22 Prosinec 2017

demag ilustracni1Společnost DEMAG vyvinula jeřábové stavebnice tzv. KBK (z německého Kranbaukasten) před více než 50 lety především proto, že většina výrobních hal v té době byla vybavena mostovými jeřáby, které ale pro určitý typ aplikací zcela nevyhovovaly a ani doplnění sloupovými jeřáby nebylo zcela ideální. Flexibilní jeřábová stavebnice je snadno a rychle instalovatelná a snadná na ovládání. Umožňuje doplnění či přestavění konstrukce dle potřeb provozu. Důvody, proč si zákazník vybírá KBK dříve i nyní jsou stále stejné: operativnost, flexibilita a cena.

Flexibilita, modifikace, nízká hmotnost
Uživatelé získají v podobě systému KBK standardizovaný lehký jeřábový systém, sestávající se ze sériově vyráběných dílů. Je možné jej přizpůsobit různým požadavkům v oblastech výroby, montáže a přepravy břemen. Systém je nezávislý na konstrukci výrobní haly, nepotřebuje klasickou jeřábovou dráhu, jeho uchycení ke stropu haly je velice snadné. V případě nedostatečné únosnosti stropu nebo konstrukce haly lze k systému dodat samostatně stojící ocelovou konstrukci, která poslouží pro zavěšení celého systému. Modulární systém je vhodný všude tam, kde zákazníkovi dostačuje nižší nosnost – ideálně do 3,2 tun, zvláště pokud je potřeba manipulovat s břemeny v omezeném prostoru. V závislosti na hmotnosti břemene lze volit mezi ručními posuny (do 1 tuny) nebo elektrickými dvourychlostními (doporučuje se nad 1 tunu hmotnosti převáženého břemene). Základem systému jsou ocelové a hliníkové profily a pojezdy s lehkým chodem pro snadné pojíždění se zdvihacím zařízením. K hladkému chodu přispívá rovněž samotná nízká vlastní hmotnost profilů. Obrovská škála standardních sériově vyráběných dílů KBK umožňuje takřka libovolné rozšiřování a modifikace systému. KBK mimo jiné nabízí možnost vytváření jednokolejné dráhy, včetně zatáček, výhybek, točen a podobně. Úplnou novinkou v portfoliu jsou výsuvné jeřáby KBK pro nízká zatížení a větší provozní rozsah.
Výsledkem je systém, který je uživateli skutečným praktickým pomocníkem při manipulaci s břemeny, přispívá k ergonomické práci a minimalizuje nároky na fyzickou sílu.