03 Červenec 2014

bilavcik1Rychle - Přesně - Spolehlivěbilavcik logo1
Zefektivnění nákladů, zpřesnění a zdokonalení jsou klíčovými kritérii při vývoji dnešní produkce, zajišťování kvality stejně jako u reverzního inženýrství a rapid prototypingu.

Aby byly splněny tyto požadavky bez ohledu na složitost dané úlohy, jsou schopny sofistikované optické metody zpracovat i složité geometrie, které se stále více vyskytují v oblasti měření a v inspekčních technologiích.

Za více jak dvě dekády se společnost Breuckmann se sídlem v německém Meersburgu stala inovativním průkopníkem a lídrem ve vývoji a produkci 3D digitalizačních a měřicích systémů. Jejich 3D senzory na bázi vlastní patentované metody proužkové projekce zakomponované do špičkových systémů poskytují vysokou přesnost a spolehlivost v cenově dostupných zařízeních pro 3D měření a inspekci kvality. Mezi charakteristické vlastnosti všech systémů Breuckmann patří:

• Nejvyšší rozlišení a přesnost
• Rychlé snímání dat
• Spolehlivá analýza dat
• Jednoduchá obsluha a optimální flexibilita

3D skenery Breuckmann
Vzhledem k jejich vysoké přesnosti a rozlišení jsou 3D skenery Breuckmann vysoce ceněny po celém světě. Na základě metody proužkové projekce pokrývají velmi univerzální a přitom specializované spektrum aplikací a řad produktů. Navíc 3D skenery Breuckmann obsahují vlastní 3D software OPTOCAT pro zpracování obrazu, který nabízí komplexní sadu funkcí pro kompletní 3D řešení.

Oblasti použití na poli aplikací rozličných produktových řad pokrývají 3D skenery Breuckmann různé úkoly, jako je povrchová kontrola součástí, digitalizace nástrojů, inspekce při sériové produkci, návrh designu produktů, analýzu deformací ozubených kol a mnoho dalších. Breuckmann má také letité zkušenosti na poli 3D měření lidského těla (např. v dentální technologii, kosmetice, filmové produkci), ale také v oblasti umění a kultury (např. dokumentace kulturního dědictví, 3D skenování obrazů či digitalizace soch).

Jak funguje 3D digitalizace?
Sekvence periodických pruhů je promítána na 3D objekt a poté jsou snímány výsledné vzory pruhů digitální kamerou s vysokým rozlišením. Využitím metody geometrické triangulace, podle počtu změn ve struktuře promítnutého vzoru světla vyplívajícího z geometrie objektu, lze získat 3D informaci z 2D snímků. Využitím této metody lze jediným snímkem získat data obsahující až 16 milionu 3D souřadnic. K získávání kompletní digitalizace topometrickou metodou měření je obvykle nutné snímání z více pohledů. Pro finální ustavení těchto pohledů poskytuje OPTOCAT software obsáhlé možnosti navádějících postupů:

bilavcik3• Objekty charakterizované zřetelnými geometriemi mohou být ustaveny po interaktivním před-vyrovnání
• Rozličnými typy značek (velikostí, kódem) nebo referenčními koulemi umístěnými na objekt
• Kombinace fotogrammetrických metod
• Systémy schopné konstantně sledovat pozici senzorů
• Integrace senzoru do robotů či souřadnicových měřicích strojů

Pohledy ustavené některou z těchto metod jsou později spojeny do výsledného datového objektu v obvyklých formátech. 3D data mohou být finálně konvertovány do jakéhokoliv z běžně užívaných datových formátů.

Nový model stereoSCAN R16

bilavcik4Tento zbrusu nový nejpřesnější model, určen obzvláště pro nejnáročnější metrologické aplikace, nabízí jedinečnou rozlišitelnost detailů až 0,01mm díky dvěma asymetricky rozmístěným kamerám osazenými plnohodnotnými 35mm CCD čipy o rozlišení 2x 16 Mpix a profesionálními Carl Zeiss objektivy. Dostupná zorné pole pro tento typ skeneru jsou v rozmezí od 60mm do 1200mm.

Struktura na bázi karbonových vláken zabezpečuje optimální mechanickou a termální stabilitu všech senzorů. Inteligentní systém pro správu dat poskytuje nejvyšší stupeň spolehlivosti dat na základě přísných kritérii kvality. S ohledem na rychlý čas akvizice dat, která je ca. 1 sekunda, jsou redukovány vnější rušivé vlivy na minimum. Kalibraci celého systému s vysokým stupněm přesnosti lze provést v průběhu několika minut.
Vzhledem k asymetrickému nastavení kamer o třech rozličných triangulačních úhlech 10°, 20° a 30°, které jsou implementovány do jednoho systému, je umožněno uživatelům dosáhnout přístupu k místům, jenž nelze běžně zachytit nebo jen velmi obtížně. Pohodlnou výměnou objektivů je zajištěno rychlé přepnutí mezi rozličnými měřicími oblastmi. Moduly kamer lze jednoduše umístit do rozličných pozic senzorové základny. Vzhledem k vysoké úrovni flexibility lze dosáhnout i nejmenších oblastí bez nutnosti výměny základny senzoru.

Dotyková sonda MI.PROBE MINI

bilavcik5Tato malá a lehká sonda pro dotykové byla speciálně vyvinuta pro použití se skenery Breuckmann. Je ideální pro snímání geometrií, které jsou obtížně dostupné pro optiku, jako jsou například vrtané díry, kapsy nebo skryté geometrie. Tímto volitelným příslušenstvím se staly skenery Breuckmann schopné kombinovat bezdotykové a dotykové měření. Celková délka sondy je 150mm a z toho má hrot délku 30mm. Hrot se dodává v provedení s 3 nebo 5 mm rubínovou kuličkou a tento hrot není odnímatelný nebo výměnný, ale pevně spojený s tělem.

 

PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.
9. května 1182
688 01 Uherský Brod
tel.: +420 572 632 561
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
web: www.merici-pristroje.cz

bilavcik-logo2