Ve dnech od 11. do 14. května 2016 v prostorech Kaiserštejnského paláce v centru Prahy proběhla v rámci události Čínský kulturní týden 2016 pořádané China Center výstava čínských maleb, porcelánů, lakovaného zboží, designu, starožitností, čajů a dalších. Jednalo se o expozici uměleckých děl, kterou představili vystavovatelé z provincie Fu-ťien a aukční dům Galerie Arcimboldo.
Výstava byla doplněna o sérii přednášek a workshopů na témata tance a tradiční čínské medicíny, nauky feng šuej, cestování či studia v Číně. Součástí byl také obchodní seminář, kde měli návštěvníci příležitost konzultovat obchodní příležitosti s čínskými partnery, a Česko-čínské zemědělské fórum. Celou událost slavnostně zahájil na otevírací ceremonii ředitel China Center a Governance Institute Tomáš Pala. Před návštěvníky, kterými byli odborníci na Čínu ze soukromé, státní i akademické sféry, vystoupila posléze i čínská velvyslankyně v České republice, Její Excelence Ma Ke-čching a promluvila o důležitosti podpory čínské kultury v České republice.
Česko-čínské zemědělské fórum
Součástí akce bylo rovněž Česko-čínské zemědělské fórum. Prvního ročníku fóra se za čínskou stranu zúčastnili zemědělští experti, obchodníci, představitelé provinčního ministerstva zemědělství i obchodní rada z čínské ambasády v ČR. Za českou stranu zastupoval ministerstvo zemědělství pan náměstek Pavel Veselý, mezi dalšími hosty byli členové Poslanecké sněmovny, zástupci výzkumných zemědělských ústavů a obchodníci.
Na oficiálním setkání prezentovala čínská delegace potenciál prodeje tradičního čínského čaje do České republiky. V rámci fóra bylo také podepsáno memorandum o partnerství a spolupráci mezi ministerstvem zemědělství provincie Fu-ťien a Asociací pro zahraniční investice a u kulatého stolu byla probírána řada nosných témat v zemědělství, mimo jiné oblast biotechnologií a nových šlechtitelských materiálů. Na závěr se pan náměstek Veselý dohodl s vedoucím čínské delegace panem Čang Li-sianem na podpoře vzájemné, dlouhodobé spolupráce.