čtení a psaní e-mailů ho rozeznat takřka nelze.
Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) bohužel již zaznamenalo podnět od takto poškozených, kteří se domnívali, že využíváním vysokorychlostního připojení jsou chráněni. SOS proto doporučuje všem uživatelům, kteří změnili druh internetového připojení, aby svůj starý modem vypojili ze zásuvky.
SOS již dříve (viz tisková zpráva SOS „Přesměrováním na linky se zvýšenou tarifikací jsou ohroženi i uživatelé mobilních sítí“ - http://www.spotrebitele.cz/clanek.shtml?x=199332 ) varovalo spotřebitele, že přesměrování na linky s vysokou cenou hrozí i uživatelům mobilních telefonů využívajících GPRS připojení k internetu. Na mobilních telefonech lze doporučit jako ochranu zablokovat volání na linky se zvýšenou tarifikací a do zahraničí.