27 Listopad 2014

biometr1Klienti GE Money Bank již podepsali téměř 190 000 dokumentů dynamickými biometrickými podpisy. To zatím ušetřilo téměř pět vzrostlých stromů. Banka moderní Signpady zavedla jako první finanční instituce v Česku a postupně s nimi vybavuje všech 252 obchodních míst, hotovo by mělo být do půl roku.

„Namísto desek plných papírů všechny dokumenty elektronicky a kdykoliv dostupné online – tak by podle nás měla vypadat budoucnost českého bankovnictví," říká projektová manažerka GE Money Bank Hana Čuboková. „Signpady již nyní dokazují, že jde o krok správným směrem. Šetří čas nám i klientům a zároveň ještě zvyšují komfort a bezpečnost našich zákazníků. Nyní biometrické podpisy aktivně využívá přes 10 tisíc klientů a jejich počet rychle roste," dodává Hana Čuboková.

GE Money Bank Signpady zavádí od ledna 2014. V současnosti je touto technologií vybaveno 112 poboček – například v Praze, Brně, Mělníku či Ústí nad Labem. Do března 2015 pak budou Signpady k dispozici na všech pobočkách GE Money Bank v Česku. Zákazníky banky už nečeká žádné prohledávání šuplíků, stačí pár kliknutí a dokumenty mají k dispozici kdykoliv online ve své Internet Bance.

Vytvoření biometrického podpisového vzoru je velmi jednoduché, stačí navštívit pobočku banky vybavenou Signpadem. Pro správné vyhodnocení a uložení potřebných biometrických údajů se na něm klienti šestkrát podepíší. Biometrický podpis zajistí, že banka své zákazníky snadněji identifikuje a zároveň jim zajistí maximální bezpečnost. Napodobit standardní biometrický podpisový vzor je prakticky nemožné.

Elektronické smlouvy s biometrickými podpisy jsou uloženy v zabezpečeném archivu. Každý biometricky podepsaný dokument je jedinečný a obsahuje unikátní informace, které znemožňují jeho změnu nebo zneužití. Podpis nelze použít na jiném dokumentu, protože by se neshodovala časová razítka podpisu a dokumentu. Velkou výhodou biometrického podpisu je i to, že má neomezenou dobu platnosti a není třeba jej obnovovat.

autorka Milada Franek

biometr2