Pod mottem „Hello Industrie 4.0 - we connect you" spojila společnost KUKA na letošním hannoverském veletrhu svoje kompetence v oblasti automatizace a digitalizace. Specialista na automatizaci z Augsburgu pokračuje v intenzivním vývoji inteligentní továrny (Smart Factory) a otevřel tak další kapitolu Průmyslu 4.0. Vysoce individualizované výrobky a digitálně propojený výrobní proces, při kterém se vzájemně doplňují člověk a inovativní výrobky KUKA, takový je závod budoucnosti.
V inteligentní továrně (Smart Factory) na hannoverském veletrhu 2017, která prošla dalším vývojem, byly všechny kompetence automatizačního specialisty spojeny do jednoho systému. To umožnilo prezentovat flexibilní, rychlou a inteligentně fungující výrobu, do které mohli návštěvníci zasahovat přímo na místě.
Produkce probíhající systémem „Mass Customization", na náklady nenáročná, automatizovaná individuální výroba „série o jednom kuse" (batch size 1) se tak stala skutečností: od nastavení systému, přes různé propojené výrobní kroky, včetně příslušné intralogistiky, až k dokončení výrobku. Řízení této inteligentní souhry strojů, mobilních systémů, softwarových prostředků a robotů je v rukou člověka. Postup výroby je možné sledovat a ovlivňovat prostřednictvím různých koncových zařízení, jako např. chytrých telefonů s využitím komunikace probíhající prostřednictvím Cloudu.
Chytrou továrnu, největší síťově propojenou veletržní aplikaci v historii společnosti KUKA, tvoří inteligentní spojení řešení řady společností působících v oboru automatizace: robotika a systémová kompetence v oblasti průmyslu a robotů, doplněná výrobní logistikou dceřiné společnosti Swisslog. K tomuto výčtu náležejí ještě IT a softwarová způsobilost přidružených členů. Díky tomu může společnost KUKA provázet zákazníka od základní myšlenky až k hotové továrně.
Inovativní partneři pro nové obchodní modely
V době od 24. do 28. dubna připravila KUKA v Hannoveru možnost nahlédnout do nové oblasti, jíž tvoří individuálně přizpůsobené výrobky a služby pro zákazníky, které jdou nad rámec základní obchodní činnosti. KUKA měla k tomuto účelu inovativní partnery, což ji umožnilo vytvořit pro zákazníky komplexní ekosystém, ve kterém se staly flexibilní řešení pro Průmysl 4.0 skutečností. Klienti tak mohli snadno získat přehled o kompletní výrobě, propojovat ji do sítě a řídit. Společnost KUKA dává k dispozici svoje zkušenosti s cílem pomáhat zákazníkům, partnerům a účastníkům start-up programů vytvářet společně nové věci.
Přímo ve stánku KUKA v hale 17 v sekci průmyslové automatizace (Industrial Automation) se představila společnost Connyun, což je start-up podnik společnosti KUKA v oboru cloudové technologie. Zastoupena zde byla také mladá mnichovská společnost Roboception vyvíjející 3D vnímání určené pro robotové systémy, ve které má KUKA svůj podíl.
Vědecká soutěž pro mladé talenty: Cena KUKA za inovaci
Airbagový systém pro spolupráci člověka s robotem, nasazení robotů při záchraně lidí, nová automatizovaná řešení dokončovacích postupů nebo montáž těžkých dílů: aplikace k tématu Pokročilá mechatronika (Advanced Mechatronics) představili letošní finalisté „Ceny za inovaci 2017" na veletrhu.
Přímo ve stánku KUKA prezentovali mladí výzkumníci z celého světa svoje koncepty, které v průběhu několika měsíců realizovali s využitím výrobků KUKA. Na závěr pak zvolila mezinárodní odborná jury nejlepší řešení této vědecké soutěže. Vítězem se stal tým RAS se systémem airbagů.