Ve čtyřech nových variantách oblouku pro platformu MIG/MAG svařovacích zdrojů TPS/i společnost Fronius opět využívá pokrokových technických možností své nejmodernější výrobní řady. Charakteristiky LSC Root a LSC Universal jsou založeny na novém algoritmu a vyznačují se vyšší stabilitou oblouku a účinnějším zamezením rozstřiku.
Nové parametry svařování jsou základem funkcí, jako je např. stabilizátor průvaru, které jsou v celé branži dostupné poprvé. Kromě toho společnost Fronius opět významně zlepšila osvědčené funkce, a to korekci délky oblouku a korekci dynamiky. Pokročilé verze charakteristik LSC Root a LSC Universal umožňují – za podpory speciálního hardwaru – používat delší hadicová vedení při zachování konstantně vysoké kvality svařování. Všechny tyto novinky znatelně usnadňují manipulaci se svařovacím zdrojem a zaručují tak optimální výsledky při svařování a pájení, dokonce i méně zkušeným svářečům.
Pro proces zkratového oblouku LSC (Low Spatter Control) společnost Fronius vyvinula zcela nový algoritmus, který dokáže efektivně využít vysoký výpočetní výkon, velkou paměť, mimořádně rychlou systémovou sběrnici a vysoce dynamický podavač drátu nejnovější platformy svařovacích zdrojů MIG/MAG a zajistit tak maximálně stabilní a téměř bezrozstřikový oblouk.
Zvláště významného pokroku dosáhla společnost Fronius při svařování kořenových vrstev, pro které vyvinula proces LSC Root. Tento proces zaručuje vytvoření dokonalé kořenové vrstvy a vysoký odtavný výkon při nižší traťové energii. Na rozdíl od běžného svařování MAG je tak poprvé možné svařovat také ve svislé poloze směrem dolů, aniž by bylo nutné brát v úvahu neprovaření. Díky tomu je svařování kořenových vrstev výrazně snazší. Kromě toho se u nové generace svařovacích hořáků podařilo snížit ztráty ochranného plynu až o tři procenta.
Charakteristika oblouku LSC Universal je zvláště vhodná pro svařování koutových, rohových a přechodových svarů, pro plnicí a krycí vrstvy a také pro pájení.
Uživatelé oblouků LSC mohou profitovat z předností nového stabilizátoru průvaru. Pokud je tento stabilizátor aktivován, v případě kolísání stickoutu se pomocí nové regulace rychlosti drátu dosáhne konstantního průvaru. Tuto regulaci si může uživatel libovolně nastavit. Pozitivní efekt se projeví zvláště u koutových svarů, které se mají svařovat ve svislé poloze směrem nahoru s výkyvným pohybem. Zde stabilizátor zajistí konstantní a hluboký průvar také při vnějších rušivých vlivech. Přitom je možné dosáhnout velmi dobrých výsledků dokonce i s levnějšími plnými dráty.
Společnost Fronius dále zdokonalila funkce podporované již u předchozích přístrojů a oceňované svářeči, a to korekci délky oblouku a korekci dynamiky. Například pomocí korekce dynamiky lze nyní u charakteristiky LSC Root nastavit také tlak oblouku.
Balíček funkcí LSC doplňují rozšířené funkce, které jsou zárukou vysoké kvality svaru i na začátku a na konci svařování.
Aby bylo možné používat delší hadicová vedení, jaká jsou běžná např. při výrobě potrubí a zásobníků a při robotizovaném svařování, a přitom zachovat vysokou kvalitu, společnost Fronius vyvinula pomocný hardware, který omezuje negativní vliv zvýšené indukčnosti ve svařovacím okruhu. Pro takto vybavený svařovací zdroj jsou k dispozici pokročilé verze charakteristik oblouku LSC Root a LSC Universal.