Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze, uspořádaly ve středu 27. května 2015 představení a prohlídku laboratoře pokročilých síťových technologií ČVUT FEL.
Prohlídka se konala v rámci druhého ročníku série akcí na podporu podnikatelského prostředí s názvem „Týden investic", který v Praze i v mnoha dalších místech po celé České republice pořádá agentura CzechInvest. Součástí akce byla také ukázka přenosu videa přes simulované prostředí Internetu z kamery do PC.
Slavnostního představení a prohlídky laboratoře se společně s novináři zúčastnili generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera, Vice President Public Relations Huawei Technologies (Czech) Zbyněk Pardubský, vedoucí katedry Telekomunikační techniky ČVUT FEL Boris Šimák a proděkan pro doktorské studium a výzkum ČVUT FEL Zbyněk Škvor a další zástupci ČVUT FEL.
Laboratoř pokročilých síťových technologií ČVUT FEL funguje na ČVUT od roku 2012 a studentům slouží primárně pro výuku ICT předmětů na co nejširším portfoliu ICT zařízení od předních výrobců (Cisco, HP, Huawei, Juniper, MikroTik). V laboratoři probíhají průběžná školení, výuka, testování a laboratorní úlohy a simulace např. interoperability mezi různými systémy. Společnost Huawei Technologies vybavila laboratoř např. síťovými směrovači AR1220, přepínači 3700, 5700, nebo firewally Eudemon. V plánu je další rozšíření technologických platforem i rozsahu spolupráce.
„Spolupráce Huawei a Českého vysokého učení technického v Praze je příkladem vzájemně prospěšné synergie, kterou podporujeme," zdůraznil generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Škola má díky ní přístup k lepšímu vybavení, technologiím, na které by ze svého rozpočtu jen těžko dosáhla. Studenti, budoucí absolventi získají možnost otestovat si nabyté znalosti v praktickém prostředí, a tudíž i šanci na lepší profesní uplatnění v budoucnosti. A firma má možnost „vychovat si" budoucí zaměstnance, zajistit, že noví pracovníci budou dostatečně prakticky vzdělaní, kvalifikovaní odborníci," dodal.
"Jako lídr v oblasti ICT s dlouhodobou vizí jsme přesvědčeni, že výchova mladých talentů a podpora jejich e-dovedností je jednou z nejdůležitějších investic, kterou můžeme učinit," řekl Radoslaw Kedzia, výkonný ředitel Huawei Technologies (Czech). „Naše společné iniciativy a podpora českých univerzit a mladých studentů ICT oborů jsou součástí našeho příspěvku jakožto společensky odpovědné společnosti i aspektem našeho přístupu a snahy udržet se na špičce v oblasti inovací."
„Projekt podpory vzdělávání studentů ČVUT FEL není ojedinělou aktivitou naší společnosti v univerzitní oblasti," upozornil Zbyněk Pardubský, Vice President Public Relations Huawei Technologies, a dodal: „ Z naší strany se jedná o koncepčně pojaté úsilí zprostředkovávat studentům přístup k nejnovějším technologiím v oboru ICT a umožnit jim tak rozvíjet jejich potenciál ruku v ruce s nejmodernějšími trendy. Spolupráci podnikatelských subjektů a univerzit považuji za přínosnou pro obě strany a současně vedoucí ke zvyšování konkurenceschopnosti celé naší ekonomiky."
O ČVUT
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická,
jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 436 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2014 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 3000 světových univerzit, ve skupině univerzit na 411 místě.
Internetové stránky: www.cvut.cz
O společnosti Huawei
Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Cílem společnosti je budovat lépe propojený svět, působit jako zodpovědná společnost, inovátor informační společnosti a spoluprací přispívat k rozvoji celého průmyslu.
170 000 zaměstnanců Huawei po celém světě vytváří maximální hodnotu pro telekomunikační operátory, podniky a koncové spotřebitele. Inovativní ICT řešení, produkty a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a regionech a slouží více než třetině světové populace.
Huawei v současné době zaměstnává v Evropě přes 9900 zaměstnanců, ze kterých 1200 pracuje v oblasti výzkumu a vývoje (R&D). Společnost má 18 výzkumných a vývojových center v osmi evropských zemích (Belgie, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Švédsko a Spojené království) a provozuje řadu společných inovačních center ve spolupráci s telekomunikačními a ICT partnery.
V České republice působí Huawei od roku 2004, zaměstnává zde 400 lidí, a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů O2, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu provozu a výstavby sítě.
Huawei Enterprise BG je dodavatelem ICT řešení a služeb pro podnikový sektor: od státní a veřejné správy, přes průmyslové podniky, bankovnictví a finančnictví, až po dopravu, energetiku, utility a další oblasti. Zaměřuje se na poskytování infrastruktury, komunikačních nástrojů, produktů pro datová centra a cloud computing i průmyslových aplikací.
V roce 2014 se společnost Huawei umístila na třetím místě v celosvětových dodávkách chytrých telefonů. Spotřebitelská divize Huawei Consumer BG je jednou ze tří obchodních divizí společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, mobilní širokopásmová zařízení (MBB) a domácí zařízení.