21 Říjen 2013

fronius obr1Společnost Fronius pokročila dále ve vývoji svého osvědčeného svařovacího procesu CMT (Cold-Metal-Transfer). Nový algoritmus nyní otevřel možnost využívat tento pokrokový proces poprvé také v oblastech, které byly dosud zcela nebo zčásti vyhrazeny přechodovému případně pulznímu oblouku. Jeho nové charakteristiky přitom zajišťují snadnou obsluhu a optimální pracovní výsledky svařovacích operací. Dosud dodané svařovací systémy je možno tímto algoritmem vybavit dodatečně a to bez vynaložení dalších nákladů.

Pomocí nového algoritmu se vývojářům společnosti Fronius podařilo zvýšit frekvenci pro CMT-proces charakteristického dopředného a zpětného pohybu drátové elektrody až na 130 Hz. Kromě toho přepracovali svařovací specialisté též proudový profil svařovacích charakteristik. V důsledku toho je možno zvýšit výkonovou hranici CMT-procesu, v závislosti na přídavném materiálu a průměru drátu, až o 40 procent.

Do souboru nových charakteristik patří typy „Universal", „Dynamic" a „Root". Spolu s nově definovaným výkonovým polem má uživatel CMT-procesu k dispozici celou řadu charakteristik pro různé přídavné materiály a různé aplikační oblasti. Vyšší odtavný výkon a zvýšená koncentrace energie ve fázi oblouku u nových CMT-charakteristik zvětšují hloubku závaru a umožňují zvýšit svařovací rychlost při zachování obvyklé stability CMT-procesu.

Řada podniků automobilového průmyslu i podniků zabývajících se strojírenstvím a stavbou technologických zařízení profituje již dnes na výhodách CMT-procesu a to jak v kusové, tak i v sériové výrobě. Aktuálně probíhající i budoucí vývojové práce na svařovacích procesech CMT povedou k jejich ještě většímu rozšíření.

www.fronius.cz

fronius obr2