05. Srpen 2005

posta_1.gifČeská pošta je po I.CA druhým subjektem, kterému byla udělena akreditace k poskytování certifikačních služeb podle zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu. Dne 3.8.2005 nabylo účinnosti rozhodnutí, kterým Ministerstvo informatiky udělilo České poště akreditaci k poskytování certifikačních služeb. Od 1. září bude certifikační služby zajišťovat sedm poboček České pošty v republice, do konce roku se počet kontaktních míst zvýší na 70. Cena, za kterou bude možné od České pošty získat elektronický podpis, nepřekročí 200,- Kč. Vedle elektronických podpisů bude Česká pošta nabízet i takzvané elektronické značky.

 
04. Srpen 2005

server.jpgSpolečnost Eversheds LLP oznámila, že spustila nový internetový portál - komplexního právnického průvodce. Ten přispěje k lepší orientaci v právních podmínkách evropských zemí. Directors Law of Europe je internetový portál, který formou jednoduchého systému poskytuje podrobné informace o platných zákonech ve 29 různých evropských zemích. Tento právní rádce poskytne nadnárodním společnostem působícím od Itálie po Polsko okamžitý přístup k právním informacím, které jsou pro ně tak důležité. Tento systém jim pomůže v jejich právní praxi v daných zemích. "Svět se stal skutečně jednotným," řekl Paul Smith, partner ve společnosti Eversheds a hlavní představitel projektu Directors Law of Europe.

 
04. Srpen 2005

barum.jpgDne 12. července 2005 měli ve společnosti Barum Continental v Otrokovicích slavnostní den. Tehdy je totiž navštívil nejstarší žijící technolog a konstruktér pneumatik v České a také v Československé republice - pan František Bláha. Bylo to u příležitosti jeho 91. narozenin, které si již tak dlouho připomíná vždy 30. června. Je mnoho věcí, které by se u příležitosti tohoto vzácného jubilea dalo jmenovanému v oblasti vývoje pneumatik připomenout.Tou hlavní věcí, na kterých se velmi aktivně podílel – byla výchova konstruktérů a technologů a to mnoha generací.

 
04. Srpen 2005

vahy.jpgVážicí operace, které vyžadují vysokou přesnost a opakovatelnost, mohou být nyní účinně automatizovány. Švýcarská společnost METTLER TOLEDO Standard Industrial a společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, společně nabízejí integrovaný produkt, který je určen pro velmi přesné aplikace v chemickém, farmaceutickém, potravinářském a nápojovém průmyslu.

 
04. Srpen 2005

pokuta_2.jpgTen, kdo zapříčiní v zemích EU dopravní nehodu, bude mít velmi brzy příležitost, aby pokutu vyrovnal ve svém státě. Vyplývá to z usnesení justičních orgánů v Bruselu. Ty stanovily, že při udělení pokuty ji musí pokutovaný řidič od částky 70 eur zaplatit co nejdříve, po návratu ve své zemi. Toto ustanovení vstupuje v platnost od 1. 1. 2007 a po tomto termínu bude jistě řidič dodržovat ještě úzkostlivěji pravidla silničního provozu. Pozor si musí dát také na celou řadu odlišností v dopravních předpisech příslušných států EU.

 
04. Srpen 2005

Tweel_auf_Felge.jpgJaponský pneumatikářský koncern BRIDGESTONE hodlá prostřednictvím své firmy BRIDGESTONE Europe NV/SA postavit v Maďarsku – nedaleko města Tatabanya – novou, moderní a vysoce automatizovanou pneumatikárnu.
Důvodem tohoto rozhodnutí je skutečnost, že koncern BRIDGESTONE chce v Evropě prodávat mnohem větší objemy vysoce kvalitních osobních pneumatik. Stavební práce mají být zahájeny v roce 2006, se zahájením výroby se počítá v roce 2008.

 
04. Srpen 2005

sew.jpgSpolečnost SEW-EURODRIVE jako jedna z prvních implementovala do své logistiky platební styk formou Selfbilling. Impulsem byla spolupráce s kolínskou automobilkou TPCA. „Implementace metody selfbilling značně zefektivní platební styk s našimi zákazníky. Doufám, že časem se tato v Evropě běžná forma platebního styku zařadí mezi běžné standardy u více českých společností,“ říká Tomáš Duba, Sales Manager společnosti SEW. „Každá cesta ke zjednodušení papírování je podle mého názoru dobrá cesta,“ dodává.

 
04. Srpen 2005

well_LP302_278_1.jpgFirma JOYCE ČR uvádí na trh novinku WELL LP-302 VoIP telefon. Telefon má velmi jednoduché a přehledné ovládání. Je vybaven dvěma ethernetovými porty, má podporou QoS a velmi dobrou kvalitu hlasových funkcí. Pracuje na protokolu SIP. Jeden ethernetový port (WAN) je určen pro připojení k internetu, druhý pro připojení do síťové karty počítače nebo přes HUB/switch do LAN sítě. Telefon si díky implementované QoS „hlídá“ přes ni procházející datový tok a dokáže si vždy vynutit datovou propustnost potřebnou pro probíhající VoIP hovor. Konfigurace VoIP telefonu se provádí pomocí klávesnice telefonu nebo přes přehledné webové rozhraní nebo i přes Telnet.

 
04. Srpen 2005

forensic.jpgVe vyšetřováních probíhajících na plné obrátky v Anglii a dalších zemích je plně nasazen produkt MOBILedit! Forensic vyvinutý společností COMPELSON. Tento produkt umožňuje rychlou analýzu velmi cenných důkazních dat z široké škály mobilních telefonů a automatizované generování podrobných protokolů v mnoha jazycích.

 
Začátek Předchozí Další Konec

421 422 423 424 425 426 427 428 429 430

Strana 429 z 483