Německá firma WACKER Chemie AG, Mnichov vyvinula v úzké spolupráci se svými odběrateli nové biologicky odbouratelné plasty. Jejich základ tvoří kukuřičný škrob nebo mouka a polymerní pojivo VINNEX. Za součinnosti těchto materiálů vznikají polymerní směsi, které se dají prakticky bez problémů zpracovávat běžnými technologiemi, jako jsou např. vytlačování, vstřikování, vyfukování, vakuové tvarování, nebo válcování.
Nové polymerní směsi jsou vhodné pro výrobu obalových materiálů pro potravinářský průmysl a pro zemědělství a zahrádkářské účely. Velmi zajímavým výrobkem jsou úvazky pro rajčata, které se po úrodě samy „likvidují“.
Biopolymery s polymerním pojivem jehož obsah ve směsích může být 5 – 30 % se mohou díky své biologické odbouratelnosti používat i na výrobu odpadních pytlů a sáčků, jednorázových tácků a příborů, odnosných tašek a květináčů.
Největší předností nových polymerních směsí je biologická odbouratelnost. Pokusy s kompostováním jasně prokázaly, že VINNEX v těchto směsích odpovídá zcela normě DIN EN 13 432, neboť se při průmyslovém kompostování rozkládá již za 180 dní.
Další předností je skutečnost, že se může do nového biopolymeru bez problémů zařadit i mouka, jako hlavní část směsi. Ve srovnání s kukuřičným šrotem je získávání mouky jednodušší, spotřebovává se menší množství energie a pochopitelně je i bilance oxidu uhličitého nižší.